Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozmawiałam ponownie z pania "spod 5". Powiedziała, że nie tzreba nic płacić. Ale poprosiłam o połączenia z prawnikiem Fundacji, połączyła, przedstawiałam sprawę i...rozłączyło nas..wrrr. A teraz juz nie moge sie dodzwonić.. Chyba do 14 pracują. Jutro więc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus takie cos znalazlam

http://www.ehandel.pit.pl/

a to to juz mnie zupelnie zmartwilo

http://www.ehandel.pit.pl/artysci_i_hobbysci_prywatnie_podatki_a_handel_w_internecie_1209.php

Koniecznie musze dowiedziec sie jak to jest w naszym przypadku kiedy zysk idzie na fundacje... Na razie jak tamto sie skonczy, nic wiecej nie wystawiam, poczekam, az to sie wyjasni...

 

Czytam znowu i nic nie rozumiem... :-( Glupia jestem...

Edytowane przez Żelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tu jest wątek o aukcjach charytatywnych

 

http://www.goldenline.pl/forum/228968/aukcja-charytatywna na szczególną uwagę zasługuje post Beaty Kuczek-Maruty

 

i jeszcze mam numerek Krajowej Informacji Podatkowej 0801 055 055, mozna tam wyjaśnić Wasze wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz dokumenty ze Fundacja ma pozwolenie na zbiórkę publiczna tzreba było pzreslac do allego. Tak samo dokumenty, ze Dziecko jest czlonkiem Fundacji...

Nie wiem tylko jak to jest wtedy z naszym kontem, ja zakladalam, wiec ja jestem wlascicielem konta, chyba??, a nie Fundacja...

Czy to jest tak, że zakladajacy konto na allegro poprzez Fundacje, dziala jak przedstawiciel Fundacji???

Teraz dopiero nic juz nie wiem...

Dumam caly dzien i czekam tylko co odpowie nam prawnik z Fundacji.

W sumie taka wiadomośc powinnysmy byli dostac przy zakladaniu konta.

A ja ponieważ nic nie dali uznalam, ze charytatywnie to charytatywnie a nie na zarobek.

No masz, jakby czlowiekinnych zmartwien nie mial...

Chyba się na forum prawne zaloguje po to tylko aby zapytac, bo zanim fundacja odpwie to mnie nerwy zjedza czy ja dobrze robię czy nie... :-(

Tylko tam znowu bede "jedynaczką"... a niech to, lepiej bylo byc zdrowym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelciu, poczekaj do jutra:)

Franczesko wlasnie usypia (jaaaakie to złote dziecko do usypiania, mówie Wam, nie to co Glizdeczka kiedyś:))

Zaraz pisze maila.

 

Ty Żelciu nie powinnaś się stresować, ja mam cholera więcej wpłat na subkonto za aukcje..

Ale najbardziej zdziwiło mnie to, że babeczka, która w Fundacji zajmuje się zbiórkami publicznymi nie udzieliła mi jasnej odpowiedzi.. Tylko na zasadzie " noooo, nieeee sa opodatkowane bo to darowizny". No to mówie ze darowizny podlegają przecież opodatkowaniu.. To kto ma płacić? Może kupujacy?? Na to ona, ze z panią prawnik połączy. I nam przerwało.

Zabieram się do pisania.

 

Mam już projekt kalendarzyka z Franiem na 1%:)

Suuuper wyszedł:)

U nas najtaniej za 1 tys szt chcieli 122 zł (jak sie zleci zrobienie min 3 tys szt), na All za 5 tys zapłaciłam..270 zł plus 30 za przesyłkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzedsiębiorca z Ciebie obietka, Aguś i operatywna - umiesz walczyć o Franciszka jak nikt inny.

I jeszcze Zeljkę naszą ośmieliłaś do odważniejszego zdobywania kasy dla Stefka. :D

 

Ech, Wy, Dziewczyny Kochane... :oops: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, tysięcy??? Gdzie Ty to rozprowadzisz kobito??? :jawdrop:

No nic, sie nie przejmowac, jeno szukac odpowiedzi...

A ja nie bedze miec wiecej niz (w tym dobrym przypadku) 300zl , od czasu do czasu, bo nie dam rady produkowac tyle... to duzo czasu zajmuje jednak, wszystko razem... Na razie mialam wiecej bo robilam wcześniej i leżało, ale to się skonczylo.

A jak się jeszcze okaże, że od tego podatek, to kopnę to wszystko w ryt i za te 300 zl od czasu do czasu, bede miec na stale .., swiety spokoj.....

To też jest wyjście. :-)

A dać rady musimy, tak czy owak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, dzięki za linki! Dzięki Twojej pomocy napisałam taaaki mądry mail do Fundacji jakby się naprawdę na tym znała:)

Depsiu, wszystko przez Żelkę:)

 

Żelciu, jak miałam na miejscu zrobic 2 tys 200 szt za tę cenę to wolałam zamówić 5 tys...

Wiesz co, pytam znajomych kto ile moze wziąć i rozprowadzić u siebie.. Chce też powysyłać ludziom, którzy u nas na aukcjach kupowali, pozostawiam na stacjach benzynowych (tam gdzie pozwolą i zapewnią że do kosza nie wyrzucą).. myśle ze zejdą..Co?

 

A tak wyszło (pytałam autorkę projektu o pozwolenie na publikację, zeby nie było:) )

Edytowane przez AgnesK
pomyliłam zdjęcia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdzie odpowiedniej, to pewnie sama firmę założy, dzielna Dziewczyna jest i przedsiębiorcza. :lol:

 

Franuś w sklepie przecudny - tylko pomyśl, Aga, jak modliłaś się o skrócenie cierpień... :D

On jest po prostu niesamowity, ten Twój synuś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich mam. http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/93.gif

 

Agnes Brawo !!! http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/88.gif

 

Proszę przyślij parę kalendarzyków, /Krakusy podobno to centusie/ , ale może uda się rozprowadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...