Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Nie znam książki o której mówi Żelka, ale Delacato wraz z Domanem stworzyli metodę rehabilitacji dzieci z uszkodzeniami mózgu, wiele obserwacji stricte fizjologii i patologji bardzo dobrze opisują, choć sama metoda usprawniania,dla mnie osobiście jest szalenie kontrowersyjna.

Też chętnie poznałabym tą pozycję, więc powtórzę pytanie Agi, gdzie można dostać tą książkę, tylko w fundacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to ja też chętnie poczytam

Pisałam już Agnieszce,ale napiszę na FM do podyskutowania

Moja mała kręci głową lewo prawo lewo prawo - przed zasypianiem. Robi to naprawdę mocno i chwilę po tym zasypia. Neurolog twierdzi, że dziecko które często jeżdziło samochodem (po wertepach)i tam zasypiało lub dziecko które było usypianie w wózku na wertepach,kołysane mocno do snu rekompensuje sobie to uczucie "oszołomienia" przed snem takich machaniem. Po prostu lekko się "fazuje". U mnie megawertepy byly - kanalize robili. Fr jezdzi w tai spowrtoem samochodem od szkrabika.

Patrzyłam na te filmiki i widzę czasem, że Fr robi to specjalnie - nuddda, albo nuddda albo fajnie tak sobie pokręcić, wreszcie czasem mowi glośno NIEEEEEE. Nie wiem czy nie nakladaja sie na to ruchy mimowolne ale widze tam na mur dzialania celowe. A Wy?

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

malka do kupienia pewnie już nie ma.

 

 

 

Bardzo często, przynajmniej u nas tak jest, można wypożyczyć w bibliotece w jakiejś Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.

 

 

Nie chodzi nawet o terapie, bo od tego czasu to się na szczęście też rozwinęło, ale o świetny opis "dziwnych zachowań" i tego, czego mogą być sygnałem.

Naprawdę warto przeczytać. Ja zawsze polecam, bo to książka, która na mnie wywarła ogromne wrażanie.

Pięknie tam napisali, że te wszystkie „dziwne zachowania” są wołaniem o pomoc i wskazówką, co konkretnie należy „naprawiać”.

Ja czytałam to dwa razy i na pewno znowu do tego po czasie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz XX, rzeczywiście! Jak przeczytałam co napisałaś, to uświadomiłam sobie, ze mój Tomek też tak zasypiał - chwilkę przed zaśnięciem kręcił główką w prawo i w lewo, bardzo mocno i po kilka razy. A u nas spacery to po wertepach były :yes:

I też myślę, że u Frania te ruchy są celowe, przynajmniej na takie wyglądają na moje laickie oko ;)

 

Żelciu, tak fajnie piszesz o tej książce, że sama chętnie bym ją z ciekawości przeczytała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam cały czas o tej teorii XX. Kurcze, myślę, że u Frania to nie jest tak.

On w końcu 2 pierwsze miesiące przeleżał plackiem, potem trzeci miesiąc brałam go na ręce, do 8 mies zycia trochę było jazdy samochodem, ale może 2 x w tygodniu max.. Wypady do Wrocławia były w tym czasie ze 4 razy a na trasie do JG to 20 min jazdy tylko..

Ja raczej myslałam, że to jakieś zaburzenia SI może, dostymulowywanie się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio bardzo ładnie sie rozwija i ma świetny kontakt ze starszą siostrą , od razu widać jak wielki ma autorytet Natalka u Frania.

Nie było mnie pare dni a tu takie nowości - próba powtarzania wyrazów no i te całuski - przesłodkie.

Jeszcze nie raz Franio nas zaskoczy pozytywnie, bo to przecież SUPERMAN prawda?

Całuski dla przecudnego Frania, siostrzyczki Natalki i ukłony dla rodziców.

Forumowa Babcia Franusiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko powiedzieć, ze był to absolutnie pierwszy w zyciu całusek Franiowy:)

 

A teraz sesja z dziaj.

Ryba była...jessssuuu...jaki smród:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/kIU87TKm3TLrTY9zaX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/UWMUFkT20w9Dgv9zyX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/WHXapN96USGqRasgKX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/QOu4djDS5ubVreQJZX.jpg

 

A jeśli ktoś się spyta dlaczego bez śliniaczka...aaaaa booo szkooda śliniaczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, niesamowita jesteś:)

 

Wiecie co, Franek ma właśnie "fazę intelektualną" - jak u niego obserwuję, to ma takie fale - skok fizyczny na zmiane ze skokiem umysłowym.

W ubiegły weekend uklęknął sam, na drugi dzień usiadł, potem cisza w eterze, od 3-4 dni "szał intelektualny" - całuski, pstryk, swiatło, dziś rozłozył kolumnę na czynniki pierwsze zaciekawiony jak jest zbudowana, próbował wyciagnąć (pustą) butelkę po Bolsiku (na cytrynówkę świąteczną czeka) z szafki, ale to trochę wyższa intelektualnie półka:) Poza tym bardzo ciągnie go w górę - klęka już z wyprostowana miednicą (tzn dupcia nie opiera się na podłodze, sięga ręką wyyysoko.. Dzis Radek powiedział: on za chwile wstanie i pobiegnie:) Naprawdę takie mieliśmy wrażenie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie!!! Zobaczysz! Już za chwilkę! :yes::yes::yes:

I trzymam za to kciuki z całych sił!!!

 

A z tymi skokami to ponoć tak dzieciaki mają. We wszystkich mądrych książkach jakie czytałam tak było napisane ;)

I ze czasem nawet potrafią na chwilę zapomnieć czego się niedawno nauczyły, bo tak zajęte są swoim następnym skokiem rozwojowym :yes: Nie powiem, zdarzało się i u moich smyków :)

 

Spokojnej nocy Aga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bardzo ciągnie go w górę - klęka już z wyprostowana miednicą (tzn dupcia nie opiera się na podłodze, sięga ręką wyyysoko.. Dzis Radek powiedział: on za chwile wstanie i pobiegnie:) Naprawdę takie mieliśmy wrażenie..:)

 

 

Bosssssssssssssssko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przerwie:) wróciłyśmy wczoraj z turnusu w Zabajce a tu takie zmianY:) zobaczyłam filmiki i jestem pod wrażeniem. A co do niepokojących zachowań Franka to ( nie widziałam filmiku) myślę, że dzieci po trudnym starcie i różnych mniejszych lub większych uszkodzeniach mają prawo do do stymulowania i odreagowania pewnych rzeczy. najważniejsze to póki, co to że nie ma zmian napadowych i tego się trzymaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...