Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Na piance-puzzlach mały radzi sobie lepiej. Cholera wykładzine moze kupic na dół? Ale to koszt..cholera.. bedziemy dziś cos kombinować

Bo puzzle na podłoge w sumie jeszcze drożej by wyszły. Zaraz Allegro obadam

 

Może rozlej trochę miodu i posyp piaskiem ? :rolleyes::p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może rozlej trochę miodu i posyp piaskiem ? :rolleyes::p

 

Doffcipniś:)

 

Obejrzałam ceny pianek i mnie zabiły. Pamietam, że jak kupowalismy te 3 zastawy na dół to troche to kosztowało ae udało sie zamówić klocki pełne, bez literek/cyferek, bo bałam sie, że w późniejszym etapie małe elementy mogłyby byc dośc niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie mam te z cyferkami, jakby mogły się przydać, to mój Młody chętnie odstąpi.

Nie są w idealnym stanie , bo kiedyś ząbkował ;) ale jeśli dało by się połączyć do czworakowania będą ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie prowadzi samochód.

Z takim kierowcą to zajedziecie daleko :)

 

Raczkuje też fajnie naprzemiennie... ale jakoś nie pracuje palcami u stóp i nóżkami... Ja się nie znam, ale Mazgutowa to jakoś tak opisywała... mnie to nie było potrzebne, więc jednym uchem wpadło, drugim wypadło....

A jakbyś chciała jej książkę Malcia to ja posiadam i mogę pożyczyć.... to przetłumaczysz Agnes po ludzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, to ja chętnie wypozyczę:)

 

Arnika, no własnie, on jak dla mnie te naprzemiennośc nóg wymusza zarzucając dupcia a nie naprawde pracując nogami - czy tez tak to widzicie? Malka?

Arnika, długo stosowałas terapie dr M?

Ale to jest postęp milowy, prawda?

 

Swojaczko, zdrówka!!!!:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes ile ma już Franio?

Już się pogubiłam....

 

Emil baaardzo późno zaczął przewracać się , siadać czy raczkować... Podnosił się koło 17tego miesiąca zycia a pierwszre kroczki jak skończył 18 miesięcy....

Teraz biega lata, jeździ na rowerze i nawet zapiernicza z czerwonych i czarnych tras na nartach .

 

Franio też będzie... tylko deski już szykujcie :)

 

Jak długo...?

Jakiś czas.. Terapia i turnusy wywalają z butów, więc byłam kilkukrotnie we Wrocku, później raz na turnusie, ale niestety kasy nie mam i już nie jeżdżę. Ale teraz to Emil fizycznie jest OK tylko jeszcze intelekt trzeba naprawić, żeby mógł samodzielnie czytać i pisać i wiedział co przeczytał.

Ale jak przeskoczył pewien etap to w mózgu ma przerwy i musiałby to wyćwiczyć.... Niestety jest już coraz większy :(

 

Korzystaj Agnes z Mazgutowej ( są tańsze... odłamy po Mazgutowej... ale byłam na jednym i szkoda kasy! naprawdę szkoda....), Złote Dęby ( o ile dobrze pamiętam ) Małe Gacno, Rusinowice i nie wiem co na szybko polecić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któreś ćwiczenia z Vojty czy Bobata podnosiły dziecko na miednicy.... ale zabijcie mnie... oddawałam Emila do specjalisty... on się darł, ja zaciskałam zęby i kazałam ćwiczyć do oporu...

 

Agnes.... NIGDY nie dawaj małemu chodzika.... NIGDY.....

Moje bez tych wynalazków chodzą... dopiero byś narobiła z paluszkami u nóg (dzieci chodzą, a właściwie popychają się paluszkami) i problemy z miednicą właśnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, spokojnie, ani Natki ani tym bardziej Frania nie wsadze do chodzika czy innego jumpera.

Na tańsze wersje Masgutowej tez nie dam sie nabrać. W styczniu jedziemy na 5 dni terapii do Wrocka, koszt straszny bo sama terapia to 3 tys, potem w maju 2tygodniowy turnus, chyba z 7,5 kosztuje. Teraz ino siedze i rozsyłam apele o 1% i wpłaty na subkonto, bo widze jakiego kopniaka dało Franiowi włączenie do rehabilitacji Frania tarapii dr M. Ani złotówki nie żal:) No bo jak?:) mamy mwiły mi tez, ze po M dzieciaki idą pieknie umysłowo, ale tu tez wazne jest aby odpowiednio wczesnie zacząć. Nam M powiedziała, że przyszliśmy z Franula w najlepszym czasie. Ciagle mam nadzieję, że to ostatni rok tak intensywnej rehabilitacji Frania, ze potem będzie spokojniej..

No i musimy chyba zacząć chodzić do logopedy - na to mi zwrócono ostatnio uwagę u dr M. Mały wszystko pcha do buzi. Powiedziano mi, że to świadczy jednak o niedostymulowaniu jamy ustnej.

Ale co tam, dziś świętujemy ino:)

jeszcze tylko z 2 aukcje wystawię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To walcz dziewczyno walcz :)

 

Emil potrzebuje, ale już nie mam tyle kasy to raz, a dewa, że inaczej jest zbierać choćby na 1% dla maluszka, a inaczej dla dużego już chłopca, który ładnie wygląda...

A potrzeby są olbrzymie... Bo co on zrobi jak nas zabraknie? Poradzi sobie, ale jaka praca, co by mu ktokolwiek dał do podpisu to by podpisał i tak sprzedałby nawet dom nie wiedząc co podpisuje....

Sporo jeszcze mamy do zrobienia... oj sporo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie wykłądzina albo cos na podloge, mi by sie tez nie chcialo ruszac nogami skoro mozna jezdzic bezoporowo.

 

co do techniki....dopiero zaczął raczkować a my już chcemy żeby występował w tańcu z gwiazdami? dajmy mu chwilę ;)

 

ale masz "owsika" ....Aga nie wyrobisz za nim...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes ile ma już Franio?

Już się pogubiłam....

 

Emil baaardzo późno zaczął przewracać się , siadać czy raczkować... Podnosił się koło 17tego miesiąca zycia a pierwszre kroczki jak skończył 18 miesięcy....

Teraz biega lata, jeździ na rowerze i nawet zapiernicza z czerwonych i czarnych tras na nartach .

 

...

 

Juz piszę.

Franiu ma teraz 16,5 mies.

Oto kalendarium (skrócone mocno) rozwoju Frania (cyfry po przecinku oznaczają tygodnie):

5,0 mies - pierwszy świadomy usmiech, Franiu łapie linie srodkową

9,1 mies - pierwszy obrót z pleców na brzuszek

11 mies - pierwsze obroty z brzucha na plecy

12,2 mies - wkłada stópki do buzi

13,2 mies - siedzi samodzielnie przez pół minuty

14,3 mies- podciaga się do klęku

14,3 mies- samodzielnie usiadł

16 mies - stanął w łóżeczku (ale juz nie staje, w naszym domowym łóżeczku dno jest troche wyżej, w tym na turnusi było niżej i krasnal podciągała sie na rękach, więc w sumie nie wiem czy to można mu zaliczyć jako samodzielne wstawanie, poza tym łóżeczkiem nie potrafi wstać. I dobrze, niech się jeszcze wzmocni, bo przy tym wstawaniu strasznie koślawił stopy i palce podwijał)

16,3 mies - raczkuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaje sprawe Arnika, ze łatwiej jest zbierać 1% na młodsze dzieci, bo to i litośc wzbudzą większą.. ale ja tez się już spotkałam z opiniami, że..."gdzie on chory, przecież tak ładnie sie usmiecha"..:yes:No i chwala mu za ten usmiech:yes:

Mam nadzieję, że niedługo nasz 1% pójdzie na Twojego Emila.

 

XX, ...taniec z gwiazdami:yes: aaaa własnie, jak Twoja gwiazdeczka?:D

 

Malka, pisz czego Ty sie tak nasłuchasz:yes:

 

Ewa, to Malka musi dac Ci rozgrzeszenie;)

 

Edit:

Ano zapiernicza..

Ale mi podobno Franiu lat odejmuje..he he..

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...