Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

No to poprzeżywamy społem:) Raźniej będzie:)

 

Jak Natuli zaczęły wypadać zeby, to kupiłam jej w aptece takie fajne okrągłe pudełeczko z przexroczystym wieczkiem i jakąś masą elastyczną-plastyczną, w która wtykało sie zęby (każdy miał swoje miejsce). Ostatnio znalazłam to pudełeczko.. część zębolków sie rozpadła ale i tak fajna pamiątka:)

 

 

 

 

 

29 gotowych do wysłania próśb do firm leży na biurku.

Mieszamy ze zdwojona siłą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bałam się, że mi zupełnie mowę odbierze na widok taaaaakiej siłowni, na szczęście przyszedł Sołtys i walnął w plecy, to odzyskałam mowę. :lol:

Znakomite miejsce do ćwiczeń Franuś ma teraz - rehabilitacja na zawołanie!!!

W kwestiach firmowych i podatkowych mieszam, znajdę tylko jeszcze trochę tajemnych składników, żeby moc wielką uzyskać... :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot:

Będzie dobrze, musi być dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio piękny jest! Ten usmiech wynagradza wszystko. Pokój do rehabilitacji piękny. Co prawda, nie długo i tak już nie będzie potrzebny, ale zawsze można tam komple do zabawy zapraszać. ;-)

Aguś, koniecznie kup farby do malowania palcami i daj mu mazać po tym lustrze. Zdjęcia przy tym obowiązkowe! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji nt. Vatu na turnusy na forum naszej Fundacji:

 

"Tak naprawdę nie ma żadnych dwóch tygodni - zmiany ustawy weszły 1 stycznia i sa obowiązujące. Te dwa tygodnie to mogły wynikać z faktu, że pierwsza osoba, która dzwoniła do MF oytrzymała wyjasnienie, że dokładna interpretacja będie wydana w ciągu dwóch tygodni. Ja rozmawiałem z dyrektorem departamentu podatku od towarów i usług i on nie potwierdził wydania żadnej interpretacji - po prostu stwierdził, że do turnusów musi być doliczony 23% vat, ponieważ tak mówi ustawa i żadna interpretacja tego nie zmieni, ponieważ sytuacja jest jasna. Dodatkowo stwierdsził, co mnie bardzo oburzyło, że zmiany do ustawy były znane i opublikowane juz dawno temu i jakoś nikt się nie skarżył.

Tak nawiasem mówiąc, moim zdaniem wzrost cen wcale nie powinien być dokładnie o stawkę 23% vat - przeciez ośrodek naliczając vat jednocześnie go odlicza zakupując towary i usługi, zwłaszcza ośrodki, które obecnie sporo inwestują w rozbudowę. Nieodliczalne koszty to np. wynagrodzenie, które nie jest "ovatowane". Doliczenie całych 23% oznacza po prostu zwiększenie zysku ośrodka kosztem rodziców. Można łatwo zasymulować, o ile tak naprawde wzrosną koszty ośrodka po wprowadzeniu konieczności odporwadzenia vat-u, ale na pewno nie będzie to 23%, bo oznaczałoby, że ośrodek ani grosza sobie nie odliczy zakupując towary i usługi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depsiu, tekst artykułu specjalnie dla Ciebie:

 

Belgia wprowadziła zakaz sprzedaży wszystkich piankowych mat-puzzli dla dzieci, powołując się na badania, które wykazały, że są one toksyczne. Związki chemiczne zawarte w tych bardzo popularnych zabawkach mogą wywołać nowotwory.

Formamidy, których używa się do zmiękczania pianki mat są żrące i mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Toksykolog Alfred Bernard w wypowiedzi dla portalu euronews.net wyjaśnia:

 

"To rozpuszczalniki, niebezpieczne pozostałości z procesu produkcji. Dzieci absolutnie nie powinny mieć z nimi kontaktu, tymczasem mogą być przez nie wchłaniane w trakcie zabawy. Maluchy są narażone na kontakt z formamidami zarówno poprzez dotyk, jak i powietrze.”

 

 

 

Belgia jest pierwszym krajem europejskim, który wprowadził ten zakaz i nałożył 20.000 euro grzywny dla każdego, kto będzie je sprzedawał. Jean-Philippe Ducart, rzecznik organizacji konsumenckiej, powiedział:

 

"Sprzedaż piankowych mat – puzzli będzie nielegalna od nowego roku. Prosimy, by do tego czasu były wycofywane z rynku, co leży w interesie zdrowia publicznego i zdrowia dzieci, które są narażone na kontakt z nimi.”

 

Piankowe puzzle mają zostać wycofane ze sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej w ciągu najbliższych lat. W krajach UE w listopadzie wprowadzono już zakaz sprzedaży plastikowych butelek dla niemowląt zawierającego bisfenol A. Badania wykazały bowiem, że związek ten może zagrażać zdrowiu dzieci.

 

Intertek – międzynarodowa firma zajmująca się testowaniem i nadawaniem certyfikatów zabawkom podaje, że od lipca 2013 roku zakaz sprzedaży zabawek zawierających formamid będzie obowiązywał we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, kochana - no i co teraz???

Na czym Franuś będzie raczkował?

Dywan trzeba wełniany czy jak...?

No i niestety, sprawdza się to krakanie starych wiedźm, takich jak ja.

Cały ten plastik i tworzywo sztuczne to o kan doopy rozbić. :evil:

Drewniane klocki i wełniany dywan + szklana butelka - oto, co najlepsze dla naszych dzieci i wnuków! http://1.1.1.2/bmi/www.cosgan.de/images/smilie/boese/g020.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wełniany dywan to barwiony naturalnymi barwnikami,a drewno bez lakierowania i innych takich wynalazków bo każdy może okazać się trucizną. To samo może być z wykładzinami czy przemysłowymi parkietami. My żyjemy po omacku i trochę jak "na polu minowym" czyli od czasu do czasu coś nami szarpnie(wynik badań) a potem uspokajają nas, że to wcale nie takie straszne. Dorośli swoje już przeszli i przyjęli sporo (z gleby,powietrza, wody) ale co z maluszkami??? Ograniczyć co się da przynajmniej przez ten czas jak są w domu i zapewnić w miarę bezpieczne wczesne dzieciństwo. Potem może dają sobie radę. Formamidom mówię nie i kręcę aby Franiowi sprawności i sił przybywało:stirthepot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane klocki nie mogą być malowane, jeśli to mają być prawdziwe drewniane klocki. :cool:

Wełniany dywan może dałoby się gdzieś skombinować, nie musi być do raczków przecie jakiś supernowy... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się ponuro tu zrobiło..:(

 

Obiecuję napisac owego maila, którego Wam obiecałam, najpóxniej w weekend.

 

Zaraz rehabilitacją, więc na szybkiego tylko: mentalnie przygotowuje się do kolejnego wyjazdu do CZD z krasnalem.. Mam pytanie: nie wiecie jak to jest z przewiezieniem wózka w IC? Jade z małym jak zawsze IC z Wrocławia do Wawy, wolałabym wziąc wózek z soba a nie nadawac go kurierem, tym bardziej ze jak bede wracała do domu, to nadanie w druga strone nie będzie już takie proste.. macie jakies doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...