Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki Dziewczyny! :hug:

Kurcze no niech ktos uchyli rombka tajemnicy o naszym Supermenie:mad: Zelka litosci nie masz...takie napiecie zbudowalas:P:P:P

Aga pisz tak szybko jak sie da:yes:

Margoth - szczesciara z Ciebie :lol2:ja mam pobudke niezmiennie o 6 a czasem i wczesniej:mad: i moj Mlody za diabla nie chce zrozumiec, ze choc w weeekend moglby sobie pospac choc godzine dluzej:D

Sylwia no to nie fajnie...u mnie w poniedzialek sie okaze co i jak, jesli nie bedzie tendencji wzrostowej to bede musiala wziac ale pracuje nad poprawa wynikow i mam nadzieje ze jednak tego unikne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłam przecież, że jest dobrze. Resztę powie Aga. Martwić się nie musicie, a że Franio wzbudza emocję u tylu Bab.., no to chyba nie wolno mi tego psuć.

;-)

Przyjadą, odpoczną i wszystkiego się dowiecie.

Okrutna to ja bym była jakbym Agnieszce odbierała taką przyjemność. ;-)

Nie marudzić, jeno mieszać dalej te ziółka w kotle, bo działa!!!! :-)

MACIE MOC!!! :-)

Zamiast na mnie marudzić, to lepiej i dla mnie w tym kotle pomieszać. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od miłych rzeczy, historię z PKP zostawię na koniec.

 

Było baaardzo intensywnie. Nastawiałam się na pobyt do końca następnego tygodnia, ale wyjechaliśmy już dziś. Okazało się, że doszło 1 baaaardzo ciężkie dziecko a Franula jest już tak rewelacyjnie wyprowadzony, więc..sprawa była jasna. Na kwiecień mieliśmy zaplanowany w 1 tygodniu turnus SI i NDT ale NFZ wprowadziło nowe przepisy o zakazie łączenia turnusów:mad: Co za kretynizm! W kazdym razie na poczatku marca jade z małym na wizyte w IMiDz a potem tydzien w CZD i na początku kwietnia turnus SI.

W sumie w czwartek mielismy w planie tylko immunologów, myślałam, że będzie to dośc lajtowy dzień, ale tak nie bylo. Rano poszlismy sobie na muzykoterapie, ale Franula był tak umęczony całądzienną jazdą w środę, ze cały czas siedział wtulony we mnie.. Potem immunolodzy. Pani dr zrobiła najpierw wielkie oczy, że Franek ma wstrzymany Prevenar. Mówi, ze powinien dostac Prevenar13, ja na to, że u nas za darmo tylko 7 (na dysplazję), ona, ze jesli się zgadzam, to za chwile dostanie za darmo 13 i wpis do książeczki o konieczności podawania 13. Zgodziłam się bez mrugnięcia okiem. Badanie i wywiad były b długie i szczegółowe - trwało to z godzinę? czyłam się jakbym była na jakiejśc super płatnej prywatnej wizycie:o Zupełnie niepolska rzeczywistość.. No i potem pobranie krwi na immunoglobuliny, w wierzchu dłoni, gdzie Franulec ma b dużo zrostów. Oj łatwo nie bylo:( W sumie na immunologii spędziliśmy jakies 3 godziny. W nast tygodniu zadzwonię dowiedziec sie, jakie sa wyniki. Kolejna wizyta w czerwcu. W każdym razie pani dr wpisała do książeczki, że młody ma byc szczepiony wg kalendarza.. Boje sie tego kurcze jak cholera.. Ale poczekam jeszcze na opinie neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek: psycholog.

2 miesiące temu bazą było 9 mies (czyli zrobił wszystkie zadania do 9 mies), kilka powyżej 9 mies, w sumie srednia wyszła 11,8 mies.

Teraz bazą był 12 mies a średnia wyszła 15,5 mies!!!! Dr rehab powiedziała, że mały tak nadgodnił bo zaczął raczkować = szybciej poznawać świat.

2 miesiące temu Franulec był więc - 6 mies w rozwoju w stosunku do wieku ur, teraz juz tylko 2,5 mies! Czyli idzie praktycznie wiekiem korygowanym!!:)

 

Dr rehab, cuuudowna kobieta..strasznie mi szkoda, że odchodzi z CZD i była to nasza ostatnia wizyta u niej:( Kłądła się na podłodze, żeby zmusić Franulaca do okreslonych czynności, obserwowała dokładnie jakość ruchów i pokazała mi, ze Franc siada już nie tylko z pronacji ale pojawiają sie tez poooowolutku elementy rotacji w siadzie! Stopy pieknie zaczynają trzymać kierunek w czworakowaniu. Śmiała się z krasnala, że 2 mies temu musiala sięnieźle nagimnastykowac, żeby go ruzyc z miejsca a teraz nie nadązałyśmy za nim:rotfl:Na koniec wizyty (tez z godzinę siedzieliśmy) spytałam o nieszczęsne MPD.. Powiedziała tylko, ze wypadku Franka to nie formułowałaby żadnych widoków i perspektyw, bo on tyle diagnoz przeskoczył.. Żałowała tylko, ze nie spotkała nas na początku życia Frania, żeby przetestowac na nim Prechtla. Sama jestem ciekawa jak by wyszły wyniki krasnala w Prechtlu. W każdym razie pani dr powiedziałą, że po prostu...rewelacja.. Powiedziała: cokolwiek robicie, róbcie tak dalej, bo to działa:rotfl:No i że załuje, że nie zobaczy jak dalej Franula będzie sobie radził.. Wzięła mój adres mailowy, żebysmy były w kontakcie, bo to dla niej ...ciekawe doświadczenie:yes: i chciałaby wiedzieć jak Franula będzie sobie radził w przyszłości, dla swojego doświadczenia zawodowego i dla siebie. Baaaardzo to miłe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wieczorem okulista.

Pan prof (faktycznie niesamowity człowiek, z suuper podejściem do dzieciaków, a sprzęt... szczęka opada - tak sobie cały czas porównywałam z dotychczasowymi badaniami Frania..koszmarne rozwórki i ten szpikulec (jakkolwiek się nazywa)). Tak wiec pan prof po wysłuchanie historii krasnala powiedział: no to zbadam Frania, trzeba bedzie dobrac właściwe okulary, bo tu na pewno będzie wada, u wczesniaków trzeba od razu wkraczać z okularami.. Dwa kropienia, ileś sprzętów i słowa prof: "proszę paaaaaanią, chciałaby pani mieć taką wadę jak pani syn". :yes: +0,75 co jest ABSOLUTNĄ NORMĄ FIZJOLOGICZNA dla dzieci w tym wieku urodzonych o czasie:yes: Siedziałam z tym moim dziecięciem w taksówce w drodze powrotnej do CZD i tak sobie myślałam: to jest absolutny CUD..po prostu CUD.

Nie potrafię inaczej tego określić..

Kurcze, Franula wychodzi tak pięknie na prostą..aż trudno mi samej w to uwierzyć...

Pani dr rehab powiedziała, że oczywiście nie wiadomo, co wyjdzie, że nie chce wzbudzac we mnie jakiegos huraoptymizmu, ale, nawet jak cos wyjdzie, to wszystko to takie ...malutkie pikusie będą.. Przecież już widać, że Franek goni rówieśników:yes:

Aaaaa... pan prof powiedział, że w jednym oku na tylnym bieggunie cos sie dzieje, ale trzeba trzymać rekę na pulsie, kontrolowac i w razie czego leczyć. I że jako dorosły na pewno nie bedzie widział ostatniego rządku literek, tych najmniejszych u okulisty i okulary w szkole to na bank. No i że pilotem nie zostanie, ale poza tym będzie mógł robic cokolwiek sobie zamarzy:yes:

Wieczór i noc były baaaardzo ciężkie (badanie było ok godz 18 ). Frania oczy bolały (miał zakrapiana atropinę), dzwoniłam do naszej dr z IMiDz i powiedziała mi, że dzieci niestety źle znosza atropinę. Dałąm małemu p bólowe na noc i jakoś troche pospaliśmy. Ale zmęczona jestem koszmarnie

 

 

 

A o PKP nie będę pisała dziś.

Nie mam ochoty psuć tego dobrego nastroju. Idę na kolację potem spać. Zafundowaliśmy sobie z Franulcem niezły maraton:yes:

Jutro opiszę:)

 

 

 

 

Wzruszyliscie mnie strasznie tymi wpisami tutaj:yes:

Aaaaaaaaaaaaaaaa zdjęcia z naszej wyprawy jutro:yes:

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes

Mniód na serce :yes:

Ale też ja niczego innego się nie spodziewałam :yes:

Już daaawno tu pisałam - Franio to zupełnie zdrowy, najnormalniejszy (choć wyjątkowy :p) na świecie ekstra chłopczyk!!!

I zdania nie zmieniłam, o nie! :lol2:

 

 

Strasznie się cieszę, baaaaaaaaardzo!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...