Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maja ma 4 lata. Zadzwoniłam jakąś godzine temu do naszej dr podpytac o wirusa b52. Powiedziała, że Maja jest trochę za duża... że to u młodszych dzieci takie objawy daje.., ale powiedziała: "noo, moooże".

B52 to taki rzadki wirus, który u dorosłych powoduje katar a u dzieci objawy ostrej niedokrwostości. Krew pod kątem B52 bada się tylko w Wawie, więc dr zdecydował, że najpierw sprawdzą t, co bardziej prawdopodobne i szybciej można wykluczyc - białaczkę. W rachube wchodzi jesczze 3 możliwość - talasemia. Ale ta choroba wystepuje tylko na Bałkanach, więc jak?... No chyba, że w naszej rodzinie był "incydent bałkański", o którym nie mamy pojęcia ..

 

 

Franek usnął wreszcie.

Bilans od rana: 1 danonek, 4 łyżeczki od herbaty zupy domowej (samej "wody) i może łyk zwykłej wody:(

Ale to moje dziecię to jakiś robocop chyba.. Odkąd nie ma gorączki śmieje sie, bawi, wygłupia.. tylko w brzuchu mu strasznie "jexdzi" i wtedy pomarudzi lub zapłacze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , Franiu dop w ub tygodniu dostał Prewenat 13 na pneumokoki.

Rota przechodził w ub roku w szpitalu, ale nasza dr powiedziała mi wczoraj przez telefon, że może przechodzić kolejny raz, bo szczepów jest b dużo. Ino teraz powinno był łatwiej.. Narazie krasnal śpi, b niespokojnie, pewnie brzuszek mu dokucza..

 

 

Aneta, napisz kilka słów o Marysi..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze co jest z tymi dziećmi!??? moja rodzina czeka na wyniki biopsji z rdzenia, białaczkę już wykluczono na szczęście i jest to o tyle dziwne że Kasia jest tzw. okazem zdrowia ( 14 letnia wesoła dziewczyna) to ze ma tak strasznie złe wyniki, że od razu na hematologii wylądowała wyszło przypadkiem przy robionych ot tak kontrolnie badaniach krwi

 

poczarujcie trochę co???

 

ja przesyłam wszystkim życzenia dużoooooo zdrowia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże kochany, faktycznie coś za dużo zachorowań wśród dzieci. W maju ub. roku u 2,5 letniego wnuczka mojego krewniaka wykryto bialaczkę, w grudniu we Wroclawskiej klinice odbył sie przeszczep szpiku, narazie jest dobrze.

Oczywiście będziemy czarować (i nie tylko) w sprawie naszych maluchów.:stirthepot: Będzie dobrze, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze a ja z pytaniem przyszłam:

byłam dziś u pediatry- załamka totalna popatrzyła na wyniki i mówi że mamy alergię bo

 

a) niewielka wysypka na brodzie (ja uparcie myślałam że od śliny)

b) maciupcia zmiana nad łokciem (olałam bo ma 2mm średnicy)

c) co chwilke brzydkie kupy(kwaśne i raz ok a raz rzadkie) i bóle brzuszka (chyba bo coś boli a zębów ani widu ani słychu choć ostatnio jakoś mniej)

d) w morfologii kwasochłonnych w rozmazie jest 6 a norma do 5

e) katar to wg pani dr katar alergiczny bo przy zwykłym byłoby gardło zaczerwienione a nie jest a i chrypka jest

 

zalecenia: dojść co uczula ( i tu uwaga bo mogą być i wziewne starsze tak miały) podać zyrtec jak nie będzie poprawy tzn że to nie alergia wtedy do gastrologa trza... Bakterię w kale olać, dać lacidofil przez mies. (wyszedł gronkowiec złocisty metylocośtam wrażliwy)

wynik morfologii sprzed mies. Wynik kału sprzed 2 tyg.

 

co o tym myśleć? help

 

a może pokłuc malucha i zrobić panel pediatryczny z krwi? wyjdzie coś?

Kurcze nie pamietam jakie jeszcze badania potwierdzają alergię? A może ja na siłę się doszukuję? Może te bóle brzuszka to nie nie bóle a bolą ew. zęby których jeszcze nie widać?

Na razie odstawię kaszki mleczno-ryżowe na noc... Może to po tym. Kolejny podejrzany to gluten. Kolejny to leszczyna z olchą. (sama przez nie cierpię). A i pytanko jak alergia matki wpływa na dziecko? Czy te histaminy jakoś do mleka nie przenikają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwuś, w tym wieku to tylko z osocza. Przynajmniej przy Natce tak mi do głowy kładziono. Skórne mają sens od 3 r.ż.

 

Bialaczka wykluczona!! Ale jest jakieś innee uszkodzenie szpiku, jakie będzie wiadomow ponedziałek.

 

Mata przyszła:)

Nie mam nawet jakoś nastroju do cieszenia sie, bo czuje sie fatalnie po prostu..

 

Bilans dzisiejszy Frania:

2 danonki (przemycilam w nich w sumie 2 x dicoflor i 2 x enterol)

kilka łyków picia..

Dobrze ze w nocy pije mleko - przynajmniej wczoraj wypił, w sumie jakieś 300 ml. I tak bilans płynów bardziej niż nędzny.. A brzuch ma taki wzdęty ze coś strasznego..

Może ciocia EZS tu zajrzy?.. I cos doradzi?

 

Uciekam, bo musze dziś położyć się wcześniej spać.

 

A jutro wizytacja.. No nijak odwołać skoro wizytacja po raz trzeci od urodzenia sie Frania..

 

A duuupa, nie położe sie..sernik idę piec

 

o kuffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ale czy przy rozwolnieniu nie kazali Wam mleko i wszystkie mleczne odstawić? Ja pamiętam, że tylko zupki z marchwki, pietruszki i kartofelka gotowałam. No i dużo płynów, najlepiej woda przegotowana.

Może Ewka zerknie to coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś

Franio cudowny- wiedziałam, że daleko zajdzie. Nie przypuszczałam tylko, że tak szybko. Reklama super, a jacy znajomi:yes::yes::yes::yes::yes:

 

Trzymam kciuki za zdrówko Franuli i Majeczki. My też właśnie zaliczyliśmy rotawirusa- było strasznie. Bliźniaki męczyły się tydzień- rzyganko, potem intensywna biegunka i walka o każdy łyk picia. Prawie cały czas spali, też myślałam, że skończymy na oddziale. Teraz kaszlą, ale próbujemy lekami przepisanymi przez homeopatę. Mam już dość antybiotyków.

Również zastanawiam się nad tym mlekiem i produktami mlecznymi (danonki) Zawsze wydawało mi się, że w takich stanach produkty mleczne niewskazane. Ja swoim picie przemycałam po zmieszaniu z acidolakiem. Bardzo lubią ten probiotyk (jedzą go prosto z saszetki) więc z premedytacją wsypywałam po odrobinie proszku na łyżkę wody i tak do wyczerpania proszku. No i smecta- przy biegunce bardzo pomocna.

Pamiętam jeszcze, że kiedy mieszkaliśmy we Wrocławiu, jedna pani doktor kazała podawać rocznemu wtedy Michałowi kisielek.

 

Trzymajcie się cieplutko. Rzadko teraz piszę z braku czasu, ale śledzę na bieżąco poczynania naszego dzielnego Zucha.

Edytowane przez tabaluga1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA BYM danonki w kubeł

nie wierz w zadne dobrocie malych glodow i innych....

l;epiej rzeczywiscie wlasnej roboty kisiel

 

sylwia zrob tez mykologie koniecznie....

no własnie niby te podst. badanie wyszło że cyst i jaj pasozytów nie ma ale zrobię za 2 tyg u Kamirskiej badanie. Tylko nawte jakby coś wyszlo to jak u takiego malucha dietę odgrzybiającą zastosować? Mleko przeca słodkie jak nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałam , że dobrze jest...

 

Nie mam pojęcia co się teraz daje, ale mleko i mleczne przetwory to raczej nie.. Żelka ma racje... zupka, kleik... i woda, herbata....

A może spróbowałabyś odgazowanej coka coli, ale tej prawdziwej. Ja tak przy takich dolegliwościach moich chłopaków wyciągałam i stawali na nogi...

A z leków to smekta już wspomniana i nifuroksazyd.

 

Aaaa i co to za wizytacja...? Coś przeoczyłam.

I gdzie i kiedy będzie ta reklama, bo mi się w necie nic nie otwiera... Kochane łącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danonki bo tylko to chciał jeść dziś. Mieszłam mu 2 łyzeczki danonka z enterolem lub dicoflorem.

Co do picia - Franek do ust wexmie tylko wodę, nic poza tym. Dlatego nie chce pic Ors Hippa

Jak widzi łyżeczke to ma od razu odruch wymiotny.

Nic o mleku dr nie mówili, więc daje w nocy bo tylko to chce pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...