Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

XX, zdrowiejcie

Franulec wyłazi w sumie bez antybola tyle ze sterydy i berodual na ten skurcz oskrzeli

 

U nas chyyyba ciut lepiej (juz się boje mówić głosno), ale noc koszmarna była.

 

Czuję się jakby walec po mnie przejechał.

 

Zbysiu, dzięki:)

Moi faceci sie dziś jeszcze nie popisali:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

melduję że katarek nie był alergiczny- trwał równo 7 dni...

EZS nas czym dumam? nad tym że zyrtec na skórę a tej skóry to tak maleńko- jedna zmiana nad łokciem bo odkąd wycieram brodę ze śliny to broda sama się goi... :o

 

Aga moi starsi do 6 rż reagowali na byle co skurczem oskrzeli kaszlem itp atrakcjami ciągle na lekach astmatycznych. A teraz wcale nie chorują. A nie wcześniaki... Przytulam mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobitki doradzcie, bo ja sama już nie wiem. Nie chce panikować, ale stefek po obniżeniu ma 38,9. Pani Dr. dziś Go zbadała, osłuchowo nic nie było. Tyle, że u niego ciężko cos wyczuć jak nie umie głęboko oddychać, ma płytki oddech. Stwierdziła, że gardło zaczerwienione, a ponieważ raz zrobił rzadką kupkę, (tyle, że nie było tego dużo, w sumie taka większa plama) i raz zwymiotował (ale to też było mało, więcej dziecko małe ulewa, niz on dziś zwymiotował) to stwierdziła, że to wirus.

Dostal Nifurofsazyd, jakieś dobre bakterie i elektrolity.

Tyle, że On zawsze przy takich infekcjach, jak juz raz zrobił rzadką kupkę, to potem juz kolejne i kolejne, a dziś już nic więcej nie było.

a mnie martwi, że jak kaszle, to ma mokry kaszel, a zachowuje się tak jakby Go to odkaszlnięcie bolało. Boję się, czy nie ma zapalenia oskrzeli. A u niego to piorunem juz leci... Zastanawiam się czy nie pojechać do jakiegos szpitala na badania... Panikuję???

Nie chce też Go niepotrzebnie ciągać, bo jest słabiutki...

Kurka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie, dopiero co z pracy przyszłam.

Żelka, jakieś grypopodobne świńsrwo. Dużo plynów, temperaturę obniżać a jak kaszle to steryd wziewnie. Ta teraźniejsza grypa właśnie tak wygląda , po 3 dniach się okaże, czy trzeba coś więcej, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX, zdrowiejcie

Franulec wyłazi w sumie bez antybola tyle ze sterydy i berodual na ten skurcz oskrzeli

 

 

[

baktrim to też antybiotyk

ale dobrze, że lepiej

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS[/b] nas czym dumam? nad tym że zyrtec na skórę a tej skóry to tak maleńko- jedna zmiana nad łokciem bo odkąd wycieram brodę ze śliny to broda sama się goi... :o

 

ale masz już przyczynę bólów brzucha. Zyrtec działa trochę przeciwobrzękowo, też na śluzówki, choć zdania są tu podzielone. Myślałaś nad dietą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po calej nocy walki z temperatura i odruchem wymiotnym, dzis dziecko samo usiadło i nawet z łóżka wstało.

Jest klapnięty, to widać, nadal nie chce jeśc ani pić.., ale temperatura spadła. A Coca Cola się odgazowywuje, to może da się i do picia przekonać bez większego użycia siły. ;-)

Ja lekko dygocząca bo dwie godzinki w nocy pospałam, ale to, że Stefek dziś jest w staie sam się poruszać dodaję mi sił.

Dziękuję Czarownice Kochane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Czarownice mamy pierwsza klasa:)

I wiedźminów tyz:)

 

Rano sie cieszyłam, ze lepiej (bo noc wcale przyzwoita), a potem taaaakie kupsko ze cały dom to strefa skazona.. ehm..

Ewa, jeszcze pewnie jakiś czas tak może byc, nie? W koncu jego organizm ciągle walczy ze scierwem?

Kaszel straszny, ale juz nie suchy męczący tylko coś tam odkrztusza, nie wymiotuje wydzieliną,

ale bieeedny jest taki kurczaczek..

oczka podkrązone, tuli się.. katar leci z nosa..

 

Ewa, mówisz ze Bactrim to antybiotyk..kurcze, nie wiem czy go podawac Franiowi , bo przez to, że on nie chciał nic jeść to w podawaniu leków u nas zero regularności, a antybiotyki trza regularnie cholera..

 

Żelciu, trzymam kciuki za Stefka i Was

i za Martynke

i za Stasia

 

a Marysia cuuudo!

 

Przepraszam, ze tak szybko, ale kurczaczek spi a ja mam trochę rzeczy do zrobienia w tym czasie

 

Zdróweczka wszystkim!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj ten baktrim.To sulfonamid. rodzaj antybiotyku, choć słabszy. On na oskrzela też jest dobry a jelitom nie zaszkodzi. teraz zacznij już regularnie. niestety jest duza szansa, że oskrzela lajtowo nie przejdą, lepiej jednak zabezpieczyć. A kupy to jeszcze przez kilka dni, wazne, że nie biegunka typu woda...

Akurat jem sobie obiadek i czytam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...