Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Przepraszam Was, ale musiałam kilka dni pobyć sama ze sobą..

 

Co poza tym? W środę Franiu dostaję ostatnią dawkę Synagisu.

Alleluja.. Kończymy szarpaninę, przynajmniej o to:)

Dziś na rehabilitacji Franiu ćwiczył z p Natalia siad na takim niziutkim foteliku z pianki, ponatalkowym jeszcze, no i po południu sam wdrapał się na krzesełko z FisherPrice, przy którym do tej pory cwiczył ino klęk obunóż:yes: Zdolna bestia:yes: Po kąpieli wstawię zdjęcia:yes:

A poza tym kurdupelek stanął dziś przy ławie!! Baaardzo króciutko i niepewnie ale dał radę.. Z jednej strony fajnie, że pokazuje, że chce na nogi, z drugiej strony lepiej żeby dał jeszcze trochę czasu swoim stópkom.

W sobotę wyjeżdżamy przed 5 rano na te warsztaty dla dzieci i rodziców, pogańska pora, ale w ten sposób zaoszczędzimy na 1 noclegu, bo ceny kosmiczne. Ciekawa jestem co przyniesie diagnoza i same warsztaty.

 

Pytanko do Arniki, Anutki, Malki, EZS i Żelki (a może ktos z Was jeszcze bedzie biegły w temacie):

co sądzicie o terapii kranio-sakralnej u dzieci? czasie warsztatów Franiu ma godzinę tej terapii, sama jestem bardzo ciekawa wrażeń.

No i to wsio, teraz kąpiel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Weszłam w google i poczytałam o tej metodzie. Zadaniem terapii jest rozluźniemie powięzi ( miednicy,przepony,klatki piersiowej.kości gnykowej i w pionie stawy krzyżowo biodrowe itd) co prowadzi do normalizacj rytmu produkcji i absorbcji płynu mózgowo-rdzeniowego ( kranio-sakralnego-czaszkowo-krzyżowego) Agnieszko nie znam nikogo kto korzystał z niej,a spytać będę mogła (jeśli się dodzwonię) dopiero w czwartek. Z podziwem spoglądam na wyczyny Frania, pozdrawiam i:stirthepot::stirthepot::stirthepot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wyczytalam co to jest, bardzo ciekawe:

 

Istotą terapii jest założenie, że w każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją wewnętrzne siły (mechanizmy kompensacyjne), które można wyzwolić zmobilizować w celu utrzymania lub powrotu do równowagi.

Terapeuta poprzez odpowiednie ułożenie rąk na ciele pacjenta i delikatny dotyk może wyczuć rytm kranio-sakralny i wpłynąć na jego zwolnienie lub przyśpieszenie, czyli na jego normalizację, co równoważy te nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach.

 

Warto sprobowac!!!!

 

A swoja droga, ile to czlowiek tu sie jeszcze nauczy!!! Pierwszy raz slyszalam o takiej terapii.

 

Franus da rade na przekor wszystkim diagnozom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ewa, sceptyku:)

O metodzie to i ja sie naczytałam, ciekawa jestem czy ktos na dziecku próbował tudziez słyszał, ma doświadczenia:)

Nasza p rehabilitantka byla na kursie, ale ino na 1 części, i to stosowanie na dorosłych było, nie kontynuowała, bo.. efekty działania terapii czaszkowo-krzyzowej na dorosłych były dla niej takie...niesamowite. Ludzie tracili czasem kontrolę nad sobą - zaczynali płakać, innym zaczynały drgać konczyny, ja samą terapie wprowadzała w taki pół-trans z pogranicza hipnozy.. Musze rzucic hasło na forum wcześniaczym. Dam znac co mi mamy napiszą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to inaczej terapia czaszkowo-krzyżowa???

Jak był mały Emil to albo jeszcze tego nie było, albo ja nie znalazłam... Za mało wtedy wiedziałam....

 

Ale znam jedną mamę, która chyba wszystko przeszła.... Dziecko z MPD.... I niestety chłopiec nie poszedł do przodu, nie zaczął mówić, nie chodzi, nie raczkuje, nie staje. Przerobili wszystkie możliwe terapie, przyjeżdżali kiedyś do domu tylko przespać się przepakować i na turnus... a jak nie było turnusu to w domu rehabilitacja, odruchy, taktylna, kombinezony, Tomatis i tak w koło...

Dziś wiemy, że mama zafundowała swojemu dziecku jeszcze padaczkę. Organizm tak był przeciążony, że to dzieciątko nie miało kiedy odpocząć.

 

Aga stosuj wszystko z rozsądkiem i umiarem. Nie ma jak dobra rehabilitacja.....

Kieruj się sercem i rozumem.

 

A mamy chłopca jak spotkam to zapytam, ale to nie wiem kiedy może być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to inaczej terapia czaszkowo-krzyżowa???

 

Dziś wiemy, że mama zafundowała swojemu dziecku jeszcze padaczkę. Organizm tak był przeciążony, że to dzieciątko nie miało kiedy odpocząć.

 

...

 

z tłumaczenia tak wynika

A ta padaczka pewnie tam była. A nie zafundowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus skrzynkę odetkaj. ;-)

A co do tej terapii, pierwsze słyszę.

Na pewno Aguś rób wszystko co można, tylko zostaw Mu też troche czasu na..., dzieciństwo, a sobie na to aby być nie tylko Mamą Franką.

 

Wiem, wiem ciotka Depsia teras rychoczę ze śmiechu, bo wie kim ja jestem 99% mojego czasu. Ale własnie dlatego to piszę, bo wiem, że tak się nie da na długo. Ja po 16 latach wysiadam trochę. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, to czekamy za zdjęcia Frania:) A ile ma miesięcy?

.

 

Mój Franek ma już 5 i pół miesiąca :)

 

No to się doigrałam (zapalenie stawu kolanowego)ale kręci się przecież rękami więc warzę w intencji Maluszków. Franiu bardzo dziękuję za cudne pa pa pa no i całuski . Mocno przytulam i nakazuję zdrowym być i apetyt ( wagę) utracone odzyskać :yes:

 

To Swojaczko warz dla Stefka, Emila i Supermana - a ja z moim Frankiem pościskamy kciuki również za Twoje zdrówko!

 

No to kciuki nadal zaciskamy, za Franule i za wszystkich pozostałych.

Cudnie, że góra u niego już taka fajna!

Nóżki też dojdą, zobaczysz.

JA TO WIEM. :cool:

 

Ja też już wiem, że jak ciotka DPS powie że coś będzie to bankowo będzie!

 

No i ostatnie zdjęcia Franka suuuper!!!!!

Pozdrawiam wszystkich - wiosna nam idzie :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus skrzynkę odetkaj. ;-)

A co do tej terapii, pierwsze słyszę.

Na pewno Aguś rób wszystko co można, tylko zostaw Mu też troche czasu na..., dzieciństwo, a sobie na to aby być nie tylko Mamą Franką.

 

http://1.1.1.4/bmi/www.cosgan.de/images/smilie/frech/m040.gif http://1.1.1.2/bmi/www.cosgan.de/images/smilie/frech/o080.gif

 

Ja też już wiem, że jak ciotka DPS powie że coś będzie to bankowo będzie!

 

Ty popatrz, jaka Ty inteligentna bestia jesteś, Kachna!

Już Cię lubię, Kochana, ja lubię mądrych ludzi! http://1.1.1.3/bmi/www.cosgan.de/images/smilie/liebe/n020.gif ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiekolwiek prze- względem Frania nie masz szans, bo wszyscy: ciocie,babcie i wujkowie podnieśli by taki rwetes,że ho ho hoooooo:mad::DWiem też,że masz oprócz ogromnego serca wiele rozsądku i rozwagi.

Dzięki wielkie KachnieP i malutkiemu Frankowi za kciuki:yes:Jest lepiej a powinno być wkrótce zupełnie dobrze.

Zamieszam coby najmłodsi Forumowicze rośli,zdrowieli,nabierali ciałka i sprawności wszelkiej:stirthepot::stirthepot::stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...