Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

 

 

A u nas niestety było tak, ze pierwsze słowo w wieku 8 m-cy "tata"..., a potem prawie nic..., od czasu do czasu padło "banan", "pachnie", "mama", "daj" , "nie".., raz powiedziane i już więcej nie powtarzane. No czasami jak jest czymś bardzo przerażony powie "mama".., ale tak w ogóle nie mówi.

 

 

 

Najgorzej jak Go cos boli i nie może powiedzieć a nawet pokazać co. Wtedy jest problem.

 

 

 

Dlatego jak ja w sklepie słyszę rodziców jak mówią do dzieci aby przestali gadać, myślę sobie..., no..., nie wypowiadajcie lepiej takich slow...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To piekny czas, kiedy dziecko nawiązuje z nami kontakt werbalny. :D

Franiu - wieeeeelkie gratulacje! :lol:

 

Mama - Ty się przygotuj zawczasu, będzie ciężko. Zagada Cię. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesoo Syliwa trzymajcie się mocno. Zaciskam kciuki bo ja nie umiem w garach mieszać, wciąż coś przypalam.

 

 

 

 

 

 

A ja jeszcze muszę tutaj się pochwalić jaki ze mnie gamoń.

 

 

 

Dziś sprzątałam łazienkę, takie generalne co od czasu do czasu robię. Mianowicie domestosem odkażam wszystko (wiadomo mycie skupkanego dużego chłopa, więc odkażam).

 

 

 

Nie wiem co mi do głowy strzeliło (głupia baba) aby ten domestos rozcieńczyć wodą i wlać do psikacza do mycia okien.

 

 

 

Wydawało mi się, że jak tak popryskam, że będzie to lepiej.

 

 

 

Przy okazji się nawdychałam chyba tych oparów. Teraz mnie pieczę caly przełyk.

 

 

 

No czy baba może być aą tak walnięta???

 

 

 

Niestety!!!

 

 

 

Teraz dumam czy z tego coś się nie wymodzi gorszego.

 

 

Edytowane przez Żelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojezusie..się nasmiałam z Was:)

 

Ja mam tyle wieści, że nie wiem od czego zacząć.. te warsztaty to chyba po kąpieli opisze a teraz ino, że.. pomyslałam sobie, że skoro ciotka Ewa moze, to dlaczego i ja nie?

Postanowiłam sie przebranżowić.. Iść w kierunku wyznaczonym przez Franka..

Ale jaja , co?:)

Pewnie skończy się na studiach podyplomowych, jutro zadzwonie jeszcze w 1 miejsce do stolyyycy..

Kurcze, wygrac tak milion w totka i wybudowac tu osrodek wczesnej interwencji:)

Bede zdawała relację z postępów w przebranżawianiu:)

Narazie ciiiiiii:) żeby nie zapeszyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia no to mieszamy:stirthepot::stirthepot: sio chorobska:yes:

Zelcia nie Jestes sama...Ja jestem walnieta jesli chodzi o czystosc, moj 3 latek uwielbia bawic sie w lazience no i zaczal jakis czas temu korzystac z toalety wchodzac przy okazje w bardzo bliski kontakt z nia...zreszta nie tylko z toaleta:mad:. my tu mamy taki mega mocny srodek KLORIN na bazie chloru i tym sprzatam no i mam ten syf tez przelany do takiej butelki ze sprayem, tyle ze teraz juz rozcienczony. kiedys popsikalam wszystko nierozcienczonym i mialam wrazenie ze wszystko w srodku mam popazone, w nocy mialam problem z oddychaniem bo spory obrzek ale trwalo to tylko kilka godzin i przeszlo zupelnie. Tyle ze te kilka godzin bardzo nieprzyjemne bylo.:yes:

Aga no to czekamy na wiecej informacji:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelcia, do póki piecze to tylko plynne i papkiwate jedzenie. Gdyby było duszno lub bolałobu jutro jeszcze, to trzeba jechać do szpitala. Poparzony przełyk i oskrzela to nie zabawa. Ale może jednak dużo tego nie bylo i przejdzie.

 

 

Aga, gratuluję pomysłu. Zanim wygrasz w tego totka, to ja się wyspecjalizuję i wchodzę w ten interes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelka pisze

"A ja jeszcze muszę tutaj się pochwalić jaki ze mnie gamoń.

Dziś sprzątałam łazienkę, takie generalne co od czasu do czasu robię. Mianowicie domestosem odkażam wszystko (wiadomo mycie skupkanego dużego chłopa, więc odkażam).

Nie wiem co mi do głowy strzeliło (głupia baba) aby ten domestos rozcieńczyć wodą i wlać do psikacza do mycia okien.

Wydawało mi się, że jak tak popryskam, że będzie to lepiej.

Przy okazji się nawdychałam chyba tych oparów. Teraz mnie pieczę caly przełyk. "

Myślałam.... tylko ja mam tak szalone pomysły z myciem łazienki, cieszę się, że nie jestem samotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu i Aneta, Jagoda..usmiałam się:)

 

Sylwia, zdrówka dla Was!!:)

 

Malka, nie wiem co z tego wyjdzie.. Pół wieczora korespondowałam z pania prezes polskiego Towarzystwa itd (nie zdradze narazie:) ) , kurka, wyglada na to, że wykształcenie kierunkowe mam "mało terapeutyczne"..:( Ale powiedziała ze sie nade mną zastanowi. To już jakies swiatełko w tunelu:) Nie wiem sama..odbiło mi chyba. Coś czuje ze porywam sie z motyką na słońce:)

 

Zbysiu, dziękujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, odważna z Ciebie bestia, dasz rady! Powodzenia!

A u mnie dobrze, jednak się aż tyle nie wdychałam (miałam też okno otwarte), dziś już nie piecze, tylko tak czuję coś w oskrzelach, taki lekki ucisk. D..a, no.

 

Zbychu rozumiem, że te kwiaty dla wszystkich tutejszych bab, dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to napisze ino, że..Franiu wczoraj powiedział pierwsze w życiu ZDANIE!!!!:yes:

I nie było to "daj ać ja pobruszę...":no:

ino

 

BRRRRRRR DA

 

czyli po naszemu:

 

Daj auto

:wave:

 

Kilka dni mnie nie było a tu takie cuuuudne wieści :) BRAWO FRANULA!!!!! :wave:

Cieszę się bardzo, że Franek superman takie postępy czyni i goni pięknie rówieśników!!!!!

 

[ATTACH=CONFIG]45732[/ATTACH]

 

 

Gabrysia pozdrawia Frania :)

 

Swojaczko masz prześliczną wnuczkę! Gratuluję. Przepiękna młoda dama :)

 

To, że Franula skradł wszystkie nasze serca to wiadomo :) Ale, że Franula wpływa na zawodowe życie swoich ciotek i mamy to superaśne wieści.

EZS trzymam kciuki! AgnesK jak wygram w totka to dostaniesz ode mnie te miliony na ośrodek wczesnej interwencji!

 

Trzymam kciuki za zdrówko Stasia (przesłodziak!) i pozostałych małych forumowiczów!

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dobry ośrodek w Bydgoszczy i Małym Gacnie. Stworzyła go mama dziecka niepełnosprawnego ... Jest dobra kadra i dobra rehabilitacja... Słyszałam też o Olinku, ale nam nie był potrzebny... Słyszałam też że w dzierżawę wzięli ludzie jeden ośrodek, co wcześniej w sklepie sprzedawali i tylko kasę wyczuli... Nooo i ośrodek zszedł na psy...

Aga dasz rade... Ale pomyśl też , że Franio rośnie i też rosną jego potrzeby.... Są też starsi koledzy, którzy potrzebują pomocy. Wiec może i wczesna interwencja i dla trochę starszych też by się coś znalazło...?

 

Tylko pogratulować, trzymać kciuki i czekać na otwarcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aga, gratuluję pomysłu. Zanim wygrasz w tego totka, to ja się wyspecjalizuję i wchodzę w ten interes :)

 

no to drogie panie się wetnę- przygotuje teren ;)

Jutro mam oficjalne otwarcie gabinetu :D

dziś sanepid podpisał ostatni z potrzebnych papierów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...