Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jagoda, dziekuje za płytę, doszła:)

Zaraz wystawię:)

 

Ewa, co to jest optokineza i ENG?

 

Ja nie panikuje z tymi upadkami, po prostu opisałam sytuację. Krasnal codziennie cwiczy na piłce, kupiłam jeszcze taki dysk sensoryczny z kolcami (z jednej str mniejsze, z drugiej większe, w dysku powietrze), na tym też cwiczymy równowage.

Franulec jest baaaardzo stabilny Naprawde. Tym dziwniejsze są te jego upadki. Sporadyczne, ale zawsze.

 

Aaaa i kurdupelek dzis cały dzień wstawał przy lawie:)

Cos czuje, że...poszły konie po betonie:)

Teraz to już naprawdę "nas nie dogoniat":lol2:

 

Narazie ciągle brak odp w kwestii "przebranżowienia". Może więc jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mała stanęła to po jakim czasie ruszyła z miejsca, pamietasz?

U Frania od piewerszego staniecia w łóżeczku minęły własnie 3 mies.

Widze ze glowa ciągnie go w wyzsze pozycje, ale chciałabym jeszcze trochę przytrzymac krasnala przy podłodze. W tym celu najlepiej by było wymontować grzejniki i wynieść ławę z pokoju:) Nie miałby sie jak podciągać do góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mała stanęła to po jakim czasie ruszyła z miejsca, pamietasz?

U Frania od piewerszego staniecia w łóżeczku minęły własnie 3 mies.

Widze ze glowa ciągnie go w wyzsze pozycje, ale chciałabym jeszcze trochę przytrzymac krasnala przy podłodze. W tym celu najlepiej by było wymontować grzejniki i wynieść ławę z pokoju:) Nie miałby sie jak podciągać do góry:)

To było ok 3, 4 miesiące, też lekarze prosiłi żeby utrudniać Jej to wstawanie , a póżniej chodzenie nie dali rady Michalinka postanowiła na swoim.

Od września idzie do szkoły integracyjnej jako 6 latka , bo szkoda Jej trzymać w przedszkolu kolejny rok stwierdziła psycholog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraz twarzy;na pierwszym sceptyczny, na drugim Franio działa metodycznie wg swojego planu,no a mina z trzeciej fotki wyraża dumę:D Coś mi się zdaje że coraz bliżej do chodzenia.Na silne nogi,na równowagę i mocne mięśnie brzuszka oraz grzbietu, na jego uśmiech a Twoją dumę i spokojność,na normalność rodzinną, na na na na :stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki? Język pomaga we wszystkim! Od nauki chodzenia, po rysowanie i pisanie!

A to wiekopomne zdanie będzie chyba najpowszechniej znanym pierwszym zdaniem malucha.

 

 

Dziękuję forumowe czarownice i zaklinaczki wszelakie za pomoc. Jak zwykle zadziałała. Majeczka już w domu, wybadana na wszystkie strony. Tak całkiem dobrze nie jest, bo choróbsko się przypałętało i nie odpuści nigdy. Nie wiem, co to jest, bo jakoś nazwa w rozmowie nie padła, a ja nie chciałam wypytywać bardziej. Jeszcze się dowiem. A pomogło o tyle, że starsza siostra jest zdrowa, Majeczka nie odziedziczyła choroby - mutacja genu pojawiła się u niej, co ponoć lepiej rokuje, choroba jest z rodzaju nieprzewidywalnych (od prawie normalnego życia po głębokie upośledzenie wszelakie) i wygląda na to, że Majeczka jest po tej lepszej stronie skali. Psychicznie rozwija się normalnie. W Polsce nie ma na to leku. Dostaje tylko przeciwpadaczkowe bardzo silne. Ale ponoć jest nowe lekarstwo w Stanach. Niestety jeszcze niewiele o nim wiadomo, bo nowe. A choroba polega na pojawianiu się guzów w różnych narządach (Majeczka ma je w mózgu, serduszku i nerce) i ponoć te w mózgu się nie zmniejszają, a pozostałe tak. Tyle wiem. O mieszanie proszę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...