Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedy przeczytałam o tych upadkach, przypomniała mi się moja pierworodna - też w pewnym okresie, kiedy umiała już siedzieć, robiła ten numer. Siedziała spokojnie i nagle plecy w łuk i leciała do tyłu obijając łepek. Zauważyłam, że robiła tak, kiedy się zdenerwowała czymś (klocek upadł, coś jej nie posłuchało). No i skończyła się bajka. Moje marzenia, że wreszcie siedzące dziecko się samo trochę zabawi i nie będę musiała jej nosić, żeby nie płakała. Mogła siedzieć tylko na miękkim, czyli na rozłożonej wersalce. W łóżeczku nie bardzo, bo mogła walnąć głową w szczebelki, na podłodze też. Teraz pewnie bym wpadła na to, że coś nie teges, ale wtedy nie wpadłam. Przeszło samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Depsiu, u Frania własciwie od zawsze padało hasło "duża tendencja odgięciowa", no i teraz te upadki są tą tendencja tłumaczone. Kiedyś objawiała sie ona tym, że mały w leżeniu na plecach odginał się w łuk, teraz jak weźmie sie go na rece, odwróci plecami do siebie to b prostuje nogi, cały sie prostuje, no i w leżeniu na brzuchu (opisywałam to chyba?) - te napiete nogi, obciągniete palce, nogi nad podłożem. Kiedyś jeszcze był problem obrotów przez masywny wyprost, ale teraz tego już nie ma. Kurcze, Malka mogłaby wpaść, lub ciocia Ewa i jakoś nas tu dokształcić w temacie.

 

Spokojnego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś nie wiem co z ta tendencją, ale moj Stef też to mial bardzo dlugo a potem przeszlo. Może faktycznie po tych Bobathowych sztuczkach na piłcę, bo duzo tego z nim robiłam w domu.

 

A u nas typowe na ten okres choróbstwo, tylko, że przy tej swojej niesprawności stefek ma bardzo duże trudności w poradzeniu sobie z kaszlem. Gorączkuję od soboty. Wczoraj mu nawet rtg zrobili bo sie Lekarz bał o płuca. Na szczęście zapalenia płuc nie ma.

W niedziele dostal chyba nieodpowiednie leki. Jakas mloda lekarka była, miałam dużo wątpliwosci co do tego czy wie co robi.

No i przeczucie mnie nie myliło.

Wczoraj lekarza zmienil doslownie wszystkie leki jakie ona mu dała.

Mam nadzieję, że teraz ruszy na lepiej.

Dziękuję wszystkim za kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś znowu ma gorączkę. Brak objawów innych. Przecież dyrekcja mnie wywali jak jej przyniosę zwolnienie na 3 tydz...Boję się zap. płuc bo ostatnio kilka znajomych mila właśnie takie co tylko na rtg wyszło. Potrzymajcie kciuki... Żal maluszka. Żeby się szybko wyjaśniło co to bo na zęby to za wysoko 39 w nocy w dzień 38,1 po 5 godz od nurofenu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 w 1

to jest banan, żółty banan..

to jest jabłko, czerwone jabłko

banana można rozciapać (błłłłłeeee w dotyku, błłłłeee w buzi)

jabłka nie da się rozciapać (ale fajnie ćwiczy się chwyt pęsetowy a jeszcze fajniej wyrzuca za burtę ;-) )

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/2bM78GCSlND4bSaDCB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko najfajniej się wyrzuca to każde dziecko wie!:rolleyes: Przy ćwiczeniach rozwijających wymawiać z przesadną dykcją no i do znudzenia;nazywać,oglądać, dotykać, manipulować, nazywac...Wola eksperymentowania chyba jest tylko cosik Waleczny humoru nie ma.;)Co do dezynfekcji to i szałwia moc posiada. Mieszam:stirthepot::stirthepot::stirthepot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...