Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sylvia, bardzo słodki jest Stasio i pięknie się uśmiecha! Ja jadnak myślę, że On nie sprzątał tylko zastanawiał się nad tym, czemu baby latają na miotle jak samochód jest dużo lepszym środkiem lokomocji. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ekspresem ino - dziekuje serdecznie za wszystkie życzenia:)

Dojechaliśmy do domu wczoraj a dzis już jazda na pulmonologie była. Sterydy nie dały rady, rozkurczowe i p zapalne też. Leci antybol i inhalacje z 3% soli (pani dr dała mi dokładne instrukcje jak przyrządzać roztwór). I wyglada na to ze podziałało bo mały już nie wymiotuje flegmą. Chwała Bogu.

Jak dobrze ze już za 1,5 tygodnia bede z Franiem nad morzem. Mam nadzieję, że ten pobyt pomoże, ze choc na jakiś czas bedzie spokój.

 

Żelciu, co u Was? Jak Stefek i Ty?

Aneta, nic nie piszesz o swoich okruszkach, zdjecie jakieś?:)

Stasiu oczywiście słodziak na 100 fajerek:)

 

Idę spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim Mamom i Dzieciom, my też poświątecznie chorobowo ale u nas to trwa już ze 2-3 tygodnie (chroniczny katar zakładam że alergiczny) ale zapytać się chciałam czy znacie jakieś krople do oczu dla 2,5 latka , czy tylko sól fizjologiczną można stosować na zaczerwienione i ropiejące oczy w tym wieku? I czy któreś z waszych maluchów ma może uczulenie na pampersy? Mojej Gabrysi od kilku miesięcy (odkąd Pampers ulepszył swoje pieluchy) robią się zmiany na udkach, coraz gorsze z czasem, nie mam za bardzo już pomysłu czym to smarować, a po maściach od dermatologów to tylko gorzej było. Zastanawiam się czy to od pieluch czy od czegoś innego. Przeszłam właśnie na huggiesy zobaczę czy coś się poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko wyczuć bo tylko na udach przy pielusze, a żadnej konkretnej reakcji na jedzenie nie widzę, tzn. ma w tej chwili całą skórę w krostkach ale to po oliwce johnsona (tak wiem że johnsona się nie używa bo uczula, ale nic akurat innego nie miałam i raz posmarowałam :bash: ) ale uda to od kilku miesięcy w coraz gorszym stanie. A spotkałyście się może z uczuleniem na wodę z kranu? serio mówię bo ja mam straszliwie twardą wodę i skórę mamy wszyscy strasznie przesuszoną, mój mąż jak wchodzi do wanny to czuje się jakby do kwasu wchodził. Nie jest to kwestia ubrań i proszków do prania bo pranie w płatkach mydlanych tez nic nie dało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cronin, Jeżeli oczy tylko zaczerwienione to może być alergiczne. Na pewno zyrtec w tabletkach, jakiś cromoglikan w kroplach. Ale jeżeli faktycznie ropa, to OKULISTA, bo efektem dłuższego ropienia mogą być nadżerki na rogówce.

Zamiast oliwek kup Balneum i kąp w nim dziecko - pomaga. Plus od czasu do czasu krochmal. Zyrtec na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zyrtec bierzemy cały czas w kroplach, do lekarza jutro. Wszystkie specyfiki do kąpieli testowałam, balneum, oilatum, emolium, krochmal (wysusza a my wszyscy mamy suchą skórę), gotowane siemię lniane, nawet ostatnio nadmanganian potasu, poprawy nie było. Przepraszam Gospodynię za wcięcie się w wątek Frania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Cronin mówisz.

JA po wodzie warszawskiej i bydgoskiej mam duuuuże problemy ze skórą.

Choroba, przetestowałas juz chyba wszystko.. Ja jeszcze Natce z Bundes taki specyfik sprowadzałam. Ide sprawdzić jak sie toto zwie..

..się wzięło i skończyło, nazwy nie pamietam, ale jak chcesz to się dowiem.

 

 

U nas gorący tydzień. Dziś bylismy we Wrocławiu. Dowiedziałam się , że jeszcze dużo pracy przed nami (też mi nowość).

Franek miał takiego wścieka jak nigdy. Co babeczka swoje ręce do jego nóg zbliżała to ten z wściekłością odrzucał jej dłonie:eek: Takich numerów jeszcze nigdy nie robił.

A antybiotyk pomaga, zdecydowanie zmniejszyły się zalegania i gile:)

 

Wujku Zbysiu, nie mam narazie coś głowy do zdjęć. Za dużo się dzieje. W nast tygodniu obiecuję zdjęcia - w niedziele już jedziemy do Szczecina, siostra ma za mąz wychodzi:) W poniedziałek panieńskie ma być...ehm.. Mąz obiecał z dziećmi zostać a mi nakazał iśc i się rozerwać. Ino chyba nie pamiętam za bardzo jak to się robi..:rolleyes: (ale pójdę bo ciekawa jestem czy dziewczyny striptisera dla Ewki zamówią..:cool::wiggle: Zdam relację) Ale zdjęcia ino Frania bedą!!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...