Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy Wy wiecie co ja mam od wczoraj?? Pół nocy przez Was nie spałam :D Drugie pół przez Franciszka Ryczącego :wink: :lol:

 

Najpierw formalności:

Tu Wam wszystkim dziękuję. Najpiękniej jak potrafię:

http://forum.muratordom.pl/dziekujemy,t176597.htm

 

 

A co do dzisiejszego badania.

Pan dr "lekko" mnie zirytował (ale..maska.. kamienna twarz :wink:), najpierw spóźnił się 20 min (a w poczekalni qpa ludzi do 3 innych gabinetów - podobno miał nikt nie przyjmować..), potem badanie. Pan dr spytał dlaczego, to mówię, że wcześniak 30 hbd. Pan dr na to, że ojoj. Potem żeby rozebrać. Rozebrałam, potem znowu "ojoj", bo wodniak, bo taaaaaka przepuklina :evil: Powiedziałam ino: WIEM! Jesteśmy po konsultacji chirurgicznej. I pytam co z bioderkami.. :evil: No, że b niedojrzałe, że jąder kostnych brak itp, ale: "Co dziwne, brak dysplazji" :o Jaki biedy rozczarowany był.. yhm.. Powiedziałam na to panu dr, że jedna dysplazja nam wystarczy :)

No, czyli jest dobrze :D Francesco był super grzeczny, cierpliwy, dzielny chłopak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Wasza glizdeczka zdplna bestia jest.....dziś właśnie tak dla odmiany.... :wink: :wink: WYŚCISKAĆ PROSZĘ GLIZDKĘ.... 8) 8) 8) BO DZIELNA Z NIEJ STARSZA SIOSTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ale wiesz, mazurków szopenowskich to ona nie wygrywa.. :wink: Czasem anielskiej cierpliwości trza :D Ale fakt, jest fajną dziewczynką :D

Lece wyściskać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za dobre wiadomości. :)

 

Franio to dzielny młodzieniec. :wink:

 

A co do dzisiejszego badania.

No, że b niedojrzałe, że jąder kostnych brak itp, ale: "Co dziwne, brak dysplazji" :o Jaki biedy rozczarowany był.. yhm.. Powiedziałam na to panu dr, że jedna dysplazja nam wystarczy :)

 

 

Agnesk , ty mnie wykończysz. :(

 

Znowu jakieś "jądra kostne ", i pół nocy szukania co to takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes,

mądra, waleczna, dzielna z Ciebie Mama.

 

Franusiowi życzę z całego serca dużo, dużo, dużo zdrowia.

 

Wiem, przez co przeszłaś, bo jestem mamą bliźniaczek urodzonych w 31 tc po całkowitym odklejeniu łożyska, gdy liczyły się już sekundy:

 

Emilka ważyła 1340 g, Olusia 1500 g.

 

Tak jak Ty modliłam się, by przeżyły, by były zdrowe, szczęśliwe, mądre.

Spędziłam między dwoma inkubatorami 5 tygodni, dzień i noc, prosząc Boga, by wszystko było dobrze.

 

Wiele przeszły, jak wszystkie dzieci urodzone tak bardzo przedwcześnie, dziesiątki badań, kontroli, rehabilitacji, transfuzje, badania przesiewowe; u Emilki podejrzewali wadę serca, Oli przypisywali niedowład....

 

Ale wiesz co?

 

 

Wszystkim pokazały, jak bardzo są waleczne; mimo bardzo trudnych początków, potem było coraz lepiej.

 

W listopadzie skończyły 3 lata, są wygadane, roześmiane, pyskują, wariują - są naszym największym szczęściem:) - są zupełnie zdrowe:)

 

Wierzę, że Franek pokaże wszystkim, jaki z niego dzielny chłopiec, i że za jakiś czas te straszliwe wspomnienia choć trochę wyblakną w Twojej pamięci:)

 

Ściskam i życzę Ci dużo sił, optymizmu i wiary we Franka.

 

Anja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, i ty pisałaś kiedyś , że nie potrafisz ładnie pisac. Toś mi łzy z oczu wycisnęła tym podziękowaniem. Wszystkiego dobrego dla Franusia i Jego rodzinki.Radosnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia, oby przyszły rok przyniósł Wam wiele radości. W końcu tyle stresu co przeszliście starczy na pół życia. Bardzo się cieszę, że Nasz Franuś pokonał tyle przeszkód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, życzymy Wam wyjątkowych (takie na pewno będą, bo przecież to pierwsze Święta z Frankiem) i radosnych Świąt spędzonych w cudownej rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych chwil w nadchodzącym Nowym Roku

Magda i Michał

 

http://www.ekartki.pl/cards_files/19/19083_Zima.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się poryczałam- nie gadam już nic ;)

 

a co do braku jąder kostnienia- ło matko co ja sie nasłuchałam o tym- Mikuś miał 7 miesięcy a jąder kostnienia brak- podobno. W końcu trafiłam do lekarza ze szpitala dziecięcego i co usłyszałam? "a nie ma Pani większych zmartwień?" ;) okazało się ,że niby brak tych kąder to pic na wode fotomontaż bo trzeba baaaardzo umiejętnie zrobić usg a mało kto to umie. Przestałam zawracac sobie tym głowę. Dziec zaczął wstawać, chodzić książkowo- hmmm może dalej nie ma tych jąder? ;) Najważniejsze że te właściwe ma bez wątpienia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

Wszystkiego, co dobrym się zwie na te święta cudowne, zdrowia, łaski Bożej, szczęścia i tego, abyście zawsze mieli wokół siebie kochającą Rodzinę.

Samych jasnych dni życzy Wasza DPS.

 

http://www.thebscorner.com/archives/Merry%20Christmas.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,

te całkiem błahe i te ważne,

te dostojne i te ciut niepoważne,

niech się spełnią.

 

daggulka

 

http://toska82.blox.pl/resource/Widokowki_swiateczne__nastroj_swiateczny__zdjecia_1557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie teraz XX i Ciebie Agnesi wróciły wspomnienia pierwszego roku mojego Młodego i naszych przepojów z Vojtą (potem był Bobath).....nie są to miłe wspomnienia, ale teraz gdy patrzę na Młode, wiem ,ze te wylane łzy (moje i jego) były warte tego co mamy teraz :D

 

i Wam tego życzę z całego serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, na sekundę. Halny duje jak szalony - wiosna na święta idzie :-?Sieć zrywa mi co chwilę. Mam nadzieję, że jutro będzie lepsza pogoda i net będzie lepiej chodził. Privy przeczytałam, ale odpowiedziec nie mogę :-? Jak pisałam - może jutro po lekarzu się uda.

Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...