Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak sobie myślę - sporo z tych problemów z pewnością dotyczy ogromnej liczby dzieci, u których nie widzi się tego, bo... nie mają kłopotów, są zdrowe.

Chodzi mi o to, że to, co u zdrowego dziecka uznano by za normę lub jej granicę, u Frania będzie zdefiniowane jako odchylenie od normy.

Nie dajmy sie zwariować, on to wszystko wyrówna.

Ciotka DPS miesza za to cały czas, a i za Madzię - nieustająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - sporo z tych problemów z pewnością dotyczy ogromnej liczby dzieci, u których nie widzi się tego, bo... nie mają kłopotów, są zdrowe.

Chodzi mi o to, że to, co u zdrowego dziecka uznano by za normę lub jej granicę, u Frania będzie zdefiniowane jako odchylenie od normy.

Nie dajmy sie zwariować, on to wszystko wyrówna.

.

 

Właśnie, masz całkowitą i świętą rację...

choć , swoją drogą, jak "wyreperują" Frania na tip top, to potem nie będzie miał kłopotów, które mógłby mieć, gdyby był zdrowy całkowicie (jakieś kręgosłupy itp) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio "jest na cenzurowanym" i stąd te wszystkie -ęcia i -fozy Co do zmiany pani od rozwijania funkcji poznawczych(noż nie chce mi maszyna zapisać "pedagog" w odniesieniu do ww osoby) to ocena Frania jest wystarczająca. Czy te zajęcia są nagrywane? Frania, by miał siły do kolejnych wyzwań. Madzi nieustająco dobrą energię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, masz całkowitą i świętą rację...

choć , swoją drogą, jak "wyreperują" Frania na tip top, to potem nie będzie miał kłopotów, które mógłby mieć, gdyby był zdrowy całkowicie (jakieś kręgosłupy itp) ;)

 

 

Dokładnie tak... :)

A powiem tylko, że po moim Emilu kompletnie nic nie widać na "oko".... jak nie ma złego dnia, to nawet nikt nie jest w stanie cokolwiek podejrzewać , że z nim jest coś nie tak.... Nooo chyba, że musi coś przeczytać...., to wtedy ludzie zaczynają do niego źle komentować...

 

Po Franiu też już nic nie widać na "oko" i będzie tylko coraz lepiej... :)

 

Madziu trzymamy kciuki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "na oko" masz racje. Na 2 turnusach zdarzyły mi się takie sytuacje:

1. podsłyszałam pytanie mamy ze stolika obok na kolacji: A co tu robi ta babka z tym zdrowym dzieckiem (jak mały miał 13 mies)

2. ostatnio w maju w przedostatni dzień turnusu podeszła do mnie pewna mama i pyta: powiedz, co mu właściwie jest?:)

Po Franuli po prostu nie widac ze ma 22 mies, wygląda na ciut powyzej roku stąd owo "na oko ok":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agmieszka, bo on tak na prawdę nie ma tych 22 miesięcy. Urodził się wcześniej a potem raczej walczył o życie, niż się rozwijał. jak byś policzyła "od poczęcia" i odjęła miesiące na ojomie, to ile wyjdzie? W tym wieku różnica 2-4 miesięcy między dziećmi to przepaść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli go nie wytną:)

Robili zdjęcia do programu o dzieciach, które maja problemy z rączkami, Wpadała pani reporterka i mówi: ale dajcie mi tu najlepiej jakies dziecko bez rączki lub bez paluszków, albo z wykręcona rączką..:jawdrop: Tja... Na co jeden z chlopców (ok 15 lat), podniósł rękę i mówi: to ja chyba sie nadam bo mi ręka zwisa. Odpowiedż był: Nie, ty sie nie nadajesz bo po wypadku jesteś, nam potrzeba wad wrodzonych:jawdrop: No i zaczęło się poszukiwanie..Franus akurat siedział przy stoliku i gmerał w kaszy mannie (mannej??), więc go nakrecili, ale nie wiem czy go nie wytną. W końcu...ma wszystkie paluszki:bash:

Kurcze..scena jak z Monty Pytona..

 

Zaproponowałam pani reporterce, żeby zrobili reportac o poziomie rehabilitacji i terapii wszelakich w naszym powiecie. Tylko...nie mieliby czego kręcic..

 

A Franiu powiedział dziś la-la!!!

Wprawdzie język przy tym wystawia do połowy z budzi, ale było la-la:) Tylko nie wiem czy z tej "lali" nasza pani neurologopedka będzie zadowolona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaproponowali, żeby dzieciakowi paluszki obciąć, to będzie medialniej?

ludzie, poziom naszych reporterów telewizyjnych ściga się w dół z poziomem prezenterów radiowych.

 

A pani neurologopedka taka wybredna? lala jej nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o język. Ona mi mówiła ze bedzie ten problem, jak mały zacznie mówić szybko, że będzie problem. A on po turnusie dr M b sie rozgadał.

Mówi już ze zrozumieniem :nie" - przy jedzeniu, jak chce na spacer "da-da", jak coś upadnie "ba", no i dzis "la-la", ino z językiem na wierzchu. Z połowe jezyka wystawia jak mówi. Te wszystkie wyrazy pojazwily sie w czasie poturnusowym (nie na turnusie, ale tylko powtarzał bez zrozumienia). Ale jak fajnie juz się z nim można porozumieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj zakończyłam maraton w pracy. W piątek Aga wyślę paczkę.

Madzia jest w trakcie chemii. Chemię znosi dobrze, nie wymiotuje, ma apetyt (bierze sterydy).

Jest słaba. Niestety paraliż nie ustąpił a wręcz się zaostrzył. Kuzynka wysłała skany dokumentacji do USA, jeden lekarz odmówił konsultacji rodzicom twierdząc, że prawo pozwala mu tylko na konsultacje lekarz-lekarz a nie lekarz-rodzic.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień kosztował mnie duuużo nerwów przed wizytą u pani psycholog (szczególnie po tel od naszej dr z IMiDz, ze pani psycholog jest b surowa w ocenie i żebym sie odpowiednio nastawiła, bo wie że będe przezywa jej ewentualne zastrzeżenia w stosunku do Frania, więc przed wizytą mało nie zeszłam:oops:). Wizyta trwała 2 godz. Pani psycholog (kliniczna) najpierw obserwowała bacznie Frania jak eksploruje otoczenie, jak się zachowuje, potem podsuwała mu zabawki, dawała zadania itd. A na koniec usłyszałam:

- Prooooszę panią, to była dla mnie prawdziwa przyjemność (:jawdrop:) Franiu! Ty tyle przeszedłeś a jesteś po prostu cudowny!

I dalej że fantastycznie bawi się zabawkami, rewelacyjnie eksploruje otoczenie, jest komunikatywny, kreatywny, pogodny, ciekawski itd:) I że pod względem rozwoju poznawczego absolutnie jest w normie - pomiędzy wiekiem urodzeniowym a korygowanym:wave: Pani psycholog zaznaczyła, że oczywiście nie może mi zagwarantowac na 100%, że jeszcze nic nie wyjdzie, ale na tę chwile wszystko jest super:) Kolejna wizyta za 5-6 mies. Opinię dostanę pocztą do domu.

Byłam tak szczęśliwa, ze mało się nie popłakałam.. Jeszcze te nerwy, emocje:oops: Po powrocie do hotelu padłam jakby ktoś mi wtyczkę wyciągnął:) Syniu jednak już po godzinie obudził mnie na karmienie. Litości nie zna;)

 

Mamy ogromne szczęście z Franiem..że tak cudownie odpowiada na wszystkie nasze wysiłki, że..jest jaki jest:yes:

Jutro rano wracamy do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Franula ze wszystkim da rade, zobaczysz dzieki Waszym wysilkom przegoni rowiesnikow:yes::). A tym, ze wyglada na mlodszego sie nie martw, moj Okruszek ma 3 lata i 2 miesiace a wyglada na 2 co najwyzej, wazy 12 kg i ma 92 cm wzrostu, na poczatku mialam straszne doly, ze ciagle na samym dole siatek centylowych ale odpuscilam bo i tak nie mam na to wplywu. Za to pod wzgledem emocjonalnym jest prawie doroslym facetem i zadaje coraz wiecej trudnych pytan. :cool:

Aniu ja rowniez modle sie za Madzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...