Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Faktycznie, widać. To się wyprostuje..

Rozwój fizyczny na 10 msc mnie nie dziwi, choć jak patrzę na zdjęcia, to sądzę, że była trochę za ostrożna. No, nie badałam go.. Ale rozwój psychiczny jest dalej.

 

Ja celowałam z rozwojem fizycznym na 11 mies. W końcu mały wstanie sam przy ławie np. No ale ok, niech będzie 10.

Mowa czynna 12

mowa bierna ok 19

Rozwój poznawczy ok 20-21

Się mógłby chłopak wyrównać jakoś, nie?:)

 

Aga...:)

 

Aniu, odezwe się

A co ta aplazja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cieeeszę się ogromnie, że Franc takie postępy robi! :D

Witam po przerwie spowodowanej podróżami. ;)

Ale i tak cały czas o Was myślałam, o Madzi także.

Cały czas wierzę, że u Madzi jeszcze może się poprawić.

Nieustająco :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba, z Ciebie EZS to prawdziwa czarownica:) Od Depsi pewnie moc przeszła:)

I dobrze. Niech moc będzie z Tobą:)

 

Cos sie miałam Ciebie zapytac, ale zapomniałam.. Jak sobie przypomnę, napisze , dobrze?

 

 

 

Edit:

przypomniałam sobie.

Dlaczego Franek ma wygórowane odruchy w stopach? O czym to może swiadczyć? Zapominam ciągle zapytac neurologa, choroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga myślę, że gdyby zdrowe dziecię przebadać tak wnikliwie jak Frania, to tez by rozbierzności wyszły, tylko nikt tego nie robi :)

Całuski dla Was i dużo zdrówka. A wczoraj zapomniałam pogratulować Natce sukcesów, więc dziś to czynię - ogromne gratulacje i życzę kolejnych sukcesów :)

Za Madzię cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Aga, pewnie masz rację, ale skoro ciągle to hasło pada, (na początku wszystkie odruchy były wygórowane, teraz tylko te w stopach), to chciałabym wiedzieć o co chodzi:)

 

Swojaczko, Natka jakoś ten dzisiejszy apel przebolała. Cieszy się na zakończenie roku i..czerwony pasek! Taka jest bestia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. odruch trzeba umieć wywołać. Sorry, terapeutów tego nie uczą, neurologów tak.

2. wygórowane odruchy znaczy za żywe. Mięśnie o tendencji spastycznej reagują szybciej, na mniejszy bodziec. Znaczy powoli te tendencje są wygaszane, w stopach zostały, może udają Babińskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Franio jest!

:-)

Aguś, a kogo masz od skolioz blisko? Panią Białek? Jeśli tak, to super! Już się nie musisz bać.

Zapytaj czy dało by coś abyś Franiowi jak siedzi podkładać poduszeczkę pod lewy pośladek. Powinno to pomóc przerzucić Go na prawy pośladek, co sprawy, że plecki skrzywia się w odwrotną stronę.

Czy on zawsze obciąża lewy pośladek? Jeśli tak, to jak siedzi na podłodze, to układaj Go po turecku ale nogi ma mieć tak aby pieta prawej była bliżej ciała - lewa noga leży na prawej, jest wyżej, wtedy też będzie bardziej obciążał prawy pośladek.

I pilnuj głowy, bo przy skrzywieniu zaraz głowa leci w odwrotna stronę niż skrzywienie. Robi sie skrzywienie dwułukowe.

Niestety Aguś, ja za późno dowiedziałam sie o tylu rzeczach. Ale Ty jeszcze masz czas. Wiem, że to upierdliwe, ale musisz, zawsze poprawiać Frania, aby nie wyrabiał sobie złych nawyków, bo to najgorsze u dziecka do wypędzenia, a jednak ćwiczyć można.., ile godzinę, dwie góra dziennie. Bardzo ważne jest, w jakich pozycjach Franio spędza dzień i noc, bo nawet drobne złe nawyki, ale wykonywane stale, mogą działać bardzo źle.

Jak Ewka napisała, wyprostuje się, bo juz się tym zajełaś. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, tak dr Białek:)

Juz z nią wczoraj rozmawiałam:) Umówiłyśmy się na telefon po 18.07, przyjmie nas w pierwszej połowie sierpnia.

Ciesze się, ze potwierdzasz, ze to taka fachura od skolioz:) Byłas u niej ze Stefkiem?

Chociaż raz mamy blisko - jakieś 60 km ino:)

 

Wczoraj rozmawiałam z nasza p Natalią o tym fatalnym siedzeniu Franka, bo pomyslałam sobie ze może jakis wózek, który by go stabilizował podczas spacerów, kiedy się wygina jak paragraf, ale p Natalia powiedziała ze wg niej nie jest to dobry pomysł. Też mówiła o jakimś podwyższeniu pod jeden pośladek, pomyslałam, żeby zrobić jakis klin na zamówienie, wielkości siedziska w wózku. Ale narazie nie bedę uprawiała żadnej partyzantki. Poczekam na wizyte u dr. Niech sprawdzi Franca i zdecyduje, co robić.

 

Franiu chyba juz doszedł do siebie:) Na obiad wrąbał pół kotleta, 2 ziemniaki i łyżkę mizerii do tego (my zawsze z jogurtem naturalnym ino). Bebzołek mu taki słodki wyskoczył:)

 

Od rana wystawiam Allegro i powoli na głowę dostaję. Ale przestój jest koszmarny..chyba ludzie na wakacje oszczędzają:(

Wczoraj dostalismy od ludzi z Jeleniej Góry pół samochodu rzeczy na aukcje:) Nie mam jak sie ruszyć w pokoju:) I tak się zastanawiam , kiedy a to wszystko wystawię..

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, nie byłam u Niej, ale słyszałam same dobre rzeczy. Ja mam bliżej inną guru od skolioz. Dr Agnieszkę Stępnień.

Najważniejsze, że juz masz termin. Na pewno sprawdzi Frania do najdrobniejszej kości. ;-)

Warto też zanim tak pojedziecie zaobserwować Frania, jak siedzi, jak śpi (nie układa się czasami na brzuchu w literę C?), jak wstaję na nogi ( nie czasami zawsze z prawej nogi?) i inne takie. I Aguś ja bym z pionizacją poczekała do tej wizyty. Pogadaj z Waszą rehabilitantką na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i żadnego trzymającego wózka. On ma się wzmacniać a wszystkie podpory i trzymacze tylko zwalniają go z ruchu. Aguś moim zdaniem jemu trzeba dużo ćwiczeń na piłce, takie na mięśnie brzucha i równowagę, z przewagą pochylenia Go w stronę w którą się krzywy – to będzie musiał się bronić i ciągnąc w druga stronę, co za jednym zamachem załatwi dwie rzeczy – będzie wydłużał skrócony bok i będzie wzmacniał mięśnie boczne brzucha, tam gdzie są rozciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, ja Ci powiem tak między nami, że ja do kwestii pionizacji podchodze jak do jeża.. Boje sie cholera, bo ciagle słysze, że te jego stopy do bani, że miednica krzywo, teraz kręgosłup doszedł. No boje sie i już, ze stanie a potem sie posypie.. że nie będzie chciał raczkowac, bo na nogach przeciez ciekawiej (a mały raczkuje już pół roku). Porozmawiam w poniedziałek z panią Natalią, żebyśmy jeszcze chwile te pozycje niskie poćwiczyli. Ona tez mówiła o ćwiczeniach niesymetrycznych.

 

Co masz na myśli pisząc o spaniu na brzuchu w literę C?

Mały śpi na brzuchu, czasem zdarza mu sie na boku (zasypia na boku tylko, generalnie pozycji pośrednich nie cierpi), ale przy zasypianiu na boku zawsze odchyla głowe do tyłu.

na nogi wstaje oczywiście zawsze tylko i wyłącznie z prawej nogi. Cały czas cwiczymy wstawanie z lewej, młoy wscieka się przy tym jak szlag.

 

Napisz o tym spaniu na brzuchu w C, bo nie kumam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pokazywałam jeszcze franiowej modlitwy o poranku;)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/eABazrssAgIAUQonbB.jpg

 

A tu cuda-wianki na terapii we Wrocławiu:)

Zwróćcie uwagę na ilość pomocy naukowych na zdjęciu 2:yes:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/aF8brrTbnF0JidebEX.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/avjP068kDnewhBz8cX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...