Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

Aguś, moim zdaniem raczkować jak najdłużej i ćwiczyć wstawanie z lewej nogi. Ale..., poczekaj na Panią Dr. Białek. Ona zbada dokładnie, a to jest postawa. Bo trzeba zająć się przyczyną, a nie traktować tylko tego jednego miejsca gdzie jest skrzywienie. Bo skrzywienie jest z jakiegoś powodu i trzeba poszukać skąd się to zaczęło.

 

 

 

Nie wiem jak u Was, może też być, że z powodu jakiegoś nieprawidłowego napięcia w biodrach, w miednicy. I dlatego, nie jest tak jak u nas jest zwyczaj, ze skolioza prawostronna u wszystkich dzieci są takie same ćwiczenia. U nas wciąż leczą chorobę a nie przyczyny, mało jest takich, co się naprawdę znają.

 

 

 

Z kolei, wracając do Frania, jeżeli przy wstawaniu ustawia źle stopy, to też może być zagrożenie jeśli Go sie teraz zmusi do tego wstawania (tu kwestia dobrych butów ortopedycznych, nawet takich robionych na miarę), bo on sam będzie wstawał źle, czyli zawsze tej prawej nogi... nie możesz być cały czas przy nim i go pilnować.

 

 

 

Ja się nie znam, ale wydaje mi się, że zanim postawi się Go na nogi trzeba sprawdzić dobrze wszystko, stopy, kolana, biodra, miednicę, aby zminimalizować źle wzorce. Bo ja ma coś nie tak, to będzie wstawał tez źle. I wszystko potem przekłada się na kręgosłup.

 

 

 

Teraz spokojnie. Masz iść do jednej z najlepszych specjalistów od rehabilitacji w Polsce w dodatku specjalizującej się w skoliozach.

 

 

 

Nie ma co gdybać, bo Ona dobrze zbada Frania.

 

 

 

Tylko przygotuj sobie wszystkie pytania i wątpliwości na kartce abyś o czym nie zapomniała zapytać.

 

 

 

Co do spania na brzuchu w literę C, to nie wiem jak Ci to opisać, ale spróbuję.

 

 

 

Chodziło mi o to czy Franek jak leży na brzuchu, ma tak - głowa odwrócona w prawo - na lewym policzku, prawa noga lekko podkurczona, dupka wystawiona do tyły z takim lekkim skrętem, tak że plecki są w takim łuku w prawo - o chodzi o to, czy jak leży na brzuchu albo też na plecach, czy ma skrócony ten bok po tej stronie na którą się krzywy?

 

 

 

Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam.

 

 

 

Co do wstawania tylko z prawej nogi, to zobacz sobie sama, wstając z klęku z prawej nogi, które mięśnie napinasz? Te po prawej stronie boku. A te, które napinasz, te się skracają, bo są ciągle napinane te same, nie ma symetrii.

 

 

 

Dlatego pisałam o niby małych czynnościach, ale stałych, trwałych, które są bardzo ważne.

 

 

 

My sobie z tego nie zdajemy sprawy, bo nas nikt nie uczył aby świadomie się poruszać i świadomie się nie ruszać, a to wszystko kształtuję nasz wygląd i co ważniejsze zdrowie.

 

 

 

Jak do tego dodasz czynniki typu, zaburzenia z powodu - zły poród, złe geny to mamy, to co mamy.

 

 

 

Dlatego ważne jest to co będziesz miała nie długo zrobione – pożądane badanie przez osobę która się zna. Franio jeszcze w takim wieku, że uda Wam się z Niego sportowca zrobić. Zobaczysz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, jesteś cudowna, wiesz to?

Musze przyjrzeć się Franiowej pozycji we śnie pod kątem tego skracania boku. Wczoraj dokładnie tak spał - na kolankach (nóżki rozłożone jak u żaki, pupa dość wysoko), główka odwrócona w jedną stronę.

 

 

 

Aniu, co u Madzi?

Nieustannie...~~~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś zrób fotkę jak będzie spał. Czy to tyłopochylenie miednicy nie bierze sie od tego spania? A sprawdź też jak ustawia głowę, czy zawsze w jedną stronę, bo za głową zawsze, chcesz czy nie idzie też tułów. To są rzeczy minimalne, ale zawsze i jak stałe, to może mieć znaczenie.

Ja dziś wiem skąd wzięła się u Stefka skolioza, ale jak trafiłam na dobrą Panią Dr., to już nadawał się na operację. A można było działać wcześniej i dziś by tego nie było. Ale wtedy jak można było, to byli „lekarze” co wszędzie widzieli drobiazgi. A jak już się z drobiazgów zrobił kłopot, to każdy tylko mówił, wie pani tak to jest u tych dzieci. Nie ma to jak mieć dobrą wymówkę.

Dla dobrego specjalisty nie ma drobiazgów, bo jak coś można poprawić, to wiadomo jak i się tak robi. Ale do tego trzeba mieć wiedzę i chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Żelciu, masz rację w 100%. Ja juz w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiac wczoraj czy nie przesadzam z tą konsultacją. Ale tak sobie pomyslałam, że kurka nie.. Po rozmowie tel z Tobą..teraz to pikuś jeszcze jest ale za rok, kto wie.

Tak , mały śpi zawsze z główką na lewym policzku, rozciąga lewą str, skraca prawą.

Wstając prawa nogą też skraca prawą, prawda?

Na tamtym zdjęciu w wózku, 2 str wcześniej, też skraca prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam dłuugi post, ale go wywaliłam, moja wiedz w w tym kierunku jeszcze mizerna. Ale wiem, ze nie przesadzasz, to trzeba korygować jak najszybciej. Przyczynę znasz i w sumie nie jest ważna. Ćwiczeniami skorygujesz i przyczynę. na mój gust trzeba wzmacniać mięśnie po lewej a rozluźniać po prawej, czynne ćwiczenia korygują oun, już tyle zrobiliście, że i to pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Żelciu, masz rację w 100%. Ja juz w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiac wczoraj czy nie przesadzam z tą konsultacją. Ale tak sobie pomyslałam, że kurka nie.. Po rozmowie tel z Tobą..teraz to pikuś jeszcze jest ale za rok, kto wie.

Tak , mały śpi zawsze z główką na lewym policzku, rozciąga lewą str, skraca prawą.

Wstając prawa nogą też skraca prawą, prawda?

Na tamtym zdjęciu w wózku, 2 str wcześniej, też skraca prawą.

Widzisz Aguś, zgadłam wszystko. Coś mnie moja Pani Dr. Agnieszka nauczyła jednak!

:-) Zawsze mi mówi, że jestem lepsza od wielu Jej studentów, a ja myslałam, że chcę mnie podbudować psychicznie. ;-)

Na pewno nie przesadzasz, koniecznie jechać do Dr. Białek, koniecznie.

Tak Aguś, wstając zawsze z prawej nogi, będzie zawsze napinał (czytaj skracał też) mięśnie po tej stronie. A tam już ma napięcie mocniejsze niż po stronie przeciwnej, bo inaczej by nie było asymetrii i takiego układania się.

To teraz trzeba robić tak, że jak śpi przekręcać mu głowę na inny policzek i obserwować co dzieje się z ciałem.

Nie pisałaś nic o tym spaniu na brzuchu z podkurczonymi nogami, zapamiętaj jak śpi i zapytaj Panią Dr czy to może mieć wpływ na to tyłozgięcie miednicy.

Będzie dobrze! trzymasz rekę na pulsie i jestes w kontakcie z najlepszymy specjalistami. Ja nie widzę innej mozliwości niz, że będzie dobrze!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus zyjemy;) ale ja zdolowana jestem, calkiem mi sie zycie powywracalo przez ten powrot i nie moge sie odnalezc w nowej a wlasciwie starej rzeczywistosci...w niedziele mina 2 tygodnie jak mieszkamy w nowym domu i jakos nie bardzo sie w nim czuje jak w domu, wciaz sie oswajam i mam nadzieje ze niebawem go polubie no i za Oslo tesknie bardziej niz sadzilam...mam nadzieje, ze sie tutaj jakos odnajde.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...