Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Mam ochotę Was usciskać z całych sił:yes:

 

W ogóle rogal mi z twarzy od wczoraj nie schodzi:yes:

 

I mam taki power, że ho ho:) Od wczoraj ze 100 aukcji wystawiłam:) Szkoda że pogoda do bani, bo na Śnieżę chętnie bym poszła:yes:

 

Ewa, symetrycznie, czyli, że kolanek nie zgina? Tez miałam takie wrażenie, szkoda, że akurat porteczki miał na sobie.

Dziś jeszcze akrobacji przy krześle nie próbował, i w sumie dobrze. Niech raczkuje jak najdłużej.

A nóżki zginał tylko przy tej próbie w czwartek z p rehabilitantką - jak trzymała go za miednicę i odpowiednio dociskała, wtedy szedł pięknie.

Czyli wg Ciebie, co teraz mamy zrobić, o co Ci chodziło z zakrywaniem podłogi? Znowu puzzle ułożyc? Wtedy krzesła nie przesunie i nie pójdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy krześle nie pójdzie, ale od czasu do czasu można go poprowadzić. A teraz to, mam wrażenie, że on suwał proste nóżki odwracając miednicę. Tak mu wygodniej no i miał ślisko, to łatwo. A to mi się nie podoba. Jak będzie miał opór, to będzie musiał nogi oderwać od podłogi a nie suwać. Dlatego dobrze szedł, jak mu rehabilitantka ustabilizowała miednicę. Nie mógł nią kręcić, to musiał nogi podnieść. Może popróbuj z nim sama?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ewa, tak po prawdzie to ja mam ciągle problem z tematem "pionizacja".

Po prostu boje się choroba, że mu się stopy "posypią". No i nadal jest niejasny dla mnie temat miednicy. Najchetniej przytrzymałabym go jeszcze trochę przy podłodze..

Przesadzam wg Ciebie?..

W domu ma to krzesło-pomocnika (dzis tylko raz próbował, po południu, ale najwyraxniej jest to dla niego duży wysiłek, bo po kilkunastu krokach dał sobie spokój). W sumie ciesze sie, że jedziemy nad morze, mam nadzieję, że mały odwazy się dotknąc piasku i że będzie na nim raczkował. W hotelu jest dywan wiec nawet jak bedzie chcial to krzesła nie przesunie.

Jutro pokażę p Natalii to nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnij sobie Natke. W pewnym momencie dziecko wstaje i nic na to nie poradzisz.

Jeżeli chce chodzić i mu to wychodzi, to będzie chodzić. trzeba go tylko pilnować, żeby robił to dobrze ;)

Pogadaj z reabilitantką, co możesz robić sama. Pewnie za dużo ci nie powie (to grupa zawodowa, która pilnie strzeże wiedzy - jak zauważyłam ;) ) ale trochę powinna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, mam duże problemy ze zdrowiem, więc czasu na inne rzeczy mało. Ale cały czas ściskam kciuki za Supermana. Ogromnie się cieszę, że Franula pierwsze kroki stawia :)

Jeszcze przegoni rówieśników :) Mając taką Mamę to już niedługo!!!!

 

I ściskam bardzo za małą Madzię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bedziemy 1.08 z powrotem, więc po 1.08:)

Co Ty na to?:)

 

Oto najnowsze dane gabarytowe księciunia:

 

Waga...10.500!!!!!!!!!!!!!!

wzrost..80 cm!!!!!!!!!!!

 

Niniejszym Franc waga wskoczył na siatke centylową dla dzieci urodzonych o czasei (3 centyl), wzrostem jeszcze jest poniżej, ale..dogoni:)

 

A na swojej wczesniaczej siatce, waga - 10 centyl, wzrost między 3 a 10:)

Dobrze jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłam :)

I osobiście.....nie jestem zaskoczona.

Coś w kościach czułam, że Franek juz dwunożnie się porusza :)

Wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!

 

a mogę mały koncert życzeń?

Aga, pokazałabyś mi tapy na stopach - ciekawość mnie zżera :oops:

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bedziemy 1.08 z powrotem, więc po 1.08:)

Co Ty na to?:)

 

Oto najnowsze dane gabarytowe księciunia:

 

Waga...10.500!!!!!!!!!!!!!!

wzrost..80 cm!!!!!!!!!!!

 

Niniejszym Franc waga wskoczył na siatke centylową dla dzieci urodzonych o czasei (3 centyl), wzrostem jeszcze jest poniżej, ale..dogoni:)

 

A na swojej wczesniaczej siatce, waga - 10 centyl, wzrost między 3 a 10:)

Dobrze jest:)

 

oczywiście Aga, zadzwoń tylko dzień wcześniej, że będziesz we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzis strasznie zmęczona więc szybko będzie:

waga 10.500 (!!!)

wzrost 80 cm

4 dawka WZW B (Engerix) podana\

 

Malka, jutro pstryknę fotkę. Teraz p Natalia klei małemu tylko 1 stopę, w nadziej ze dociągnie do drugiej.

 

Lece kochani, bo na twarz padam

Jutro wrocław

pojutrze ruszamy na turnus logopedyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...