Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Wpadam i czytam, ale się nie odzywam, bo cóż tu po moich achach i ochach, ale dzisiaj... no nie mogę! Ta radocha w basenie tuż po tym, jak czytałam, że Franula boi się wody większej niż w wanience! Pan Darek to cudotwórca, czy też Franek taki skok na tym turnusie zalicza? Eee, pewnie jedno i drugie - czemu któremuś żałować pochwał...

Ciekawe, czy na koniec będzie zdjęcie zamku z piasku wykonanego przez naszego bohatera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo dziękuję, kochani, za pamięć:)

 

A ja serdeczności urodzinowe wedlowej XX tez przesyłam:)

 

Dziś ostatni dzien turnusu.

Jestem baaaaardzo zadowolona. Cudowni terapeuci..absolutnie wyjątkowi

CZłowiek ma poczucie. że dziecko jest dla nich ogromnie wazne..

Zapisaliśmy się na ten turnus także na ferie zimowe i na wakacje 2012.

 

A od jutra tydzień urlopu, więc raczej nie będe tu zaglądała:)

Musimy pobyc trochę we czwórkę. Zostajemy do soboty nastepnej nad morzem. I oby nie lało:)

 

Uściski dla Was:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisuję:)

 

Poprosiłam, zeby dr wszystko dokładnie spisała, zebym mogła pokazać to naszej rehab i neurolog.

Po pierwsze Franuś ma pięęęękny prościutki kręgosłup:) Owe skrzywienia czynnościowe sa spowodowane problemami z napieciem mięśniowym. Dr zbadała małego, przeprowadziła terapię, pokazała mi jak z nim ćwiczyć. Kolejna wizyta koniec IX/początek X.

Przepiszę najwazniejsze informacje z notatki dr (mam nadzieje, że zrobie to dobrze, bo dr ma iście lekarski charakter pisma):

- stawy biodrowe - zakres ruchu prawidłowy w zakresie prostownika, ograniczone zginanie i przywodzenie (wzmożone napięcie na mięśniu napinaczu powięzi szerokiej)

- wzmożone napięcie na tasmie mięśniowo-powięziowej tylnej powierzchownej w obrębie mięśnia łydki i tylnych uda. Zastosowano .... (nieczytelne) punktów spustowych.

- osłabione mięśnie brzucha

- nieprawidłowe obciążanie pośladków w siadzie (mocniej lewostronnie).

A potem zalecenia.

 

Na koniec dr powiedziała to, co mówi każdy nowy lekarz Frania, że po takich przejściach mały jest w rewelacyjnym stanie, ze jest świetnie wyprowadzony:wiggle: I dodała: oby tak dalej:wiggle:

Miód na serce:wiggle:

 

A teraz ide na kolację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiesz, co ćwiczyc :) Kolejny lekarz nic nowego nie mówi.... Już od dawna wiesz, CO ćwiczyć, problem bardziej chyba w JAK...

 

Droga ciociu Ewo, toż ja przede wszystkim dla Ciebie (i Malki) odcyfrowywałam ten opis licząc że cos dodasz więcej:)

Dr pokazała mi jak rozluźniać ten napiety mięśień z boku uda (od kolana do pośladka).

W Tym twoim "jak" chodzi Ci o to, by młody wyleżał w czasie tego ćwiczenia? Bo jak dr robila to dziś z nim to pajacowaliśmy równo w trójkę (tzn dr nie, ino my zusammen). Czy chodzi Ci o cos innego?

 

Zdjęcia jutro, przeeepraszam, ale padam.

 

Jutro przyjeżdża do nas ewentualna pani neurologopedka. Ponoć rewelacyjna. Jutro mamy się spotkać na pierwsze spotkanie takie poznawczo-castingowe. Jak będzie ok to zaczynamy prace od października.

Oby było ok:)

 

A teraz spać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...