Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ano Aniu. Ci bardzo dobrzy sa po to, by równoważyc świnstwa i swiństewka popełniane przez tych mniej dobrych.

No ale nie o tym chciałam.

 

Udało sie zrobić ABR.

Z badania wynika , ze niedosłuch jest w obu uszkach. Paradoksalnie w lewym uchu wiekszy.

Pan mgr, który robił badanie powiedział, ze nie potrafi zinterpretowac wszystkich wyników Frania, że to pan dr musi się nad nimi pochylić, że może jest tu niedosłuch krzyżowy (rózne deficyty na różnych częstotliwościach są). Ewa mogłaby napisac cos więcej, rozmawiałyśmy dość długo po badaniu. Ewa powiedziała, ze wygląda to na uszkodzenie polekowe. Ale może Ewa sama cóś madrego napisze.

We wtorek wracamy na wizyte do pana dr do B-B. Mam nadzieję, że wtedy bedziemy już wiedzieli wszystko, a w kazdym razie więcej.

Zaraz lecimy do domu. Musimy natluke odebrać od kolezanki jak najszybciej bo już sie bidulka popłakała..

Cieszę się, że wiemy więcej, że coś się juz wyjasniło. Mam nadzieje, że uda się pomóc Franiowi, że ruszy z mową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj biedny ten Franuś, ile badań już za nim. Trzymam kciuki za mowę i poprawę słuchu.

 

Mama Magdy póki co zdała się na lekarzy z CZD. Miała 3 rezonanse, na drugim wyszło, że guz minimalnie się zmniejszył, 3 rezonans bez zmian w stosunku do drugiego. jutro jadą na 6 tygodni do CZD na naświetlania.

Magda czuje się dobrze, paraliż ustąpił.

Lekarze z USA nie chcieli konsultować wyników, mówili, że mogą to zrobić na zlecenie lekarzy z Polski a nie na życzenie rodziców.

 

Aga miałaś w sierpniu mnie odwiedzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Madzię nieustająco.

 

Ja myslę, że Franiu da radę, zawsze w końcu daje radę.

Może nie będzie miał słuchu absolutnego ;) ale na pewno uda się mu pomóc i BĘDZIE MÓWIŁ, choć nie od razu.

Zobaczysz, ja to wiem! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, kurka, podczas tych warsztatów terapeutycznych? Zapomniałam na smierć...

 

DPS..:) Czaruj, mieszaj..byle skutecznie:)

 

XX, wiesz, że ja tez tak myślę.. Mam nadzieje, że znajdzie sie rozwiązanie dla Frania, ze w razie czego aparaty słuchowe poprawią mu komfort i jakość życia. jemu i nam. No i może sie okaże że wcale nie bedzie trzeba wprowadzać komunikacji alternatywnej???

 

Jezu, ale jestem zmęczona. Powinnam iść spać, ale nie mam siły ruszyc 4 liter z krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX, nie wiem..ale chyba wolałabym zeby były. Od kilku dni przyglądam sie dokładnie Frankowi.

Wcześniej np jak zadawałam mu pytanie, on patrzył na mnie szeroko otwartymi oczami i zero reakcji. Zawsze wtedy śmiałam się że Franiu "przetwarza dane". A może on kurka nie słyszał pytania??? W tej przychodni jest bank aparatów słuchowych. Nie trzeba kupowac, można najpierw wypożyczyć - super sprawa. można poobserwowac dziecko , czy jest zmiana w zachowaniu, czy mowa pójdzie do przodu.

 

U nas tez grill super. Franula wciągnął 3 pierogi ruskie!!!! Tak się naskikał kurdupelek kochany, że nawet nie protestował jak krótko przed 20 Radek brał go do kąpieli:) Przesłał całuski nam i księzycowi i potulnie poszedł spać. Padł po minucie:) To była pierwsza taka super rodzinna niedziela w tego lata:) Fajnie jest miec dom z ogrodem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisała nic mądrego, bo po pierwsze jestem po dwudniowym weselu i sama nie wiem, co piszę ;) a po drugie ja na dzieciach się nie znam. Ale jeżeli ma niedosłuch to mam nadzieję, że bedzie mozna go aparatować. Poczekajmy na laryngologa-pediatrę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo nic nie pisałam, podczytywałam jednak na bieżąco.Od czerwca jestesmy u Asi i zapomnialam hasla do logowania.

Teraz mam swój komputer i mogę spokojnie pisać. Najpierw to powiem, że Franuś bardzo sie rozwinął i jest przesliczny.

Turnusy rehabilitacyjne i zawziętość mamy dały bardzo dobre rezultaty.

Za Madzię też trzymam kciuki i powtarzam za Depesią, że wszystko będzie dobrze bo tak być musi.

Całuski dla Franusia od forumowej babci, która ciągle mysli o Nim i pamieta.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam z krótkiego leniuchowania nadmorskiego i melduję się u Frania. Było słońce,wiatr i dużo chodzenia:yes:

Nie pamiętam czy Nasz Franuś ma cudne małe migdałki(trzeci też)? Niedosłuch czasem bywa też z ich powodu(za duże) Pomieszam coby analiza wyników badań była korzystna:stirthepot::stirthepot::stirthepot:

O Madzi ze zdwojoną siłą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...