Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ziaba nie odpisuje na moje smsy, zebrałam sie na odwagę i zadzwoniłam jakąs godzine temu, niestety rozłączono połączenie:(

Martwię się cholerka, bo wczoraj tez milczała..a jeszcze przedwczoraj przysłała mi kilka smsów. Mam nadzieję, ze po prostu...nie chce jej się ze mną gadać..

Tak więc kciuki z całych sił i wszystkie dobre myśli w kierunku Madzi i Ziaby..

 

 

 

Byłam dzis z Franiem w przychodni na osłuchaniu.

Koniec antybola! Zostaja nam ino inhalacje z berodualu i pulmicortu.

Niestety pomyliłam dni (:bash:) i trafiłam nie do naszej pani dr, lecz do innej, którą średnio bardzo trawię. Chodze do niej jak po prostu nie ma innego lekarza pod ręka (to ta pani dr od genta)

Poprosiłam, żeby osłuchała małego i zdecydowała czy możemy odstawic antybiotyk no i może przy tej okazji zrobiła 'bilans dwulatka'.

Jak zaczęła małego osłuchiwac, to pyta o szczepienia. Ja ze miał odroczone, że neurolog ostatnio wpisała w książeczce, że już można szczepic, ale Franc ciagle choruje, więc nie ma jak.

- Nie szkodzi, szczepimy dziś.

- ?????????????????????????????????? Ale immunolodzy mówili że po antybiotyku minimum 4 tyg odczekać

- A ten immunolog to kto? Jakis terapeuta?

- Nie, lekarz z CZD

- No to ciekawe co to za lekarz jakis niedouczony

(własnym uszom nie wierzyłam...mam pecha ostatnio do hardkorowych przeżyc he he)

- Nie ma żadnych badań, zadnych przeciwskazan trzeba zacząc wreszcie szczepić!

No w końcu odeszła od tego genialnego pomysłu (oszczędze wam opisu rozmowy) i wpisała nas do naszej dr na nast czwartek.

mam taki plan tajemny, zeby zadzwonić na komóreczke do naszej dr...he he. Dziś wieczorem umówiona jestem na ploty z naszą dr z IMiDz i powiem jej o tym pomyśle. Ciekawa jestem, jaka bedzie jej reakcja.

 

Potem był bilansik - Franc wszedł juz wzrostem i wagą na 3 centyl w siatce dla dzieci urodzonych o czasie:)

W książeczce za dużo nam pani dr nie napisała.

waga: 11 kg, wzrost 81 cm

rozwój fizyczny - inne odchylenia

rozwój psychoruchowy - inne zaburzenia

układ ruchu - nieprawidłowy

uzębienie - pełne mleczne (tak naprawde brakuje jeszcze "5")

wrodzone wady rozwojowe: IV, V, X (cokolwiek to znaczy)

Reszta nieuzupełniona.

Przy oczach tylko się spytała czy bamy się, mówię ze tak, ze za kilka dni jesteśmy u prof Prosta, ona, że ok.

Ale pozycja 'uszy', 'oczy' pozostała dziewicza.

Mam zrobić małemu morfologię, TSH, Ft3 i Ft4.

Acha, powiedziała jeszcze, że z uszami pojechałaby na naszym miejscu do Kajetan, bo dla takich obciążonych maluchów to Kajetany najlepsze, ja na to, ze czas oczekiwania b długi, ze zaczęliśmy już gdzie indziej diagnostykę i przy tym narazie zostaniemy.

 

To tyle z przezyc dnia dzisiejszego

 

 

 

Napisze jak tylko Ziaba sie odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że Ziaba się odezwała.

Telefon jej odmówił współpracy był po prostu.

Chwilowo sytuacja jest opanowana, ale tylko chwilowo.

Musimy, ciotki i wujkowie kochani, w tych naszych kciukach/dobrych myślach/mieszaniu w garach i naszą Ziabe kochaną uwzględnić.

Nie ma innej opcji - musi być tylko lepiej, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że z Ziabą lepiej. Oby tak dalej, ma tyle wspierających osób, że pewnie da radę.

 

Madzia jest w trakcie naświetlań - to już trzeci tydzień (ma być 6 tygodni). Wstyd się przyznać, ale od tygodnia z nimi nie rozmawiałam, mam nadzieję, że dobrze to znosi.

Dziękuję w imieniu Madzi za wsparcie modlitwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie szczepię w czasie choroby niczym.

Raz zaszczepiłam pneumokokkami w czasie lekkiego kataru i od dnia po szczepieniu mam cały rok jazdy pt czy to jest autyzm czy nie.

Dlatego teraz zawsze proszę o podpisaniu sie z imienia nazwiska i nr dowodu w oświadczeniu, że szczepienie w tym czasie kiedy mała jest chora (a jak widać chora jest co 3 tygodnie, teraz też) nie spowoduje jakichkolwiek powikłań. I nikt mi się jeszcze nie podpisał, bo nagle zaczynają się teksty no wie Pani ale tego to ja Pani nie moge zapewnić...to już Pani ryzyko....dlatego ja tu podzielam Twoje obawy Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Ja tam też nie kazałabym organizmowi walczyć i tworzyć nowych przeciwciał wtedy, kiedy ma zajęcie z infekcją. :rolleyes:

Tak na zdrowy (sic!) chłopski rozum wychodzi mi, że lepiej poczekać, aż się pozbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franiu WZW ma wyszczepione, z wiadomych względów.

Pani dr chciała zacząć szczepienia planowe, czyli błonica,tężec, krztusiec (Infanrix IPV Hib).

Wieczorem rozmawiałam z naszą dr Dorotą z IMiDz i powiedziała tylko jedno: Absolutnie nie.

 

 

Rano dzwoniła do mnie Ziaba, w drodze na kolejną konsultację.

No tak dobrze, to do końca nie jest:(

Ja nie wiem, czy ona życzyłaby sobie, żebym tu ujawniała jakieś szczegóły - rozumiecie mnie na pewno.. Powiem ino, że sprawa jest b poważna, z kalibru tych stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia:( Głos miała bidula taki zmieniony...nie jak to ona - rakieta z napędem atomowym, ale bardziej jak..kukuruźnik lecący na oparach ropy (wot takie porównanie w ziabim stylu do głowy mi przyszło).

 

Tak więc - za Madzię, żeby dobrze zniosła chemię, żeby paskudztwo wybiło w pień..

Za Ziabę - żeby i tym razem się udało..

Wszystkie myśli, modlitwy, dobre fluidy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...