Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

No własnie mieszam, mieszam zawzięcie, jeszcze tylko jakaś kocia łapka mi potrzebna i nieco oczek jaszczurczych, do tego trochę ziół i - będzie dobrze, już niedługo!!! :lol:

 

:stirthepot: :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga jakby co to ja mieszkam rzut beretem od szpitala w Prokocimiu- bo rozumiem, że tam się wybieracie? Dodatkowo pracuję w budynku obok więc jakby co to serdecznie, serdecznie zapraszam! Mamy wolny pokój i fajnego, spokojnego 3 latka, który chetnie Franulkowi pokaże swój pokoik i zabawki :-) Jakby co to pisz na pw- byłoby mi bardzo miło poznac Was osobiście :D

p.s. nawet łóżeczko dziecięce stoi w tym pokoju :D

ps 2 jakby trzeba bylo uruchomić jakieś znajomości w tymże szpitalu to też daj znać bo tam akurat mam sporo znajomych "profysorów" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to w Krakowie masz już gdzie mieszkać przez miesiąc ;)

Ale ja zdementuje podejrzenia.

Polecana przeze mnie psycholog przyjmuje w jednej ze specjalistycznych poradni, na Krowodrzy. Jest tylko jedno ale,muszę się dowiedzieć czy przyjmuje takich małych pacjentów.

 

 

Aga co u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwie ogarniam wszystko.

Od wczoraj wróciłam do pracy i nie wiem jak się nazywam.

 

Ale wszystko (jak narazie) unter Kontrolle;-) Tylko na pisanie mniej czasu

Ostatnio powystawiałam wiecej rzeczy na All i ruch się zrobił, dopiero skonczyłam obróbkę, Radek popakował przesyłki juz.

 

Umówiłam się w nast tygodniu w czwartek z Franiem we Wrocławiu w poradni dla dzieci niedosłyszących. maja tam surdologopedę, -pedagoga, i -psychologa (!).

Spróbuje skorelowac te wyjazdy z wizytami w instytucie dr Masgu. W nast czw tylko ten logopeda, bo jedziemy odwiedzic kochane ciocie z kliniki we Wrocławiu!!

Oj z tym to dluższa historia - opisze na blogu, nie wiem czy dzis dam rade, może jutro.

 

Wyniki bedziemy powtarzać gdzieś za 2 tygodnie.

Wiecie może, co może oznaczac jednoczesne podwyższenie ponad norme hemoglobinyerytrocytów, hematokrytu i limfocytów?? Nie chce zawracać głowy naszej dr Dorocie.

 

Ngel, będe pamiętała:)

Dziękuję:)

 

I niezmiennie za Madzie, Ziabe i...Wiktorka. Bardzo Was proszę o ciepłe mysli za Wiktorka..opiszę wszystko, ale nie dziś. Nie dam juz rady.

 

Usciski od nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robi się badań krwi po chorobie... bo potem ma się właśnie takie pytania.

wniosek jeszcze jeden - ten antybiotyk był niepotrzebny (limfocyty rosną w wirusowej, bakteryjna daje granulocyty) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, jutro idziemy powtórzyc - bedzie 16 dni po antybolu.

Wystarczy?

Poprzednie badanie robilismy w ub piątek.

 

A tak na marginesie - to badanie miałam zlecone wczesniej (tzn miałam zrobić zaraz po antybolu ale się nie wyrobiłam przez wyjazd do Wawy. Pani dr tak zlecila)

 

Aniu, we Wrocławiu będziemy w nast czwartek, nie zapomnimy, obiecuję:)

mamy w planie tylko logopede więc luzik:)

Zdzwonimy sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my cały czas kaszel! Od 19.09. Pomimo trzech butelek antybiotyku. Sumamed Forte.

Dziś sie wkurzyłam i pojechałam znowu (od 19-tego to juz 4 raz, ale teraz inny lekarz). Stef dostał Biseptol 960x2dziennie. Flegaminę, zmieniono mu na ACC 600. Dostał też Zyrtec 2x1. Ma też cały czas probyotyk i Flumycon. Mamy 5 dni probować i jakby nie było lepiej rtg płuc. a miał ostatnio we marcu. :-(

Koniec!

Do lata nie ma już u nas wizyt małych smarkatych sąsiadek. :-( Tyle razy prosiłam aby nie wysyłać do nas chorych dzieci. Po czym zanim sama się nie zorientuje, a trawa to jakieś 20-30 min, do pierwszego smarkania nosa, lub kaszlu mokrego, lub czegoś podobnego.., i tak siedzą u nas. Mimo próśb.

Ostatnio Mama powiedziała "ale ona miała tylko trochę". Nie wiem jak ból gardła plus katar z nosa ma być tylko trochę, ale ręce i nogi mi opadają.

Dlatego Szlaban! Mam tego dosyć!

Teraz nawet zdrowych nie puszczam i tyle. bo dziś może czuć się dobrze, a jutro sie obudzić z temperaturą. ostatnio też tak było. a dziewczynka po 7 dniach zdrowa. A Stefek 3 tygodnie antybiotyku, rtg płuc i szkoda gadać co wszystko było.

Żal mi dzieci, bo lubię Je, ale po prostu muszę się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljcia - i słusznie. Oczywiście, że żal dzieci, ale nie możesz narażać zdrowia Stefka i własnego, więc właściwie nie masz wyboru.

Mieszam i za Was, żebyście jak najszybciej...

Za Madzię, Frania, Wiktorka... :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeluś, niestety tak to z małymi dzieciaczkami jest...

My to samo przerabiamy w przedszkolu, niektórzy rodzice są głusi i ślepi i wysyłają do przedszkola kaszlące, smarkające dzieci i udają, ze nic się nie dzieje. A u nas potem przeziębienie, zapalenie ucha i 14 dni antybiotyku. Płakać się chce :bash:

 

Zrób szlaban na idwiedziny dopóki Stefek nie wydobrzeje, a potem wymagaj od rodziców odwiedzających szacunku wobec siebie, Stefka i Waszego zdrowia.

Powodzenia!

I wracajcie szybciuteńko do zdrówka!

 

Buziaki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany Żelciu...to sie masz...

Oby Stemowi te leki pomogły..

 

A u nas dzi s taki dzień, że...:mad:

Po mailu Ewy dzwoniłam do naszej dr Doroty, powiedziała, żeby pobierać. Pojechalismy, w labie nie dali rady, bo zrosty. To na oddział. Na oddziale grzebali igłą franiowi strasznie..ale pobrali..

Powrót do domu. Aparat zaczyna strasznie piszczeć - idę sprawdzić. Przewód w uchu. Wyciągam. Zatyczka silikonowa została w kanale! (to ponoć niemozliwe, tak zapewniała p protetyk), biegiem do auta i do poradni laryngologicznej. Po 1,5 godz dostajemy skierowanie do szpuitala, bo 1. haczykiem się na da. Po pół godz szukania cewnika, okazuje się ze takowego brak, kleszczyków też. Więc jutro o 8 rano mamy sie stawić na izbie przyjęc.

Napisałam maila do p protetyk..Zatyczek nie zmieniałam, młody ma oryginalne od czasu przymiarki aparatów. Nie wiem co się stało.

 

aaaa , do kompletu - skrzynia biegów do wymiany. Ofkors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany julek, co to za przychodnia!!!!!!

A dlaczego do szpitala jutro? Tam teraz nie ma lekarza? Przecie to 5 minut roboty, tylko trzeba mieć czym złapać.

Nie martw się, nic mu się nie stanie. Też nie słyszałam, zeby komuś końcówka utknęła...

 

Napisz wynik tej morfologii

 

 

Żelka

a masz ty inhalator? Daj mu pulmicortu. Poza tym po flegainie też się kaszle, niezależnie czy ktoś zdrowy czy chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a niektórzy po flegaminie(ja oczywiście) mają zapalenie krtani i tracą głos. Trzy razy tak miałam i przy kolejnym przeziębieniu zaprotestowałam gdy p.dr chciała mnie znów uraczyć tym syropem. Trzymam kciuki za poszukiwanie zaginionego -w naszym szpitalu jest laryngologiczny oddział,ale chyba pogotowia powinny mieć takie narzędzia na wyposażeniu.No i tam pracują cały czas.

Dla wzmocnienia chorujących:stirthepot::stirthepot::stirthepot:nieustająco, z serducha sił dużo posyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...