Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Ewa, przychodnia najlepsza w całym mieście...

Chciałam od razu do szpitala ale pani dr powiedziała, że na oddziale nie ma lekarza dyżurnego, ze lekarze sa tylko do 14..:jawdrop:

No więc mamy jutro przejśc przez SOR, maja młodemu założyc całą dokumentację, żeby wyciagnąć pi.... zatyczkę kurka

 

A wyniki będa jutro

 

 

No właśnie, Zelcia, masz już inhalator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie, nie żart. Jeżeli nie ma ostrego dyżuru, to pacjenci są stali, zaopatrzeni. Jak ktoś dostanie zawału, to anestezjolog jest OK. Jak krwotoku z nosa, to też pierwszej pomocy udzieli a rano przyjdzie laryngolog. Żwykle ktoś tam ma dyżur telefoniczny. Dyżury są drogie, w dobie chudych kontraktów nie wystarcza na opłacenie lakarza na każdy oddział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już tak myślę, że Franiowe ucho bez zatyczki jest.

 

A Malcia np na dermatologii to już po południu nie ma lekarza i w soboty i niedzielę.... Na innych oddziałach też... Np laryngolog, okulista... itd...

Pewnie interna, kardiologia, neurologia i ginekologia mają dyżury, bo tam wiecznie coś się dzieje... A mówiłaś o Mieście D? Bo tam były kiedyś dyżury, ale potem znieśli je, chciałam kiedyś do okulisty i laryngologa po południu iść z nagłym wypadkiem to na ostry kazali jechać do górniczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola w tym szpitalu,są lekarze, ale jak szpital nr 5 w S ma ostry dyżur, to odsyłają,tłumacząc tym,że tam jest sor dla rejonu. A w mieście na S, w szpitalu dziecięcym szumnie zwanym kliniką też są specjaliści (niespełna 2 tygodnie temu chirurga nam w niedzielę o 20 było trzeba i okulisty - bez problemu się obyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimontowie to zawsze nas załatwili jak trzeba... Starszakowi po południu któregoś dnia obojczyk operowali i składali.. , Emilowi kolano w zeszłym roku w sobotę, ale i cokolwiek by się działo to są... Nie wiem jak w Klimontowie jest z laryngologiem, ale chyba zawsze jest... Ale tu chodziło o dorosły szpital chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówię, lekarze są, ale jak SOR ma pełną obsadę, to Ci lekarz z oddziału nie zejdzie.

Jeszcze Cię piguła opieprzy,że jak obudzi lekarza, to ten się później wyżywa na niej ;)

 

A jak ucho Franka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w domu, pani dr (ta sama co wczoraj w niedoposażonej przychodni) załatwiła sprawę b szybko.

 

Błona bębenkowa nastrzyknieta, więc albo za chwile bedzie zap ucha albo to przez zalegania Franiowe.

 

Krew znowu xle. Zajechałam z wynikami do naszej dr. Kazała znowu powtórzyc w srodę, tym razem z Fe i ferrytyną.

Jak znowu bedzie xle to hematolog.

 

Lecę do roboty.

Bez sensu to wszystko - wypieprza mnie prędzej czy póxniej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, inhalator już dotarł, dziękujęmy. Jutro jade do sklepu po drobiazgi do niego. Napisałam Ci w mailu.

 

Ewuś, Stefek miał przerwę w podawaniu leków, flegaminy też, ale kaszel się utrzymywał dalej. Dziś jest już lepiej. Inhalatora nie miał. Nikt wcześniej nie wspominał o tym, a ja dopiero tutaj od Agi i Frania dowiedziałam się o Pulmicorcie (czy jak to tam było) i o tym, że na furczenia jest coś takiego. Nigdy wcześniej Stefek nie miał tego leku zapisanego.

We wtorek jadę na kontrolę, to poproszę lekarza aby dał nam na to receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...