Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Aga dobrze że poszlo sprawnie i oby uszko nie chorowalo;) nie nastawiaj sie tak z ta robata moze wcale nie jest tak latwo wyleciec:rotfl:

Zelciu nie wiem dlaczego u nas w Pl lekarze tak rzadko daja preparaty do nebulizatora albo przez tube...najchetniej wypisuja cos w syropie albo w tabletkach...:rolleyes:

pilmicort to steryd ale i tak wedlug mnie lepsze to anizeli antybiotyk...my pilmicort podajemy max 2,3 dni:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żelcia, to JA napisałam o inhalatorze :cool: ale rozumiem, że Aga zadziałała i bardzo dobrze. Inhalatory ostatnio były w Lidlu po 110 zł, całkiem przyzwoite, też sobie kupiłam. JAk ma swisty to do pulmicortu berodual

 

XX - jasne, ze steryd. Ja jestem fanką sterydów.... wziewnych. Chyba nie ma lepszego leku...

 

Aga, jak błona nastrzyknięta, to lecz trąbki, Zyrtec, steryd do nosa PO Nasivinie i na leząco, żeby spływało, można wapno, można jakiś przeciwzapalny i trzeba mieć nadzieję

Póki płynu nie widać, to niezytowa.

Ta morfologia jest bez sensu

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, ale Franiu nie ma zadnego kataru. Ma te cholerne zalegania cały czas mimo berodualu i pulmicortu.

ozumiem, że ma spływac coś co ewentualnie w uchu sie gromadzi?

Zyrtecu w tech chwili w kroplach nie mam. A mogę Aerius 5ml/dobę?

 

Rany, Ewa, jak dobrze, że tu jesteś:)

 

Dr w przychodni mówiła, że takie objawy sa przy problemach z płucami. Wtedy wychodzi podwyzszona Hgb i RBC, do tego u młodego hematokryt , MCV i MCHC.

Pewnie w środę w morfologii nic się nie zmieni a Fe tez wyjdzie do bani, jak zawsze zresztą.

 

Słuchaj czy takie nastrzyknięte błony bębenkowe moga powodowac jakis dyskomfort?

 

Żelciu, pulmicort jest dośc dorogi - coś koło 90 zł. Może pogadaj z dr żeby dał ci receptę na choroby przewlekłe, wtedy płaci się 3 zł z groszami.

 

Swojaczko...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS mówie o sterydzie w kontekście grzybicy - widzę, że Stefcio już wcina ciężkie leki antygrzyb. a steryd bardzo pomaga w rozwoju grzyba

Aga a badałaś grzybice i robale? ...w końcu bywacie w miejscach gdzie jest mnóstwo dzieciaczków...i Fr co chwilę wcina jakiegoś antybola i jedzie na sterydach

u nas Fe było niziutkie przy lambliach (ale tez hgb i hematokryt) niedługo kontrola to zobaczę czy to cos zmieniło

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Aguś, dobrze, że mówisz o tej recepcie, nie wiedziałam, że to tak się robi. Dziękuję!

 

Ewuś, z Agą rozmawiałam, pytałam jaki oni mają inhalator, bo chce też kupić, a Aga wzieła i mi wysłała Franka pierwszy inhalator, który poszedł w odstawkę, bo za duży aby wozić go ze soba na wyjazdy. Jest nowy i prawie nie używany. Tak, że mamy bardzo ładny preznet od Frania! O! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem, że po pulmi mam dać Franiowi cos do picia zeby mu się nie zrobiła grzybica jamy ustnej. Od sterydu własnie.

I jakims cudem przez cały ten czas jeszcze nie miał.

 

Żelcia, ty wiesz ze to wszystko drobiazg, prawda?

 

DPS, zapomniałam Ci publicznie wyznac, że cie kocham:)

 

 

Bolko wylądował!!! Ależ z niego kochany kocurek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kochani :)

 

Bardzo Wam kibicuję, mimo, że mało się odzywam. Co do Pulmicortu i Berodualu to moje dzieci też dostawały przy zapaleniach płuc czy oskrzeli. I potem oklepywanie.

 

Chciałam Was prosić o modlitwę i dobre myśli za nas (moje maleństwo i mnie)... Lekarz ostatnio mnie trochę nastraszył, bo skróciła mi się już trochę szyjka a to dopiero 19 tydz :( Kazał mi się oszczędzać, ale jak przy dwójce pozostałych??... w dodatku ciągle się mnie jakieś infekcje czepiają - byłam trzy tygodnie przeziębiona, tydzień przerwy i teraz znowu czuję, że coś mnie drapie po gardle :( za bardzo nie mogę nic wziąć, a boję się już kasłać, bo cały brzuch mi się napina :(

 

Maluszek za to kopie jak najęty ;)

 

Buziaczki dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oz - masz nasze wszystkie dobre myśli razem ze swoim maluszkiem!

Może ktoś mógłby na trochę u Was zamieszkać albo przychodzić jako niania, żeby Cię odciążyć w obowiązkach...? :rolleyes:

 

DPS, zapomniałam Ci publicznie wyznac, że cie kocham:)

 

:jawdrop: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś co ewentualnie w uchu sie gromadzi?

Zyrtecu w tech chwili w kroplach nie mam. A mogę Aerius 5ml/dobę?

 

Aerius możesz

Z tym uchem to nie tak, że coś spływa. Nastrzyknięta błona to tylko objaw tzw nieżytu. Przy infekcji częsta. Problemu nie ma dopóki ucho jest dobrze wentylowane czyli trąbki słuchowe są drożne. Ale... niestety często przy infekcji dochodzi do obrzęku tychże trąbek i się zamykają. A wtedy faktycznie w uchu zaczyna się gromadzić wysięk zapalny i mamy zapalenie surowicze. Szczególnie częste u alergików... A jak się nadkazi bakteryjnie to skacze temp, dziecko rzyga i mamy zapalenie ucha :( Oczywiście nie zawsze nastrzyknięta błona przechodzi w zapalenie ucha a z tego nie każde jest bakteryjne...

Czy są objawy? Póki wysięku nie ma, to nie. Jak jest, to gorzej słyszy, i może boleć, jak ropne to boli koszmarnie.

Tutaj steryd wziewny do ust nie pomoże, tylko do nosa albo, jak dajesz w inhalacjach to na maskę usta+nos.

I w cieple trzymaj.

 

Owszem, sterydy mogą powodować grzybicę, ale wziewne na szczęście rzadko.

 

Agnieszka to niby skąd się bierze ten nadmiar erytrocytów, jak żelaza nie ma??? Ja się na wcześniakach nie znam, może nie magazynują, ale dla mnie sensu w tym nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka to niby skąd się bierze ten nadmiar erytrocytów, jak żelaza nie ma??? Ja się na wcześniakach nie znam, może nie magazynują, ale dla mnie sensu w tym nie ma...

 

 

U mojego młodego też tak jest erytro 8,1 z Fe 15 :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logiczne rozwiązanie widzę jedno. Całe wchłonięte żelazo idzie w krwinki, bo są problemy z magazynem. A magazyn to transferyna w różnych tkankach. Jak jej nie za dużo, to możliwe (gdybam), ze szpik swoje wyłapie ale zapasów już nie ma. Ale dlaczego szpik wyłapuje wszystko? I dlaczego ich nie ma? Nie wiem, ale zrobiłabym proteinogram. Może jeszcze jakiś białek nie ma, może nie ma wybiórczo transferyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depesia, nie Ty jedyna ;)

Dla mnie to po chińsku wszystsko, ale najważniejsze, żeby Aga, Żelcia i inne potrzebujące Mamy wiedziały :rolleyes:

 

Trzymam kciuki, przesyłam najcieplejsze myśli i mocno mieszam w kociołku za wszystkich chorowitków! :stirthepot::stirthepot::stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek od wizyty na laryngologii ściąga sobie aparaty:( Dzis juz 3 x. i wkłada paluszek do ucha. Kurcze, może coś mu tam nie pasi? Tzn nie to że boli, ale cos tam czuje, możliwe to?

Na noc dajemy małemu nurofen

 

Ewa, ja zrobię te badania w srodę - ma byc morfologia z rozmazem, Fe i ferrytyna (ostatnio w naszym labie nie robili ferrytyny, wiec w szpitalnym zrobiłam UIBC i TIBC). Nasza dr pewnie więcej nic nie wymysli. Jak i tym rzem nie będzie ok , to da nam skierowanie do hematologa i on będzie się zastanawiał.

wiesz, za te wszystkie badania płacimy (bo przychodnia nie ma umowy ze szpitalem) i nie jest to mało. Ost badanie 57 zł. Nie będe mu badała białek bo to tanie nie jest. Zrobię bad podstawowe i zobaczymy, co wyjdzie.

Ostatnie badanie krwi robiłam Franiowi w CZD w czerwcu. Tak kontrolnie, dla siebie. Wszystko było ok, oprócz żelaza oczywiście, to poniżej normy mimo Hgb w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...