Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Ewa, skopiuję fragment z bloga, oki? Tam to opisałam (mam nadzieje, że dokładnie choroba:)

Skopiuje kilka fragmentów.

 

[...]

Przed tymi ostatnimi zajęciami przyszła do nas do pokoju pani logopedka (p. Alina), na podstawie wyników Frania zrobiła jego audiogram i w sposób bardzo czytelny pokazała mi i pozwoliła usłyszeć jak Franiu słyszy otoczenie i których głosek nie słyszy..

Pani Alina nie mogła pojąć (ja dziś tez tego pojąć nie mogę) jak to możliwe, że żaden lekarz nie skierował Frania na ABR. Powiedziała mi, że dzieci z grupy ryzyka (a Franek ma żółtą wklejkę na pierwszej stronie książeczki!) powinny mieć wykonywany ABR co pół roku do ukończenia 3 roku życia! I to nie otoemisję jak na przesiewie, ale właśnie odpowiedzi z pnia mózgu!

[...]

Wieczorem w sobotę rodzice mieli zajęcia z treningu słuchowego. Dopiero wtedy otworzyły mi się oczy i dziękowałam Bogu, ze trafiliśmy na te warsztaty. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, ze dzieciaczki niedosłyszące muszą mieć tak intensywny i regularny trening słuchu

Spytałam czy jest szansa, że wyniki Franka wrócą do normy, jeśli będziemy pilnie ćwiczyć. Pani Alina, odpowiedziała krótko: - Nie. Dowiedziałam się, że jeśli u wcześniaczka są jakieś nieprawidłowości do 1 r.z., to ciągle jest szansa, że słuch wróci do normy. Powyżej 1 r.ż. Nie ma już takiej szansy. Teraz trzeba walczyć o utrzymanie tego, co jest, może o jakąś poprawę a na pewno o to, żeby nie było pogorszenia.

[...]

Pani logopedka i pani psycholog stwierdziły w rozmowie ze mną już po zakończeniu warsztatów, że kurdupelek ma problem z funkcjonowaniem w świecie dźwięków, ale że trening słuchu na pewno mu w tym pomoże. A my na to własnie liczymy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli nic nowego. Pamiętaj, że słuch a odbiór mowy to inna bajka. W tym mają pomóc szanowne logopedki, bo słuch, jako taki, Franiu ma całkiem niezły.

Co do ABR, to pewnie, ze powinien, ale miałaś tyle różnych problemów, że to był chyba jeden z mniejszych. teraz te duże zmalały, to ten się pojawił. Nie martw się na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam na forum a tu takie cudne nowości, nie wiedziałam czy płakać czy się smiac z radości jak obejrzałam filmik z Franusiem:eek:. Franuś ciągle wszystkim udowadniał, że jest Wielki i wszystkie przeszkody to dla Niego pikuś (pan pikuś).

Radość z pierwszych samodzielnych kroczków udzielila sie napewno wszystkim oglądającym.:D

Całuski dla dzielnego Franusia od forumowej babci. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam na forum a tu takie cudne nowości, nie wiedziałam czy płakać czy się smiac z radości jak obejrzałam filmik z Franusiem:eek:. Franuś ciągle wszystkim udowadniał, że jest Wielki i wszystkie przeszkody to dla Niego pikuś (pan pikuś).

Radość z pierwszych samodzielnych kroczków udzielila sie napewno wszystkim oglądającym.:D

Całuski dla dzielnego Franusia od forumowej babci. :hug:

 

Tego się trzymajmy.

Franio wszystko nadrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my się zdaje, że NA FORUM przydała by się AUKCJA DLA FRANIA NA APRATY!!!!

Kto napiszę do Redakcji, bo ja już u Nich mam przechlapane, wciąż o jakieś aukcję dla kogoś proszę, może teraz ktoś inny by napisał????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franusiu, nasz (forumowy) dzielny chłopaczku - BRAWO!!!:D

 

AgnesK, nasza dzielna, waleczna Mamo - dzięki serdeczne za ten ogrom wzruszeń, jakich nam dostarczasz dzieląc się z nami swoimi i Frania problemami i SUKCESAMI!!!

 

Natko i Radku, dzielna Rodzino - ogromny podziw i szacunek dla Was!!!

 

 

Teraz już na pewno wszystko będzie o.k. (choć od dawna to wiedziałam :cool: )

 

Serdeczne gratulacje!!!:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdykam ale fajnie! to teraz mama musisz dobre buty kupić to bardzo ważne na początku! dobre buty niestety z mojej praktyki wynika, że to ecco, teraz mają jakieś zniżki, albo szukaj w sieci, Ja idę do sklepu, mierzę i kupuję najczęściej w sieci.Podobno Bartki sa jeszcze dobre, ale mojej młodej podpasowały bardziej ecco.

I szczególnie ważne są te buty w domu!

 

O ja cie ale się cieszę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

kochani jesteście!!!!!!!

 

Włąsnie Franc zasnął więc ide zrobic sobię kawke i dalej oblewać sukces syna, bo wczoraj na zapas z pół kilo michałków kupiłąm:)

Więc coś po nocnym oblewaniu jeszcze zostało (Jamles, wpadaj w razie czego:)

 

Żelciu, szczenę z podłogi zbierałam!:) Mówiłam Ci dziś zresztą przez telefon:)

 

XX, buty kupione:) Ostatnio jak bylismy we Wrocławiu (w czwartek kupiliśmy), bartki są do bani - podeszwy b sztywne. Żaden rehab ich nie poleca.

Mały ma wiazane, zeby db podbicie trzymały. Nie pamiętam firmy, ale drogie były jak szlag. Ja takich bym sobie nie kupiła (norma, nie?:)

 

Dobra, lecę póki mały spi wciagnąc trochę kalorii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa...npisałaś:) oki:)

 

Ewa, jestem dziś tak szczęsliwa, że nie mam głowy do poważnych dyskusji:)

 

No to kolejnego Michałka za zdrówko Frania:)

 

oczywiście, ze możesz być szczęśliwa.

 

Co do warsztatów dodam jeszcze trochę po poczytaniu blogu (nie umiem czytać blogów, nie łapię kolejności!)

w naszej służbie zdrowia chyba najbardziej szwankuje komunikacja. Wytłumaczyły ci te panie to, co hmmmm wszyscy przyjmowali, że wiesz. ja rozumiem, że nie wiesz, bo i skąd, ale taki jest tok myślenia.. ja wiem, to i ty wiesz, bo dlaczego masz nie wiedzieć, skoro ja wiem?

Franiu musi mieć trening słuchowy. każde dziecko musi. nie rodzimy się ani z mową ani ze zrozumieniem słuchowym. Każde dziecko trenuje to po cichu i samo, naśladując innych, wydając "dziwne" dzwięki itd. dzieci z niedosłuchem mają trudniej, bo mają mniejszą stymujację. Niedosłuch się od treningu nie cofnie, ale można im pomóc w nauczeniu słuchania mimo niedosłuchu. Nawet trzeba pomóc, bo wtedy nie działają tak intuicyjnie. No i ta stymulacja musi być silniejsza, żeby przebiła się mimo barier. Ale i tak się nauczy... bo nie ma innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, jakem się zruszyła... :cry:

To z radości i z tego zruszenia... :cry:

 

Gratulacje wielkie i tryumf gdzies tam w środku mi wielki krzyczy - czy ja nie mówiłam od razu, że on nie ma żadnego MPD???

Cudnie, że chodzi i on jeszcze wszystkim pokaże, że i słuch nie będzie żadną przeszkodą, zobaczysz, Mama!

Brawo, Franuś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I dziękuję Wujkowi Zdzisiowi za pomocną dłoń!!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam znowu ostatnia..buuuuu

Ale ucieszona jak pierwsza.

Brawo Franula

http://i2.pinger.pl/pgr183/45a8e00b000cead84d8e4f2b/brawo_139_146.gif http://i2.pinger.pl/pgr183/45a8e00b000cead84d8e4f2b/brawo_139_146.gif

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...