Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Nie Żelciu, sama wiesz, że jak cos jest zrobione niezgodnie z przepisami to mozna poleciec z Fundacji. Dla nas to by był strzał w kolano.

Pieniądze z All to inna bajka. To są cele statutowe. Nawet ten apel na blogu o aparaty jest zbiórka publiczna i jako taki musiał zostać zatwierdzony.

Ludzie wpłacają pieniądze na inne konto...ale w sumie wpłacaja sami..

No nie wiem kurka, jutro się wszystkiego dowiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To apel o 1% to też jest zbiórka publiczna?? :bash:

Wiem, że allegro to "cele statutowe", ale mi to i tak nic nie mówi, ja jestem na te rzeczy tępa i tyle. Nie mam bładego pojęcia co to znaczy "cele statutowe" i nie kumam czemu taka aukcja nie może być pod takie coś podciagnięta, jak działanie jest dokładnie takie samo.

Ale dzwoń, dzwon, niech podumają mądrzejszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,a czy ta aukcja w ogóle musi iść przez fundację?

Nie może być jak poprzednio ? Bez zmartwień i kombinowania.

Po prostu, grupa ludzi ma kaprycho przelać trochę grosza na Wasze konto - chyba to nie jest niezgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się boje odzywać..;-)

 

 

Przed nami dość pracowity i trudny tydzień.

W środę usg tarczycy, we wtorek 2 godz zajęć w Ośrodku dla dzieci Niedosłyszących we Wrocałwiu, w piatek znowu wyjazd do Wrocławia, do Kliniki Transplantacji (....) i Hematologii Dziecięcej.

Nie wiem czy się stresuję czy nie. Jakieś otępienie mnie ogarnęło. Czekam na wyniki tylko i mam nadzieję że wykażą tylko jakieś pierdółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszeeeeee co za wiesci :jawdrop::jawdrop::jawdrop::wave:a ja taka spozniona ale za to jak sie wzruszylam:yes:. Aga dla Krasnalka nie ma rzeczy niemozliwych...bo to Nasz Franiu Waleczny:yes::)

Tak sobie mysle o tej forumowej aukcji a gdyby tak przelewac kaske na konto jednej osoby a potem ta jedna osoba wplacila by wszystko na to Franusiowe konto...ja sie nie znam ale kurde musi sie dac to zrobic...Ja juz szykuje fanty:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz piszę o co chodzi.

Żeby zrobić taka zbiórkę, trzeba miec pozwolenie na tzw. zbiórke publiczną.

Teraz cały Witz polega na tym, czy Murator takowa ma. Jesli nie to...4 litery:(

Cała reszta jest kwestią techniczną.

Ludzie mogą potem wpłacać pieniądze na konto Fundacji do zbiórek publicznych (z odpowiednią adnotacją, że to dla Frania, wtedy zostaną przelana na subkonto krasnala). Księgowanie w Fundacji trwa dość długo, nawet 2-3 tygodnie (ale to nie dziwi, bo podopiecznymi Fundacji jest 15 tys dzieci). Żeby nie czekac tak długo na przesyłkę, kupujący może przesłac sprzedającemu lub mi (i wtedy ja powiadomie sprzedającego) pdf przelewu.

To jest mały pikus.

Teraz pytanie brzmi, czy wydawnictwo ma pozwolenie na zbiórki publiczne..

W styczniu jedziemy na turnus neurologopedyczny (taki jak bylismy w lipcu). marzy mi się, żeby juz na nim Franiu miał docelowe aparaty.

Jakby tak sie udało krasnalowi taki prezent pod choinke zrobić, byłoby po prostu cudownie..co tu dużo mówić..

Jeśli ta aukcja wyjdzie, to bedziemy spali spokojnie, że sie uda. Jesli nie, to...tez sie jakos musi udać, kurcze.

 

 

 

Bardzo, bardzo Was proszę o szczególnie ciepłe myśli w kierunku Wiktorka kochanego.

W tym tygodniu malutki ma mieć zabieg tracheotomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ale czy Murator musi mieć zgodę na zbiórkę? przecież Redakcja czynnego udziału w aukcji nie bierze, baaa tu nawet nie ma mowy o zbiórce. Jeden człowiek, drugiemu człowiekowi chce przehandlować jakiś fancik, to ze kilku innych w tzw międzyczasie też ma na niego ochotę , to chyba nic do rzeczy nie ma.

Aaaaa i powiedz mi Słonko , po co Ty chcesz angażować w to fundacje? Chwała im za to co robią, ale do tej akcji chyba nie trzeba ich mieszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Do tej pory po prostu przelewaliśmy pieniądze i nawet (chyba) żadnych dowodów przelewu nie pokazywaliśmy sobie. Ja w każdym bądź razie wierzyłam na słowo i wysyłałam fanty po informacji od wygrywającego aukcję, że pieniądze przelał. I to chyba było prywatne konto. Można sprawdzić na wszelki wypadek, jak to jest z podatkiem od darowizn - od jakiej kwoty jest naliczany.

Nie dosyć, że z tą służbą zdrowia wszystko takie poplątane, to nawet aukcji nie wolno normalnie przeprowadzić ani kasy wysłać ot tak sobie! Przerąbane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny to sa jakies obostrzenia, żeby

1. uchronić ludzi przed oszustami-naciagaczami (niestety historia Franka także 1 x została wykorzystana do wyciagnięcia kasy, to wiem na bank, ponad rok temu)

2. jesli Allegro to tez idzie przez Fundację - fundacja daje swoje konto do wpłat i formalnie to fundacja jest właścicielem konta

Chodzi o sprawy podatkowe, zeby nie było to potraktowane jako wzbogacenie, rozumiecie? Dlatego przy wpłatach na konto Fundacji sprawa jest jasna - kasa nie idzie na nasze konto.

Jesli ta aukcja miałaby iśc przez Fundacje to trzebaby zakładać osobne konto All lub ja wycofałabym na ten czas wszystkie moje rzeczy z All i wystawiła tylko te forumowe.

Jak mi powiedziano w Fundacji jest to po prostu zbiórka publiczna i tyle. Forma jest sprawą drugorzędną - czy bedzie to licytacja, czy puszka w redakcji czy ogłoszenie jak u nas na blogu. To moje ogłoszenie na blogu o ziórce na aparaty też jest zbiórka publiczną - musiało zostać zgłoszone i zatwierdzone.

Ja to wszystko rozumiem doskonale, te wszystkie obostrzenia. Naprawdę.

Żelcia jest dobrej myśli, tweirdzi, że wydawnictwo musi miec zgodę skoro poproszono ją o apel.

Może dzisiaj cos sie wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, mamy problem od kilku dni z aparatami. Piszczą jak oszalałe. Juz smarowanie oliwka nie pomaga.

Masz jakiś pomysł?

Pisałam maila do p technik, ale bez odp. W czwarek jesteśmy we Wrocławiu to tam podejdziemy do p protetyk, moż ecos wymysli, ale może Ty masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, ja zrobiłam jak prosiłaś, napisałam do Redakcji o tym, że trzeba mieć to pozwolenie od MF na prowadzenie ZP. Po czym poproszono mnie tylko aby napisać parę słów na co zbieramy i na jakie konto.

Dla mnie to jasne, że pozwolenie jest. To nie byle wydawnictwo, oni i bez nas wiedzą swoje. Przecież pomagają już od dawna i watpię aby zrobili to bez rozeznania jak należy robić aby było zgodnie z prawem. Przecierz u Nich nie jeden prawnik pracuje, to poważne pismo jest!

W związku z czym, przestańcie już z tym czarnowidztwem :D i przygotowujcie fanty oraz kieszenie. :yes:

Aguś a jak tam Franio z chodzeniem?

Kciuki dla Madzi, ziaby, Martynki i wszystkich zdrowiejących!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...