Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, tak Żelciu. Dopiero co przyjechaliśmy, więc pedem do lapka po Twoim smsie.

Kurka, aż uwierzyc nie mogę!

 

Mały miał dzisiaj 2 godz terapii w Osrodku we wrocławiu, potem jeszcze wizyte w gabinecie, żeby uszka sprawdzic, czy wszystko ok. I jest ok.

Kanały słuchowe czyste, bez grama woskowiny, jeszcze poprosze tez o sprawdzenie przed badaniami 10.XI. Własnie - 10.XI Franula ma powtórne badania słuchu.

Cały pakiet. Celowo robimy je w innym ośrodku, na innym sprzęcie, żeby mieć w reku wyniki z dwóch źródeł.

Powiedziano mi dzisiaj we Wrocławiu, że jeśli bedziemy małemu kupowac aparaty na stałe, to jednak proponują nam, zeby nie były one w dopasowaniu otwartym, bo niestety dziecko może sobie zrobić krzywdę. Poza tym często aparaty piszczą, gdy dziecko dotknie gdzieś główką (czapka, zagłówek w foteliku, przy przytuleniu). Sprawdzono także te końcówki od aparatu. Trzymają sie dobrze. Więc wlasciwie nie wiadomo nadal gdzie jest problem.

 

Potem była wizyta u endokrynologa. Pani dr przenalizowała wyniki Frania z 2 lat (zrobiłam wczorej piekne zestawienie), usg tarczycy (robilismy wczoraj), zbadała małego, naniosła wzrost i wage na siatki centylowe i w rezultacie zdecydowała o wprowadzeniu leczenia hormonami tarczycy.

Zaczynamy od jutra lub pojutrza. Raczej pojutrza, bo nie sądze, żeby udało się nam w naszej miescinie kupic jeszcze dziś ten lek.

Kontrola TSH, FT#3 i FT4 w połowie grudnia, z wynikami do dr (15.XII) i decyzja co dalej - czy zwiększenie czy zmniejszenie dawki hormonu czy zostaje ten sam poziom.

 

A jutro z rańca jazda do Wrocławia, znowu, tym razem do Kliniki (...) Hematologii Dziecięcej.

I prosimy, by żadnych niespodzianek nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lek jest tak pospolity, że chyba niedlugo zaczną go sprzedawac bez recepty, szczególnie że dobrze robi na przemianę materii u osób z serii "ja NIC nie jem a tyję - to na pewno tarczyca" :)

Cieszę się, że aparaty Ok

reszta też będzie OK. Zobaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj żadna siła nie wygna nas do apteki:) Tym bardziej, że czynne do 18, więc.. ciu za późno juz. Jutro we Wrocławiu kupimy. Chcesz powiedziec, że są osoby , które łykają euthyrox na odchudzanie, czy jak??:) "Idę" poczytac sobie w necie o tym leku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poczytałam:

Lewotyroksyna jest hormonem, który u osób zdrowych jest syntetyzowany w gruczole tarczycy. Lewotyroksyna ma decydujące znaczenie w przebiegu przemiany materii.

(...)

Euthyrox przyspiesza przemianę materii, lecz nie może być stosowany jako środek odchudzający.

 

Ewa, powiedz, mogę się spodziewać np spadku wagi u Frania po wprowadzeniu Euthyroxu?

 

Dalej jest napisane:

Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Euthyrox stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

 

Ale Frankowy berodual i pulmicort jak rozumiem nie stanowia problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu nie stanowi

No, wpływa na przemianę materii. Ale dlaczego od razu spadek wagi? Dawaj mu więcej jeść, bo będzie bardziej głodny i tyle.

 

Z tym odchudzaniem, to nie tyle ludzie go biorą na odchudzanie, lecz za tycie obwiniają tarczycę a nie łakomstwo a tarczycę trzeba przecież leczyć. Mój kolega endokrynolog staje się powoli brutalny, nie będę pisała, co on mówi :rotfl:

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia, proszę zdecyduj jeszcze co do tych potwierdzeń wpłat. Bo trzeba od razu na początku aukcji jasno powiedzieć, że zasady takie same jak na allegro.

Ja wciąż twierdzę, że tfu, tfu, lepiej było by to mieć. Fundacja teraz ma ogrom roboty z księgowaniem 1%. Obawiam się jakiś, niechcianych oczywiście, pomiłek. To też tylko ludzie, a przy takiej robocie która na Nich spadła od nie dawna, to na wszęlki wypadek, takia kopia potwierdzenia wpłaty, może okazać się pomocna.

Co prawda, można potem poprosić, w razie czego.., tylko po aukcji, wtedy będzie trzeba ludzi tropić.

Ja nie wiem co Ty o tym myslisz, bo się nie wyraziłaś w tej sprawie.

Lepiej od razu napisać, że zasady jak na allegro, czy mówić ludziom, trzymajcie potwierdzenia i zaglądajcie do wątku Frania, bo być może będzie trzeba Was o takie prosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, co do Frania, Aga napisała, że wyniki krwi nie są dobre. Lekarz podejrzewa, że żródło problemu, to płuca. RTG zrobione, w środę będzie wynik. Na wszelki wypadek Franio jeszcze musi mieć zbadane serce.

Tyle się z sms-ów dowiedziałam.

I jeszcze tyle, że 3 godziny trwały badania i, że wszyscy padają ze zmenczenia.

Aguś, jak co źle załapałam, to mnie popraw. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, napisałas wszystko dobrze Żelciu.

Cała wizyta była bardzo długa i b mecząca - bo lekarz - badania - lekarz - badania..zlecał w zależnosci co wychodziło, a badania w innym budynku, Franek się wkurzył. Na ert był już tak wściekły ze dostał histerii i nie wiem czy coś z tego zdjęcia bedzie bo w momencie strzelania fotki młody kopnął był z całych sił. Pani technik wręczając nam płytke z rtg powiedziała ze "doktor powinien tu zobaczyć to, czego szuka". Tja.

Dr powiedział ze to poliglobulia wtórna.

Podejrzani to: nerki / płuca / serce.

Było tez usg brzucha, ale młody oklejony kurcze i nie udało się obejrzec przestrzeni otrzewnowej, śledziony i pęcherza. Ale nerki ok.

Dr stawia na płuca. Powiedział, żebym zadzwoniła do niego na komórke w srode, wtedy powie mi jak opisano rtg. Jesli płuca będa ok to trzeba sprawdzić serce.

Nasza dr z IMiDz mówi, ze nerek jeszcze nie wolno odhaczyć, że trzeba zbadać jeszcze krew - kreatynine itd.

 

 

Co do aukcji, to pomysł z potwierdzeniami jest dobry. Wydaje mi się, że najlepszy.

Jestem jednak zdania, że powinniśmy poczekac do 10.XI, tudziez do 11.XI. 10.XI wieczorem Franula bedzie miał ponowne badania słuchu. Nikt nie przepisze Franiowi aparatów tylko na podstawie jednego ABRu. Tu Ewa moze sie najlepiej w temacie wypowiedzieć.

Ja też będę sie czuła fair jak będziemy po kolejnym badaniu.

Myślę ze to najlepsze wyjście z sytuacji, prawda?

 

 

Powiem Wam, że jestem zmęczona strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jeżeli idziesz i płacisz za aparaty, to możesz sobie kupić nawet ty, jeżeli uznasz za stosowne. Co prawda nie będą wiedzieli, jak ci dobrać, ale zapewne się wysilą, byleby sprzedać. Więc jeżeli uznajesz potrzebę, to możesz je kupić. Tylko refundacja z NFZ zależy od zlecenia doktora. A celowośc, to i tak wiesz, że musisz ty ocenić i rehabilitanci. Nie wyniki badań.

Aga, nie wyniki się leczy ale człowieka!!!

 

co do krwi - pamiętam, że w czerwcu były dobre wyniki. A ostatnio miał zapalenie oskrzeli bodaj i ze 2 razy antybiotyk. Pewnie, ze trzeba wszystko wykluczyć, USG serca jest ważne, mocznik i kreatynina też, ale ja bym jednak się na tych płucach skupiła. Zero kichających wokół!!!!!!!!!

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...