Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Noo, może na Mikołaja prezent dostane w postaci zabaw z Franiem u mnie w domciu?! Kujka wodna.., na razie się wstrzyam z szczęściem.., bo już dwa razy nam się nie udało... Chociaż jak dobrze pomyśle, może gołąbki były ni jakie i Franio wyczuł na odleglość.. :-)

Trzymajcie się Kochani!

No i oczywiście dla wszystkich kciukasy trzymam.., dla Madzi, ziaby, Frania, Martynki, Tomka.., kto tam jeszcze był w kolejce.., no dla wszystkich nas teeeż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, a co??? Myślałaś o innym wtorku???

Za 2 tygodnie zaczynamy tournee po Polsce..

 

XX, obiecuję, że będzie więcej:)

Franulec tak sie rozkręcił, że juz myslę mamy 70% chodzenia, 30% kicania:)

 

Żelciu, bedziemy na bank 1.12 u Ciebie.

Dzis jeszcze wyznaczono nam kariotyp 2.12. Lekarze chcą sprawdzić na wszelki wypadek.. Mieliśmy mieć w kwietniu, ale mały chorował wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Aguś. A kariotyp dobrze zrobić.

Anetko, ja lepiej, ale wciaż gniecie. Prócz morfologii z rozmazem, która wyszła ok. Ewka powie, bo ja się nie znam, jakieś Eozynofile są ciut mniejsze, bo mam 0,09 a norma jest od 0,10, ale to chyba jest nic. Hemoglobina, hematokryt, MCHC, na granicy dolnej normy.

Sprawdzono mi jeszcze: ALT-12, Amylaza w surowicy-55, CRP-4,720, glukoza-79, mocznik-37, sód-140, potas-3,8, bilirubina całkowita 1,7 (ale ja tak zawsze mam), diastazy krew-58, diastazy mocz-368 i jeszcze jakieś CK-35.

Lekkie zapalenie wyszło w moczu, ale nic strasznego, dostałam Furagin.

Gin. wszystko ok.

Zostaje mi sprawdzić jelita, no i mówią, że to od kregosłupa może być, w co ja nie wierze, bo jeszcze nigdy mnie brzuch od pleców nie bolał, a plecy mnie bolą codziennie. ;-)

Nie wiem Ewuś, proszę napisz, co radzisz jeszcze posprawdzać?

p.s. Franio wybacz za prywatę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelka- chyba w kale- przynajmniej tak sprawdzała u dziecia mego ;)

 

Aga- my się dopiero z ta aukcja rozkręcamy! Poza tym są takie cudowności wystawione, że naprawdę żal nie licytować!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a ja tak po cichutku poproszę Was o kciuki i modlitwy za moje nienarodzone maleństwo- no nie jest dobrze jednym słowem :( Czekam na wyniki kolejnych badań, ale w labie im nie spieeeeeeszno a ja wyłażę ze skóry i tylko krzyczę na wszystkich...... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, przepraszam Was.

Poniedziałki i wtorki sa dla mnie b ciężkie - duzo zajęć.

Wgrywam zdjęcia, zaraz będą:)

 

Ngel, kurka...który to tydzień?

Kciuki z całych sił..

 

Ziaba constans. Ale ziaba jak to ziaba..nie roztkliwia sie nad sobą, mówi co ma być, to będzie i ..żyje pełną pierwsią:)

 

Żeluś, dbaj o siebie drobnico jedna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matka...ćwiczyłaś, ćwiczyłas i...wyćwiczyłaś...;-)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/i09yezQsLERbmabjRX.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/w06GkyiT2hm5HfDFvX.jpg

 

 

Kupiłam stetoskop, żeby nauczyć się osłuchiwać Frania.

Narazie jednak pan doktor osłuchuje wszystko, co się rusza;-)

 

(chyba mamy zestaw pomocniczy na wizyty lekarskie;-) )

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/t0raDHQKJWyoca66SB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/kccUxxbyWaIiMm2bHX.jpg

 

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki cudne jak zawsze! Kurcze może i ja bym się nauczyła osłuchiwac dziecia? Nie musiałabym z każdym kszalem latać do lekarza.... EZS da się tego nauczyć laika czy nie bardzo?

 

Agnes, Malka- dzięki. u mnie 14 tc ale usg wyszło kiepsko- w sensie że przezierność..... czekam na wyniki Papp-a choć on i tak nie rozwieje obaw. Aaaaa musiałam się wyżalić bo tu nie z takich opresji wychodzą więc pomyślałam, że może i nam Wasze dobre myśli pomogą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!!!

Jutro pobieramy wyciski z uszek franiowych!!!!

Na aparaty!!!!:)

 

Dziś byłam podbic w NFZecie wnioski, stoi jak byk - refundacja w 100%, a w nawiasie - do 3 tys. No ale w 100%? W 100:)

 

Jutro na spokojnie usiądę z panią protetyk, porozmawiam jeszcze raz nt aparatów, zeby dokonac absolutnie najlepszego wyboru dla Frania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Aga- gdybym wiedziała to bym nie poszła ani na test ani nawet na to usg bo co to zmieni? Przecież jaki ten malutki ludzik jest taki jest i tak się URODZI. Ale oczywiście doczytałam wszystko co i jak po fakcie..... No i tylko nerwy niepotrzebne...... A co by nie wyszło na amniopunkcję się nie zdecyduję więc w najgorszym razie czeka mnie pół roku stresu- doskonale prawda?

 

To w końcu 100% czy 3 tysiące na te aparaty dają?;) Ehh nasz kochany NFZ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...