Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga pisała, że Franio zaczynał po drodzę jeść i pić, ale po tym wszystkim strasznie zmenczeni są wszyscy, nawet się jechać bali ze zmenczenia, ale po malutku.

Mieszajcie Ciotki w garach, bo to Im wszystkim w Rodzinie daje dużo sił i wiary! Nawet nie wiecie jakie Wasze wpisy tutaj i na blogu Frania są pomocne. No i chyba ta kruszynka nasza malutka Franio, to od Was właśnie bierzę energie. Majsterowicz mały.

Aguś ja jeszcze zabawek nie sprzatnęłam, niech będą i Frania mi przypominają. Jak będę mysleć, że mam ciężko, to popatrzę na te zabawki i będę wiedziała, że mam iść do przodu, no bo jak Franio chcę i może, to mi też nie wolno marudzić na mój los. ;-)

Przytulam Was mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, probiotyk mały dosteje. Nurofen dałam, bo lekarka tak kazało - p bólowo, bo brzuszek Frania b bolał.

Poza tym nic nie je (wczoraj w drodze zjadł dosłownie 3 biszkopty, kawałek suchej bułki), dziś od rana nic:( Ale jelitówka chyba powoli przechodzi, bo wczoraj raz tylko zrobił wodnistą śluzowa kupkę, dziś rano tez raz. Dziś nocka też był nieprzespana. Bardziej martwi mnie to, ze wczoraj przed wyjazdem lekarka powiedziała nam, że mały ma zmiany osłuchowe z przodu, z tyłu było ok. Wydaje mi się, ze ta jelitówka dość mocno nadszarpnęła jego siły, bo dziś od rana jest osowiały, leży, nie bawi się. Temperatura narazie utrzymuje się na poziomie 37,3. I tak coś czuję, że dzień skończy nam się jazdą na prywatna wizytę lekarską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko małe, niech szybciutko wraca do sił! Trzymajcie się Kochani!

Aha, Aguś mój Stef czasami miał biegunkę przy właśnie jakis kłopotach osłuchowych - zakarzeniach GDO. Może faktycznie lepiej zbadać niż czekać.

Edytowane przez Żelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDO = górne drogi oddechowe :razz:

Za leniwa byłam, to piszę drugi raz, hahaha.

Aguś Stef na biegunkę tylko marchwiankę dostawał albo kleik ryżowy na wodzie, a potem ktoś powiedział, że pieczone jabłka można, ale ja się bałam, bo to owoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kochane:)

Malutek poszedł spać godzine wczesniej niż zazwyczaj, spał 2 x w ciągu dnia, ale późnym popołudniem już był w całkiem fajnej kondycji. najważniejsze ze bez p gorączkowych organizm dawał radę z gorączką. Cały czas 37,3. Zobaczymy jak będzie w nocy. Oby dobrze, bo my MUSIMY się wyspać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ! może znasz taką swoją herbatkę z czarnych leśnych jagód ,na takie właśnie bóle brzuszka

jakie ma Franuś ? U moich maluchów to bardzo pomagało, dawałam leki podobnie jak Ty, ale

gotowałam tę herbatkę. Tzn. do rondelka wlać 1 szklankę zimnej wody,wsypać 1 łyżeczkę

suszonych czarnych jagód,doprowadzić do wrzenia i gotować pod przykryciem przez ok.5 minut.

Po ostudzeniu , letnią dawać do picia, Bardzo pomaga. Możesz to jeszcze teraz podawać,

gdyż taka herbatka działa bardzo pomocnie .Ściskam Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RD2011, ale gdzie takie jagody można kupić?

 

Nocka jakby ciut lepsza - pospaliśmy od 3 do 6. Do 3 Frania męczył brzuszek, bidulek płakał, kręcił się, nie mógł spać. O 3 zrobił 2 kupki wreszcie, ale musza mu dokuczać straszne skurcze jelit bo przy tej drugiej kupce krasnalek aż zwymiotował. Bida straszna jest no.. Teraz jest już lepiej niż wczoraj przed południem. Franula bawi się, kilka razy powiedział "mniam" wiec dostał kromkę chleba z masełkiem. Hipp Ors nie chce pic, elektrolitów też nie, smecty też nie. Jedyne, co pije to woda no i probiotyk udaje mu się podać bez problemu.

 

Żelciu, Stefek ok?

W sumie chłopcy bezpośredniego kontaktu nie mieli, ale takie paskudztwa to, kurcze, na odległośc się przenoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...