Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No padnę tu z Wami zaraz!:)

 

Aneta, u nas o Emli przy pobieraniu krwi nikt nawet nie wspomina. Poza tym przy Franiu nigdy nie wiadomo skąd mu będą pobierać - z wierzchu dłoni, ze zgiecia na przedramieniu, z której ręki. Musiałabym mu okleić nie wiem sama nawet ile możliwych miejsc. A na stres to i tak nie pomoże. Ja nie wiem jak ale Franek wyczuwa jak jedziemy do lekarza czy na pobranie krwi. On po prostu to wie.

W czwartek mamy wizytę u endokrynologa, nie chcę go stresowac dodatkowo przed tą wizytą, może za tydzien w piatek spróbujemy?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, Franus miał dziś pierwszy raz rehab od dwóch tygodni (bo najpierw tournee a potem jelitówka) i p Natalia powiedziała, że baaardzo schudł kurdupelek. Ani śladu słodkiego brzusia:(

I tak sie zastanawiam - ile jelitka Frania będą wracały do normy po jelitówce.

Może ciocia Ewa na dniach wróci ze szkolenia i mnie uświadomi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam i się melduję. Zaległości odrobiłam, aparaty sliczne :)

Co do jelit - jak je i nie ma biegunki, to jest OK. A że schudł - no to przytyje. Z tego co piszesz, nie żałuje sobie :)

 

Co w tym jonogramie takiego złego? A rkz wreszcie zrobiłas przy okazji? Bo słyszę, że nadal czerwonych za duzo. Ile za dużo? Znaczy mniej, niż było czy tyle samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co było, tzn mniej o 0,3. Czyli porównywalnie

Co to rzk?

 

A do jelitówki - pytałam o jelita, bo kupy ciągle śluzowe, 4 x dziennie. To pewnie jakiś czas potrawa zanim "te sprawy" wróca do normy?

 

A jonogram - sód i potas poleciały w kosmos, nawet mi ich nie wydali, wapń całkowity ma taki, ze powinien miec juz pełno objawową tężyczkę.

No do bani, tzn do powtórki wszystko.

Robiłam Franiowi: sód, potas, wapń całkowity, magnez, fosfor nieorganiczny i chlorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/B3H5INxqqAukekYs9B.jpg

 

Bolek spełnia role cudownego terapeuty. Dzięki niemu Franiu uczy się delikatnego dotyku.. Bolo wszystkie przytulasy franiowe znosi z iście stoickiem spokojem. Wczoraj Franula podszedł do Bolcia, pogłaskał go a następnie...pocałował.. Jak dobrze, że zaadoptowaliśmy Bolcia:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/dYmDiQbHWRenW6L9KX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, kupki to mogą kilka dni być brzydkie, choć w zasadzie nie powinny. Znaczy, jeżeli są to znaczy, że jeszcze trzeba karmić lekko i ryżowo, żeby tych jelit nie obciążac. Niech się doleczą.

 

A rkz to równowaga kwasowo-zasadowa. Czyli ciśń parcjalne tlenu i CO2 i inne. To pod kątem tych erytrocytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee zbysiu, ja dziś w robocie była. Niedawno wróciłam.

Zimno bardzo u nas. Bardzo bardzo. Boje się wychodzić z młodym tym bardziej, że męcza go zalegania mimo inhalacji z berodualu i pulmicortu (od wrzesnia nieprzerwanie).

Musze leciec do wątku aukcyjnego, bo umknęło mi kilka wpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani może coś znajdziecie tutaj, czasu coraz mniej bo tylko do 18-tego

http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?215-AUKCJA-prac-dzieci-z-OGNISKA-MARYMONT

 

Aguś buziaki i zdrówka dla Was! Kciuki i zdrówka dla Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superrrrrr! A jaki On duży wygląda na tych zdjęciach a tak na prawdę to taka kruszynka jest! Widzę, że mój Stef takie same zabawki ma jak Franio. ;-)

Aguś a mój mąż wychodzi o 07.00 i wraca najwcześniej po 19.00. Czasami mam wrażenie jakbym była po rozwodzie. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tylko w pon i wtorki pracuje dośc długo, w niedziele mam tylko 3 godz zajęć.

A potem wracam do domu i ględzę Radkowi nad uchem;-)

 

Czas już chyba na sesję mikołajkową, prawda?

Wydaje mi się, że Franula wejdzie w pajacyka mikołajowego, którego miał w ub roku na sobie.

Faktycznie krasnal na zdjęciach wygląda poważnie, ale sama widziałas , ze to kurdupelek maciupki jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...