Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Aguś mogę trochę prywaty? Mogę wiem, dziękuję. ;-)

 

Kochani na Stefka koncie w fundacji mam wpłatę od Iwony L. Bardzo proszę przyznać się na pw. Kto to bo chciałabym chociaż jakaś pamiątkę przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to czas przywitać się i tutaj.

WITAM FRANKA, jego rodzinkę i wszystkich przyjaciół :)

Już od dawna zaglądam do tego wątku, czytam, wzruszam się, przeżywam wszystko razem z Wami.

W tym roku wzięłam udział w aukcji, po prostu chciałam pomóc, tyle ile mogłam.

 

Dzieci to największe szczęście jakie może nas spotkać. Choć czasem jest w różnych postaciach powinniśmy się tym szczęściem cieszyć i czerpać z niego jak najwięcej.Franek jest WIELKIM szczęściem i wielkim wojownikiem.

Na zdjęciach rzeczywiście wygląda na dużego i zdrowego chłopca :)

 

Jeśli mogę trochę prywaty:

Mogę powiedzieć że w pewnym sensie wiem co czuje Agnieszka, ale tylko w małym, "pewnym" sensie.

Ja straciłam córkę, miała prawie 3 lata, nie chorowała, spadło to na nas nagle. Teraz, prawie cztery lata po wypadku mamy wspaniałego syna i cieszymy się każdą chwilą wspólnie spędzoną.

Trzeba brać z każdego dnia, z każdej chwili jak najwięcej.

Na pewno każdy dzień spędzony z Franiem jest dla jego rodziny wielkim SZCZĘŚCIEM! Cieszcie się tym, i dzielcie się tym z nami!

 

No to tyle tytułem przywitania się :) Będę do Was zaglądać

 

Całuski dla Malucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja tez pouprawiam prywatę: na forum rówieśniczym Stasia pojawił sie post koleżanki :

Dziewczyny przeklajam wam info z forum starszaka, może któraś mogłaby pomóc facetowi, który został sam z maleńką 1,5 kilową córeczką. Wszystko co ja bym mogła mu wysłać jest na dziecko ok 4 kilowe. Może macie jakiś maleńkie ubranka?

Tu jest krótki opis o co chodzi - pisze to przyjaciółka dziewczyny, która zmarła:

Pisałam kiedyś że moja przyjaciółka Ania która choruje na to co ja jest w ciąży. I wszystko było ok byli przeszczęśliwi bo marzyli o dziecku ale niestety pojawiły się komplikacje przyplątała się infekcja i cukrzyca Ania bardzo źle się czuła więc lekarze zdecydowali się na cesarkę (30tc). Malutka ważyła 1200 była podłączona do respiratora miała odmę płucną ale już jest lepiej jest silna i lekarze są dobrej myśli. Niestety jej mama nie miała tyle szczęścia po dwóch tygodniach walki zmarła... sad

Miała tyle marzeń, planów tak sie cieszyła z tej ciąży...

Zawsze z takim podziwem i miłością patrzyła na małe dzieci. Mojego Ryśka uwielbiała wpatrzona była w niego jak w obrazek.

Tak mi ciężko i smutno straciłam bardzo bliską osobę, a z drugiej strony jest Anastazja malutka dzielna istotka cząstka Ani która tak dzielnie walczy o życie...

Jej mąż został zupełnie sam z wszystkim martwie sie o niego nie wiem jak on pogodzi to wszystko przecież takie dzieciątko wymaga podwójnej uwagi a pieniędzy też więcej trzeba jeszcze kredyt na remont domu wzięli żeby przystosować do dziecka...

Dziewczyny pomóżcie

po pierwsze prosze o rade jak ja mam sie zachować - chciałam go jakoś wesprzeć teraz i na pogrzebie ale nie wiem co powiedzieć.. jak sie zachować...

a po drugie to może macie gdzieś w szafie ubranka dla takiego wcześniaczka (ja pamiętam jaki miałam problem w co ubrać Rysia a on warzył 2,5 kg) wszystko co miałam już im wysłalam

Taka paczka to na prawdę duże odciążenie (jak nam Koko zorganizowała taką pomoc to poprawiła nie tylko nasz budżet ale i psychicznie sie podbudowałam że nie jesteśmy na tym świecie sami i są ludzie którzy pomagają bezinteresownie!!!)

 

kurde jak przeczytałam to łzy mi same popłynęły

u nas troszkę chorób ostatnio ale to takie głupie wirusówki... byle do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu, bardzo Ci współczuję..

Ciesze sie ogromnie, że do nas dołączyłaś i że wzięłaś udział w aukcji:)

 

Sylwia, przejrzę rzeczy na aukcje All i zobaczę co tam mam. Spróbuje sie tylko, bardzo Cię prosze dowiedzieć, co i w jakiem rozmiarze jest potrzebne.

 

Zmobilizowaliście mnie do sesji mikołajkowej:)

Trochę na wariata, ale udało się pstryknąc kilka zdjęć.

Niestety akurat pokrowce sofy się piorą, więc tło mało ciekawe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć często tu bywam rzadko się odzywam, bo moje wizyty kończą się mokrymi oczami ..z radości z żalu, ze wzruszenia.W tym wątku jest tyle pozytywnej energii, że mogłabyś Agnes z kilka gabinetów terapeutycznych obdzielić. Podobnie jest na blogu Stefka tyle Waszego ciepła i miłości takiej zwyczajnej prostej ale jakże WIELKIEJ.

 

Zmęczony Mikołaj jest rozkoszny.

 

A I zgadzam się z Żelką na zdjęciach z uszkami Franuś taki "dorosły " się wydaje

 

Pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie Mikołajem jest koszmarnie męczące...;)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/dRGNVcZ9aV4EBdR6fB.jpg

 

Oj Mikołaj zmęczony rozdawaniem prezentów, jemu też się coś należy - http://forum.portalflorystyczny.pl/gallery/forum/1306914891.jpg

Edytowane przez madzia11mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio boski jest w każdym wydaniu! I jak tak pomysle to archytektem może być, choć w naszej Fundacji by sie przydał specjalista od rehabilitacji, albo może być dobry ortopeda z specjalizacją. ;-)

A Wy trzymajcie kciuki, bo w końcu kiedys trzeba wygrać w totka i Fundacje zbudować od postaw! Aga będzie prezesem! Ja bedę od kontaktuf miedzyludzkich! :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Padnę tu przez Was:)

 

Żelka musimy przestać gadać ino zacząć grac w totka!:)

 

Edziu kochana, dziękuję Ci serdecznie:)

 

Zacznę robić liste proponowanych zawodów Frania:) Narazie w najwyższe C uderzyła ciocia Jagna z tym doktoratem w Szwajcarii:)

 

My własnie wróciliśmy z Wrocławia. Jak zobaczyłam pania protetyk słuchu na korytarzu to aż ja wyściskałam. Chyba zaskoczona była:lol2:

Dzis Franula pracowała porównywalnie z ub tygodniem. Pani logopedka powiedziała, że spooooookoooooojnie, damy radę:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa, pytanko:

 

jest taka bajka "Przyjaciele małego Ludwika" i "Świat małego Ludwika".

Cudna bajka dla dzieci z niedosłuchem, ale nie tylko.

Nie znalazłam jej na Allegro, na empik.com też nie, jest na youtube. Czy jest jakiś sposób na sciagnięcie bajki z YT? Czy tak w ogóle można? Pytam bo kompletnie się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa, pytanko:

 

jest taka bajka "Przyjaciele małego Ludwika" i "Świat małego Ludwika".

Cudna bajka dla dzieci z niedosłuchem, ale nie tylko.

Nie znalazłam jej na Allegro, na empik.com też nie, jest na youtube. Czy jest jakiś sposób na sciagnięcie bajki z YT? Czy tak w ogóle można? Pytam bo kompletnie się na tym nie znam.

 

Agnieszko napisałam priva, chętnie pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wskazówki:)

4 bajeczki "już" zachomikowane:) Może dziś wieczorem net przyspieszy, to pociagnę więcej z chomika:)

 

My po wizycie u endokrynologa - Franula ma potwierdzoną subkliniczną niedoczynnośc tarczycy. Narazie euthyrox b.z. Kolejna wizyta kontrolna luty/marzec.

 

Poza tym Bolo poszedł wczoraj pod nóż - zaczął dojrzewać chłopaczek i znaczyc teren. MAsakrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaa!

No ale do tygodnia hormony powinny Bolkowi Bezjacowowi opaść i znowu ...bedzie normalnie:)

 

A, jeszcze coś:) Doszly jagódki od Cioci Danusi!:)

Musze powiedziec, że jest różnica! Dzisiaj była tylko 1 kupka rano!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...