Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to super!

a jakie te jagódki macie? w cukrze? suszone?

musze w przyszłym roku przygotować,

 

ja natomiast Wam powiem, ze odkryłam inne cuś na przeziębienia. Ciocia mi przysłała - mieszanka miodu imbiru pokrzywy. Dawałam mojej młodej - miala po drodze od tych megaangin dwa drobne przeziębienia. Dostawała ta miksturę 2x dziennie po łyzeczce i kurcze normalnie stawała na nogi w 2 dni bez żadnych leków.Musze się podpytac w jakich proporcjach się to robi.

 

Aga czy Świat małego Ludwika to bajka z BABYTV? Ja mam taki program w pakiecie N-ki i moja gwiazda bardzo lubi ten kanał. Jest mnóstwo fajnych piosenek krótkich i prostych - akurat dla dzieci. Jak masz to polecam.

 

Akurat wprawdzie Swiat małego Ludwika powoduje u mnie agresje, bo wszystko się przesuwa superwolno po tym ekranie, ale moja gwiazdka nawet powtarza to co tam mówią - szczotka, kubek, ręcznik itd....

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX bo to nie jest bajka dla dorosłych:)

 

A eNke mamy specjalnie do BabyTV:) I piosenki z BabyTV sa jedynymi, które od zawsze tolerował Franek! Muszą być jakoś tak nagrane, ze ..no Fr je tolerował:) Płyty z piosenkami mamy, bez nich nie wyobrażam sobie jezdy autem:)

I ja tez prosze przepis na ten cud-miód

 

lecę, paa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jagód - mam je zawsze w zamrażarce. Stały zestaw. tak samo, jak maliny. Jakoś tak mi się to wydaje oczywiste, że nawet nie piszę. Kisiel z jagodami t podstawa w jelitówkach. Maliny z miodem w przeziębieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeeeeeeeeeeee?????????

 

czy możesz mi ta płytę pożyczyć chocby na odrobinkę chciałabym mieć taką samą.....;)

 

miksturę robi sie tak

Składniki na 1 porcję

 

 

• 250 główek mlecza

 

• 1 kg cukru

 

• 2 cytryny

 

• 1 litr wody

 

 

 

Etapy przygotowania

 

 

1. Zbierz 250 główek mlecza. Najlepiej jak jest bardzo dobrze rozwinięty, żółciutki.

 

2. Wypłucz mlecz, zalej 1 litrem wody, pokrój jedną cytrynę - całą, ze skórką - pokrój na kawałki. Gotuj ok 15 min.

 

3. Następnie przelej przez sito ów wygotowany mlecz, i pozwól by swobodnie ściekł do garnka. Może postać tak zarówno krótko jak i długo :) Choć z praktyki wiem, że najlepiej jak się całkowicie wystudzi.

 

4. Po odcedzeniu główki wyrzucamy, a wywar stawiamy na mały ogień, dodajemy do niego 1 kg cukru i gotujemy 1 godz i 45 min.

 

5. Po tym czasie wciskamy do powstałego syropu sok z drugiej cytryny (ale teraz już sam sok) i gotujemy jeszcze 15 min. Następnie gorący wlewamy do słoiczków, od razu zakręcamy i odwracamy do góry dnem. Syrop jest bardzo słodki-rozpuszcza się go w wodzie. Jest b.dobry na ból gardła, ale działa również pobudzająco, np. w upalne dni. Polecam wlewanie go do słoiczków takich małych, np. po musztardzie czy koncentracie pomidorowym. Są to porcje w sam raz, no i słoiczki można wykorzystać :0) Acha-im dłużej się gotuje ów syrop, tym staje się gęstszy. No i zależy od kwiatków-czasami jest ciemniejsza barwa, czasami jaśniejsza.

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu,:hug:

to drobiażdżunio:)

 

XX, jaka płytę? Z piosenkami z Baby TV?

Poważnie mowisz?:)

Bo jak kcesz to..kein Problem;-)

 

Skomplikowany ten przepis, bo ...skąd ja główki mlecza teraz wezmę?..

 

Ewa, dzięki cioci Danusi mamy jagód (suszonych) zapas:)

Stan na dziś - 2 kupy ino:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aguś :rolleyes: ! Witajcie wspaniałe Dziewczyny:bye: !Dobrze , że możemy wymieniać się różnymi sposobami na

to by wyleczyć - polepszyć zdrowie ! Suszone jagody są najlepsze ,bo działają szybko , a o to chodzi - żeby szybko

zadziałać ! Można je suszyć w piekarniku albo w suszarce , takiej do grzybów. Bardzo lubię nasze zioła, a najlepiej

pomagają te które zbieramy w naszej okolicy w - czystych miejscach. Czarny bez - sok z niego jest super na przeziębienia.

A tak w ogóle od wiosny , to będę pisywać co najlepiej zasuszyć , czy przetworzyć, by mieć pod ręką, na zimę.

Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ma być taki mlecz co ja go z uporem maniaka z trawnika plewię? Bo może zamiast z nim walczyć trzeba go pokochać i pożytek z niego zrobić?

A na wszelkie przepisy z wykorzystaniem naszych ziół ja jestem bardzo chętna! I bardzo żałuję, że nie mam zapasu jagód - wszystkie zjedliśmy na bieżąco ;) A takie coś co się zwie borówka amerykańska też działa podobnie przy jelitówkach?

 

Aga nawet mi nie mów o tym wietrze- ja mieszkam na szczycie wzniesienia! Wieje to jest mało powiedziane- a jeszcze coś mi się tłucze na dachu i mąż mnie straszy, że to może poluzowana dachówka! i ja przez to spać nie mogę bo się boję, że rano się obudzę i dachu nie będzie! A w ogóle to przedziwnie bo wieje od południa- wszystkie rolety zaciągnięte ale i tak niewiel to daje. Masakra jakaś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, borówka amerykańska to nie to...

 

co do mleczy, podobno dobra z nich sałatka wiosną. Mój wujo zbiera i robi, ja jakoś nie mam przekonania.

A ten syrop na mleczach to chyba to samo, co syrop z mniszka do kupienia w aptece? Hmm, jak ktoś ma wyzdrowieć, to i na nim wyzdrowieje ;)

Co do czarnego bzu - podobno ma jakieś działanie. Moja teściowa nim karmiła moje dziecko. Żeby to wpływało na liczbę chorób, to nie wiem, ale na apetyt to nawet bardzo. Dziecko się żerte zrobiło, teraz z nadwagą walczymy :(

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...