Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas nie ma śniegu ale wiatr ogłupiał chyba, bo telepie aż w kościach łupie. :-(

A Stefek wczoraj calutką noc przez tego psotnika przebalował. Dosłownie przebalował, bo dawno takiego nie widziałam, jakby bzika dostał. On sie bardzo często budzi po nocach, ale za zwyczaj jest spokojny i można przy nim sie zdrzemnąć ale to co wczoraj było to szaleństwo pierwszej klasy. I tylko to, że był radosny wstrzymiwało mnie przed tym aby go nie przywiązać do kaloryfera. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Żelciu :) Najważniejsze, żeby w każdej sytuacji znaleźć tę dobrą stronę :)

 

Aguś :)

Białka Tatrzańska/Czarna Góra odpuszczona. Czekamy aż zmrozi okolice Wieżycy (pomorskie) i wtedy tam sobie ruszymy na parę dni.

Prognozy mówią, że teraz sypie, a potem i tak będzie 0 i chlapa. Za duże ryzyko jak na taką wyprawę przez całą Polskę niestety. Za rok Alpy francuskie i już. Od dziś zbieram kasę :)

 

A u nas wieje okropnie już 3 dni. Dziś dołączyły ulewy. Nie wiem jak po dziecko do przedszkola pojadę :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie... I Włoskie... Popatrz na ofertę Livignio strefa wolnocłowa, super stoki i oferty free sky pass.. A Austii też są ... ja śmigałam na Zugspitze Arena po stronie Austiackiej.. Prawie zero, albo nie słyszałam polaków....

Mieszkaliśmy w Biberwier, a są tam jeszcze Lermoos i Ehrwald ( tu połamał się Emil... ale z nudów....) Super przygotowane stoki... kolejek brak, jeździsz w wielkim kotle, gdzie wichury nie dotyczą.. słońce ponad chmurami świeci... bosko... ale nie za tanio.... bo nie było opcji karnetów free....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Arnika, muszę poszperać, popytać i się dobrze przygotować. Bo na razie to zielona jestem w tym temacie. Moje pierwsze spostrzeżenia z sieci są takie, ze 7 noclegów dla czteroosobowej rodziny plus ski passy we Francji to około 650 zł za osobę (w ofertach last minute np.), a w Austrii poniżej 1 tysiąca za osobę trudno coś znaleźć. O Włoszech nie wiem nic. A jeszcze pozostaje kwestia szkółek narciarskich, bo obu moich chłopaków byśmy zapisali i super. Muszę to dokładnie rozpracować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się już narty marzą, a młode przebiera nózkami na każdy spadający płatek śniegu.

Nic to bo w naszych ;) miejscach ciągle zielona trawa i deszcz :(

 

ps Aga, dzięki za priv konspiratorko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii gdzieś 3-4 lata temu nie w sezonie wysokim chyba koniec marca/kwiecień wyszło nas 2000zł z dojazdem na 2+1 , we Włoszech drożej na dwoje, ale znajomi nas wyrobili i mieliśmy drogi i dużo większy apartament na 6-7 osób , bo oni zabierali dziecko ( dla naszego podobno nie było miejsca), płatne wszystko na połowę... sporo wyszło, ale następnym razem byśmy zabrali Emila do mniejszego apartamentu...

Aaaa i jak masz możliwość przygrzania posiłków to super, bo jedzenie w hotelu czy na mieście to drogawo wychodzi... ale z własnym wyżywieniem, co nieco kupione tam nie zwala z nóg...

Muszę poszperać też.. Może dalibyśmy tej wiosny radę, choć wątpię, ale może na następną zimę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja zdecydowanie najtańsza jeśli chodzi o zakwaterowanie + karnety. Mniejsze regiony (do 100 km tras narciarskich), np. Chamrousse, SuperDevoly, można czasem upolować za ok. 600 zł za osobę. Przede wszystkim w styczniu i w marcu. Niestety dojazd... z KRK to ok. 1700 km w jedną stronę, więc zwykle trzeba decydować się na nocleg po drodze. Natomiast ogromna zaleta - mnóstwo obiektów położonych praktycznie na stokach narciarskich. Nie trzeba dojeżdżać ski busami, tylko można się przejść.

 

Free ski takie klasyczne to włoskie Dolomity (Val di Sole polecane dla rodzin z dziećmi, Val di Fassa, Val di Fiemmem etc.), ale też w Bormio (region 4Vali) no i Livigno, ale tam nawet w tych terminach polskie biura mają ceny >1000 zł. Free ski jest na początku sezonu (pierwsze 2-3 tygodnie grudnia) i na zakończenie (przełom marca i kwietnia), ale wtedy jest ryzyko śniegu. Znaczy braku śniegu - tak jak było w tym roku. :(

 

Austria - zakwaterowanie nie jest bardzo drogie, niestety karnety dość skutecznie podnoszą koszt wyjazdu. 6-dniowy karnet np. w Zillertalu czy Solden to ok. 240 Euro / os. Ale za to dojazd mioooodzio - EuropaSportRegion czy Styria przede wszystkim.

 

Znów off top...

 

 

W Austrii gdzieś 3-4 lata temu nie w sezonie wysokim chyba koniec marca/kwiecień wyszło nas 2000zł z dojazdem na 2+1

 

Arnika a pamiętasz po ile było wtedy Euro... Po 3,30 zł... :)

 

Ja po wakacjach w 2008 roku wróciłam tak obładowana zakupami z wolnocłowych, jak nigdy.

 

 

 

A i jeszcze mi się przypomniało - najlepiej szukać apartamentów z aneksami kuchennymi, a przy większej ilości osób domów - w tym temacie Interhome ma dość dobrą ofertę.

Edytowane przez nemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas pada i wieje od paru dni. Typowo jesienna pogoda a ludziska w okolicznych lasach zbieraja grzyby (kurki).

Takich anomalii jeszcze w naszych lubuskich lasach nie pamietam.:o

Pozdrowienia z życzeniami śniegu dla amatorów narciarstwa a widze tu Ich sporo.:)

Całuski dla Franusia .:hug:

Forumowa babcia Franusiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi Ty nasza kopalnio wiedzy Turystycznej:hug:

mnie się marza i narty i plaża...tylko gdzie na plaże polecieć w lutym , żeby w samolocie spędzić max 5 - 6 godzin...

 

Anetka , a samochodem może być ? http://www.tropical-islands.de/pl/goscie.html ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...