Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga jak nie widzisz się w lusterku to zrob sobie moze zdjecia i obejrzyj w okularach?

 

 

co do wakacji też bym pojechała szczgólnie na Kanary ale to trochę niestabilne sejsmicznie ostatnimi czasy...

 

dla potrzebujących - myślę o Was cały czas.

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ngel - cudownie:)

 

Aga, wiesz czemu ja miałam takie straszne parcie na operacje? chciałam pomalować sobie rzęsy, czego w okularach nie dało się zrobić, a tym bardziej bez, taka babska próżność :oops:

 

ale ja Cie nie chcę odwodzic od Twoich planów, to ,ze u mnie było źle, nie znaczy,że u Ciebie sie to powtórzy.

Aaaa i we Wrocku masz fajna klinike oka, pracuje tam jedna z naszych forumek, jak chcesz namiar na nia , by się dowiedzieć szczegółów, pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ opowieści krew w żyłach mrożące macie z tymi okularami ;)

 

Ja przybiegłam tylko żeby się pochwalić, że wczorajsze usg nie pozostawiło żadnych wątpliwości- pod moim serduchem rośnie córcia i w dodatku zupełnie zdrowa! :D Bałam się jak cholera tego usg po tych ostatnich przejściach więc wieeeelki kamulec z serducha mi spadł! Tylko skąd ja teraz wezmę ciuszki dziewczęce jak w rodzinie same chłopaki?? :-)

 

 

GRATULUJĘ u uważajcie Dziewczyny na siebie :):) To cudowna wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ngel - gratulacje! :D

Ja to już nie myślę o laserze, mam +12, czyli bez okularów rozróżniam głęboko rozmazane kontury osób i przedmiotów... :(

Kiedyś proponowano mi wymianę soczewki oka, kto wie, może kiedyś uda się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jak nie widzisz się w lusterku to zrob sobie moze zdjecia i obejrzyj w okularach?

 

.

 

Ha! Najlepsze są najprostsze pomysły:)

Dzięki:)

 

 

Aga, wiesz czemu ja miałam takie straszne parcie na operacje? chciałam pomalować sobie rzęsy, czego w okularach nie dało się zrobić, a tym bardziej bez, taka babska próżność :oops:

 

 

Ja kupiłam sobie lusterko w Ikei, na takim wysięgniku:)

 

Ja to już nie myślę o laserze, mam +12, czyli bez okularów rozróżniam głęboko rozmazane kontury osób i przedmiotów... :(

.

 

Choroba, to moja wada, to pikuś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane bardzo dziekuję! Ja się cieszę jak nie wiem- będę mieć wszystkie dzieci w domu (synuś już jest :-) ). Mąż jest lekko rozczarowany i uważa, że to uknułam ;-) ale równowaga w przyrodzie być musi! Ja mam synusia mamusi to on będzie miał corunię tatusia- biedaczek jeszcze nie wie, że będzie tańczył jak mu ta mała panna zagra :D

 

Co do okularów- my też rozważaliśmy temat- ja mam niewielką wadę- bardziej mi dokucza astygmatyzm ale chodzę bez okularów- co najwyżej numer autobusu pomylę. Ale jak noszę okulary to potem bez nich widzę bardzo źle. Mąż ma większą wadę i rozeznawał temat operacji ale na razie się poddał. Wada się nie powiększa- podobno z wiekiem moze się trochę cofnąć bo on krótkowidz jest a z wiekiem to raczej w druga stronę idzie- ale czy tak jest nie wiem na pewno. Moja mama się przymierzała do operacji oczu ale u niej sprawa była poważna- zez, astygmatyzm i chyba z -12. Nie zdecydowała się- za duże ryzyko powikłań. Gdybym się decydowała to raczej na raty- najpierw jedno oko potem drugie- tak sądzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- dokładnie na odwrót nie u Was- ale u nas w planach jeszcze jedna pociecha ;) A tc 22

 

Ania- dotarło i jest takie piękne, że ..... nie oddalam ;) Mialo być na prezent ale jest tak śliczne, że zostalo u mnie i stoi na honorowym miejscu w sypialni i mieszkają w nim moje ukochane kolczyki- ale tylko kilka wybranych par! Ja nie wiem skąd Wy ludzie takie talenty bierzecie ale po prostu pudełeczko jest małym dziełem sztuki! Bardzo mi się podoba!! I bardzo dziękuję, że wystawiłaś je na aukcję :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą to zastanwiam sie jak to jest? Moja mama ma dużą wadę wzroku- chyba z -12 ale maluje się bez okularów- z nosem przy lustrze ale jest w stanie się całkiem nieźle pomalować. Ostatnio nawet czyta bez okularów- z nosem w książce ale czyta. Może dlatego, że krótkowidz więc z bliska coś tam widzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ngel, to jest tzw starowzroczność..Pan dr mnie był uswiadomił, bo sie u mnie zaczęła:( Zaaa wcześnie.

Pan dr był b miły i mówil co chwilę "martwisz mnie księżniczko":)

Za tę "księżniczkę" wybaczyłabym mu wszystko;-)

 

No to, ciocia, jeszcze min 16 tygodni przed Tobą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.s. co zrobił ? Zainwestował w baaardzo drogie okulary - dobrane idealnie na kosmicznym sprzęcie.

 

Agnes, przepraszam, że na Twoim wątku, ale muszę zapytać. Co to znaczy kosmiczny sprzęt i baaaaaaardzo drogie? Pytam poważnie, bo pewnie jak zwykle i jak ze wszystkim zapóźniona jestem z powodu nieustającego kieratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ślepak dołącza:wiggle:

 

Agnieszka, istnieją jeszcze soczewki fakijne. Te się wszczepia jak nie ma możliwości lasera. Trzeba popytać dr.Googla, czy w Twoim przypadku to dobry wybór.

 

Istnieją okulary kosmiczne. Raczej szkła . Firma Rodenstock parę lat temu wypuściła niesamowity model szkieł. Jak by tu opisać - jak się patrzy bardzo kątem oka to świat jest idealnie widoczny i nie ma żadnych krzywizn. Każda para szkieł jest dobierana indywidualnie na danego osobnika,jakieś cuda wianki w trakcie produkcji, przeciąganie środka sfery itd..

Koszt dość wysoki - 2500 za same szkła. Ale jakość ich wykonania i trwałość powalają. Szkła szkłami, ale żeby wzrok zatrzymać na takim samym bodaj ułomnym poziomie..

 

Ngel - dziewczynki, dbajcie o siebie !!

( jak będzie miała na imię ???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciooociu Żabo..:)

Lesiu, nie kuś:)

 

No teraz u mnie juz po ptokach, dziś byłam dobrać sobie okulary. Szkła drogie jak szlag 1100. Pan proponował mi Rodenstocka, ale powiedziałam, że moze nastepnych razem (czytaj: jak Franc wyjdzie na prostą). I do tej wymiany przygotuje sie porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...