Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

XX paznockie u rąk i potem paznokcie u nóg... ;)

 

Sylwia dobrze będzie :) zobaczysz ....

 

Aga... a takie bajki jak Bolek I Lolek , piaskowy dziadek, pora na telesfora, kraina dzeszczowców, Reksio, Calineczka , Makowa Panienka...

To były BAJKI....

A teraz... same potwory co tylko się biją walczą... brrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie. Dzisiejsze nowomodne bajki nie nadają się często nawet dla dorosłych, tyle z nich emanuje przemocy, agresji i zła. My od jakiegoś czasu zabroniliśmy dzieciom oglądać nawet takie bajki, jak Tom i Jerry, od biedy tylko czasami pozwalamy na Królika Bugs-a i temu zbliżone.

 

Sylvia: nasz Maciuś na pewno już tam roztacza swój parasol :) Musi być dobrze, bo nie ma innego wyjścia. A już zwłaszcza zwraca szczególną uwagę na wszelakie zapalenia płucek, bo to była jego choroba. :stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Bolka i Lolka i Reksia uwielbiają. Fajny jest jeszcze klub Przyjaciół Myszki Miki i Kubuś Puchatek.

 

A Flą flę fli to WORLD GRAND PRIX :p On to naprawdę tak wymawia, a ja się ksztuszę ze śmiechu za każdym razem. Aż mi szkoda, że kiedyś z tego wyrośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia ja równiez pomieszam,:stirthepot::stirthepot::stirthepot:

uffff dobrze, że aparat działa;)

My nie mamy telewizji, nie wiem jak długo się da...póki co na tapecie jest Reksio, czasem , sporadycznie teletubisie choć jak był młodszy to tak no i dobranocny ogród też lubił.... Bolka i Lolka nie lubie bo moje dziecko bo tych bajkach robiło się agresywne a wszystko z netu ogladamy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam do końca ten filmik do którego linka podałaś. Faktycznie bardzo spokojny.. Jutro puszczę go mojemu Frankowi, zobaczę jak zareaguje... ciekawa jestem, czy się wciągnie, czy też po chwili zacznie go "nosić" - on jest czasem nadpobudliwy i ma "mrówki w tyłku"... Edytowane przez oz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani od Ludwika, ma hipnotyzujący głos, ja bym sie tam dopatrzyła jakiejś informacji podprogowej ;)

Juz przez chwilę myślałam,że chodzi o Świat wg Ludwiczka :oops:

 

Mój młody w wieku 2-3 lat leciał na mini-mini, Bracia Koala, Lulu, mama Mirabell świnka Pepa, Clifford, lecz szybko porzucił na rzecz Sąsiadów (do których ma słabość do dziś) i Discovery :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten świat Ludwika ma fajną muzykę.

Musisz, Aga, przejść w domu na słuchanie Bacha, a Mozart podobno poprawia zdolności matematyczne. Mówię serio, wybieraj spokojną muzykę poważną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos muzyki klasycznej.

Jak byłam w ciąży namiętnie kupowałam poradniki dla rodziców, mam dziecko, dziecko, mama, bede mamą, będziemy rodzicami,rodzice, mamo to ja,to ja mamo ;)

a do tych wydawnictw jako "gratis" była seria 3 płyt "Kołysanki - czułe przytulanki", słuchałam jej w ciąży, a młode z lubością po urodzeniu. Upodobał sobie szczególnie część pierwszą z muzyką Rossettiego,Brahmsa, Mozarta i Bacha i wyobraźcie sobie, że do dziś każdego wieczoru katuje nas godziną klasyki. I wszystko byłoby ok, gdyby to nie była cały czas ta sama płyta - od 9 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, na BabyTV puszczają co jakis czas "bajkę" pt Concertino. To po prostu muzyka poważna, gra przystojny pan i ładna pani, smigaja po kffiatkach:) Franula to uwielbia. A do snu zawsze muzyka poważna (nie powiem czyje to kawałki, Radka musze spytać). Zasypia przy nich w 3 minuty. Od zawsze. Ale faktycznie musze przejrzeć nasze płyty i puszczać muzyke podczas zabaw z Franiem. Tez sądze, że kluczem do sukcesu Ludwiczka jest muzyka i glos lektorki (Malka, niech bedzie, że informacje podprogowe, byle nie...guten Appetit...dein Apparat ist gut...:) he he)

 

My już po Wrocławiu, było ok:)

Na terapi grupowej (najbardziej prosblematychnej dla Franca) była babka z córcią, która była na Frania pierwszych zajęciach. Potem jej córcia chorowała i dlatego miały taka długą przerwę. Po zajeciach babeczka podeszła do mnie i powiedziała, że dla niej róznica w zachowaniu Frania jest po prostu KOLOSALNA:)

 

Pani Aldona dała nam tabletke do aparatów. teraz co noc bedziemy je osuszać:)

Sprawdziła tylko, że młody nie pogryzł aparatów ino łobślinił:)

 

Lecę do JG bo moje okulary się zrobiły!!!:)

 

A wczesniej do Tomcia zajrzę, może jakieś nowe wiesci będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłam dziś dzieciom "Ludwiczka" ;) Na początku jak Franek usłyszał pytanie "gdzie jest samochód?" powiedział "odjechał!", ale potem już siedział cicho. Agata co chwila mówiła: "a teraz będzie rower" "a teraz będzie..." a Franek ja uciszał, bo jego bajka wciągnęła... i paluchy były baaardzo blisko buzi ;) na koniec Agata stwierdziła, że w tym filmie trochę pokłamali, bo samolot i balon to nie pojazdy ;) i zgodnie stwierdzili, że Maciusiowi na pewno ta bajeczka by się spodobała... (tak sami z siebie, ja tematu Maćka nie poruszyłam)... potem obejrzeli jeszcze kilka odcinków, w milczeniu... i w międzyczasie spałaszowali stertę draży czekoladowych :p bo mamusia pozwoliła zjeść (ale po jednym, a dzieciom się tak fajnie jadło...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ze draże czekoladowe pałaszowali:)

Ciesze sie, że Ludwiczek przypadł Franiowi i Agatce do gustu:)

To chyba dobrze, ze dzieci mówią o Maciusiu, prawda? Że nie jest to temat tabu..Nie jestem psychologiem, nie znam się, ale tak czuję, że to chyba dobrze.

 

 

 

Jasność widzę. Jasność:)

Boże, jaki swiat jest ostry!:)

Różnica jest kolosalna:)

Tylko oprawkę chyba za poważna sobie dobrałam. Obawiam sie ze mi lat doda;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...