Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Ta...teoria z la kukaracza i LAseczkami bardzo mi się podoba:)

 

Napisałam do p logopedki z PZG, powiedziała, że w nastepna srodę podejdziemy do p protetyk i zobaczymy co ona powie. P logopedka powiedziała mi, że nie wie jak mały ma ustawione aparaty (co oczywiste), więc nie potrafi sie wypowiedzieć czy część z tych problemów może wynikac z ustawień. Za tydzień sie przekonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aguś, poważnie na razie nie jest, bo tem nie ma i wydaje mi sie, że dziś mniej zaczerwienione gardło. Ale na badanie nie pojechalismy, bo wczoraj odwołałam po tym pawiu, wyglądało to, że będzie gorzej niz jest, a tam jeśli nie stawisz się na badanie a nie odwołaś to płacisz "karę", drobiazg jakis ale zawsze. ;-)

Tak, że dopiero za miesiąc do naszej Pani Dr. :-(((((((

A dziś z kolei ja mam w gardle papier ścierny i raz omal nie puściłam pawia.

Tak, że Franiu, masz naśladowcuf! :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, już ja wiem, kogo Ty masz na mysli... :p

Aguś - idźcie na śnieg, zróbcie bałwana, pobawcie sie razem z Natką, poszalejcie - jak Franc postoi tylko w progu ubrany, to może zechce po chwili pobawić sie z Wami...? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestesmy zasypani

KOMPLETNIE

Pani Natalia nie dojechała na rehab, ba, nawet nie ruszyła spod domu

Masakra!!! Dróg nie widać - wszędzie biało..

U nas sniegu posampas

 

Zdrówka chorującym!!

 

Pewnie Franiu zachwycony taką pogodą - nikt nawet nie próbuje zakłócić Jego spokoju! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Zelciu, to Ty już o pawieniu frankowym nie czytaj;-)

 

DPS, nawet nie podejmuję próby wyjscia - sniezy bardzo i wiatr jest. Może jutro będzie spokojniej.

 

 

Jestem po dluuugiej rozmowie z pania protetyk.

Poniewaz odpadła z 1 aparatu osłonka głosnika (Franka aparaty mają 2 miesiące i tydzień a wygladaja jakby wojne przezyły..;) ), w nastepną środę aparaty zostawiamy w PZG skąd zostaną wysłane do serwisu. Pani protetyk powiedziała, że po naszej "przygodzie turnusowej" (dopiero ją jej opowiedziałam, co zdanie słyszałam "Ałłaaaaa":p) koniecznie trzeba skontrolować aparaty, czy czasem coś tam sie nie dostało do środka.

Rozmawiałam z nią o reakcjach Frania. Powiedziała, że nie sądzi, żeby aparaty mogły być przyczyną, ale:

spytała czy Francys nie majstruje przy aparatach

nie majstruje

więc ustawi mu 2 programy -

1, który ma juz teraz, pełen automat (wysokie częstotliwości ciut mu obniży, choć i tak ma obnizone w stosunku do wyniku ABR,i co 1-2 tyg bedzie podgłasniała ciut),

2. który my będziemy włączali Franiowi, gdy będzie wchodził w skupiska ludzkie, bo mamy taka opcje w naszych aparatach (taki full wypas;-) ). To da nam mozliwość zaobserwowania czy zachowanie Frania ulegnie zmianie.

I powiedziała mi o takiej kapsule czyszczącej, odkażajacej i usuwajacej wilgoć z aparatów, powiedziała że dość droga rzecz, ale przy naszym pomysłowym synu wygląda na to, ze niezbędna. Ponieważ zostało nam trochę pieniędzy ze zbiórki na aparaty, to mysle, że jest to właściwy cel na ich wydanie:)

 

 

A teraz czekam az Natka wróci ze szkoły i bierzemy się za smażenie pączków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aguś, to na bank jest dźwięk!

 

 

 

Mi nie wiemy jak On słyszy w tych aparatach. Może Jemu te dźwięki zanim się do nich przyzwyczai ból sprawiają. A poza tym, może teraz kiedy słyszy lepiej, dźwięki "podrażniają" za bardzo błędnik i prócz tego, że słyszy lepiej, to zbiera mu się na wymioty, tak jak nam na karuzeli. chodzi mi o to, że może siła dźwięku, ta nowa, to której nie jest przyzwyczajony, tak działa na błędnik.

 

 

 

Nie wiem czy ja głupstwa plotę ale mi to się jakoś na mój chłopski rozum kojarzy, jeno nie wiem czy ten cały system może tak działać... Intuicja mi mówi, że może. He,he,he..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, cięcie włosków bez aparatów, bo jak inaczej obcięłabym za uszkami.

Wydaje mi się, ze Franula boi sie takich wibrujacych odgłosów - zobaczcie wiertarka, maszynka do włosów, piła. Tu by musiała sie Ewa wypowiedziec, czy te urządzenia "nadają" na wspólnej częstotliwości.

?

 

Rozmawiałam dziś z nasza dr Dorotą. Powiedziaął, ze dobrze ze bedzie schopler, ze Prodeste, to da nam obraz. W zalezności od tego, co powiedzą spece z Opola będziemy działac dalej. Albo bedzie diagnostyka neuro albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz o tym rzygu przy maszynce, to pierwsze skojarzenie - dzwięk. Nie wiem, czy maszynka i wiertarka maja spólne częstotliwości ale mam w pracy fizyków - mogę zapytac. Jedno, co mam w pamięci od dr S - on też uważał, że te aparaty nie mają poprawiać słyszenia ale działać jak ochronnik czyli tłumic niektóre częstotliwości. tylko trzeba znaleźć te właściwe. Sama nie wiem.

 

Drgania nieee, reagowałby też na walenie w garnek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, to spytaj proszę swoich speców czy piła, wiertarka i maszynka do włosów nadaja na tej samej czestotliwości.

 

Poza tym, pewne sytuacje sa niezalezne od aparatów - na basen Franiu chodził bez aparatów, na spacery tez czasem mu zdejmujemy (gdy jest wilgotno np lub gdy idziemy w teren, gdzie przewidujemy duzo problematycznych dźwięków i ewentualne zrzucenie aparatów - jak na turnusie na odgłos piły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...