Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiecie co, zwariuję.

Dzwoniłam przed chwila jeszcze raz do labu w JG, zeby sie upewnić..taki niedowiarek ze mnie i..facet powiedział mi, że CRP wynosi 1,2!!

Pytam jakie 1,2 skoro godzinę temu było 48! On mi na to, ze mieli dwa CRP na cito i sie próbki pomyliły, ale to nizsze to na bank Frania a to wysokie drugiego dziecka:bash: No szlag mnie trafi!! Co to za standardy!

mam sobie teraz wybrac, który wynik bardziej mi pasuje????

Pani mi powiedziała, ze oni mi tu dadza na pismie, ze Frania crp to jednak 1,2, tylko teraz o ja już w to nie wierze.

Słyszałam o "cudach w tym labie", ale takie cos to juz przegięcie.

Nic to, pojedziemy z Franiem ta czy inaczej do dr na osłuchanie.

Kosmos pieprzony jakiś..

Moze jeszcze trzeci raz zadzwonie?

 

Ostatnio wyszedł im taki jonogram Frania, ze jak nasza dr Dorota usłyszała, powiedziała ze Fr powinien leżec w stanie cięzkim pod kroplówa w szpitalu

Nosz, co za syf!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!!! Najważniejsze, że POSZLIŚCIE i że Franuś nie jest więźniem we własnym domu!!!

Lab - :jawdrop:

Osłuchac koniecznie.

Mieszam!!! :stirthepot:

Może to z tego mieszania w labie inaczej wyszło... :oops: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że osłuchać, nawet dla Twojego Aga spokoju po prostu. Przecież nie jest powiedziane, że jak do lekarza, to od razu antybiotyk. Moje chłopaki też przez tydzień kaszleli fantastycznie, głęboko i od serca, do tego katar ale bez gorączki i wyszli z tego na bioaronie. Może Francia coś podobnego złapało.

 

Strasznie się cieszę z tego spacerku! :wiggle::wiggle:

 

A Lab to chyba wysadzić w powietrze trzeba. Taki brak profesjonalizmu jest nie do zaakceptowania! :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUz po jesteśmy.

Dr była baaaaardzo niepewna, bo kaszel mały ma masakryczny, do tego taki jak nigdy wczesniej - zawsze miał mokry, taki "dysplazyjny", jakby malborasy od urodzenia palił. A teraz jest taki suchy, męczacy strasznie. Dr pytała czy często w ciagu godziny kaszle, mówie ze b czesto. Nawet nie w ciagu godziny, nie ma 5 minut zeby nie zakaszlał i zawsze to są serie, nie takie pojedyncze kaszlnięcia.

Fuck and shit

Dr dała neosine (czyli w wirusa jednak celuje? bo pyała czy miałby skąd przywlec, mówimy, że nigdzie nie bylismy, no chyba ze od Natki), kazała zwiekszyć pulmicort i berodual z 10 do 12 kropli. W środę kontrola.

Acha, i dr mówi - no możecie jutro powtórzyc CRP.. Hm...szczerze powiedziawszy to szkoda mi Franca.. No chyba ze by sie działo coś niepokojącego.

Cholera ten kaszel jego mnie męczy..

W nocy nie daje mu spać. Nie wspominam już o tym w jakiej kondycji wstałam wczoraj i dzis rano do roboty.

Choroba jasna, może się uda rozgonic cholerstwo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaa...w przychodni był pawik, ale Franus byl b dzielny. Naprawdę.

Nie histeryzował. Chwilami mocno popłakiwał sobie, ale generalnie naprawde nalezy mu sie dzisiaj order

 

I wiecie co..ten nasz smyk kochany mały nauczył sie nowego słowa..

kuj-kuj..

Pokazuje paluszkiem na wierzch dłoni (dwa ostatnie pobrania krwi zylnej) i na paluszek - to dzisiaj.

I taką ma przy tym minę, aż serce normalnie sciska..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie w diagnostyce są takie jaja

Wszystko zależy od ludzi kt w danym punkcie pracują, kolejny raz sie o tym przekonuję

 

Następnym razem pojedziemy z Fr do szpitala. Chciałam tego jednak uniknąć, bo w szpitalu tez nie potrafia Frania zakłuć (jesli ma byc żylna), wtedy trzeba iść z dzieckiem na pediatrię, a teraz, w tym szczycie chorób...

Pojechalismy do diagn, bo:

1. blizej niz szpital

2. szybciej/mniej ludzi o godz 14 (nie było nikogo akurat)

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz u dorosłych często widzę wirusowe zapalenia krtani. daje właśnie taki suchy meczący kaszel. U Frania pewie trudno odróżnic, bo on ma przypuszczam ciągłe zmiany osóuchowe, ale charakter kaszlu raczej wskazuje na krtań lub ... krztusiec. No ale miałby gorączkę cały czas a nie jeden dzień, czyli zostają wirusy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś, tylko oni podali mi info przez telefon. Babka mi powiedziała, że na papierze dostanę 1,2

 

Ewa, dr dała małemu oprócz wziewnych Neosine i Sinecod. Mówiła ze ma czerwone gardło, ale powiedziała ze to pewnie od tego kaszlu

 

Jak wirus to damy radę, prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojaczko, dziękuję:)

 

Dorbie, my wszystie badania praktycznie robimy prywatnie

A gdzie mozna z kropli krwi??? Napisz więcej

 

DPS, spróbuję, jasne:)

 

Jeszcze nie dzwonilam do domu, nie wiem jaka jest sytuacja.

W nocy było srednio. Raczej bez zmian.

Odezwe sie przed 16, jak dojadę do chałupki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia, nie wiem, gdzie u Was. ale są takie urządzenia jak glukometry, niektóre przychodnie je mają. Ale tego nie refunduje NFZ, paski są drogie, jeszcze sie nie przyjęło. Ja w jednej przychodni miałam, od razu paski zużyli. Nie wiem czy w prywatnym laboratorium robią z paska i kropli krwi. Musisz się popytać. Acha, a u mnie w przychodni pielęgniarki pobierają krew na CRP z paluszka- wyciskają kropelki.

Tylko,że CRP pokaże infekcję bakteryjną typową, jeśli to krztusiec to nie będzie zmian CRP. Niestety jak sie podejrzewa krztusiec, to wpierw dziecko dostaje makrolid i badaja, ale to w szpitalu przeciwciała albo i tego nie robią bo kasa tylko leczą empirycznie tak jak Mycoplasma pneumoniae

Edytowane przez dorbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...