Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Widzisz Aniu, to może być odpowiedź! Ostatnio mówiłam rehabilitantowi, że są dni, kiedy ćwiczę z Frankiem tylko 3 razy, bo 4 razu nie daję rady. On po prostu śpi. A wybudzać go..to wiecie płacz, histeria..

 

XX, ja nie miałam wpływu najmnijszego na te szczepienia. Franek był szczepiony p/żółtaczce zaraz po urodzeniu (wiadomo dlaczego), nikt mnie nie pytał o zdanie ani nie rozważał czy ta szczepionka czy inna. Mam w domu kartę szczepien (nielegalnie :roll: ) i mam tu jak wół wpisane: Euvax (7.08 - dzień urodzenia), potem 30.09 (przed transportem do Wrocławia) i 3.11 (przed wyjściem z Wrocławia do domu). Nie mam pojęcia co z 4 dawką. Narazie neurolog powiedziała stop wszelkim szczepienieom. To Euvax tez może wywoływać jakieś powikłania??

 

Cały czas myślę co z tymi drganiami Frania.. Chyba poczekam do wtorku. Wtedy będziemy w szpitalu na badaniu słuchu, po badaniu zajdę do lekarza prowadzącego Frania i porozmawiam z nim na ten temat. W międzyczasie spróbuję zadzwonić do znajomej pediatry, która pracowała z wczesniakami. Może cos doradzi?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już w innym wątku o tym pisałam, niezaszczepienie na wzw, jet wielokroć bardziej niebezpieczne dla malucha,niż podanie szczepionki.

Moje młode jako niemowle, przyjęło wyłącznie szczepionki przeciw wzw, reszte miał wstrzymane.

 

XX, a dlaczego ta szczepionka jest w 4 dawkach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam o Euvaxie B i dopiero teraz widzę jakie gówno Franek dostał w szpitalu!! :evil: :evil: :evil:

To samo było z Natą! Żaden lekarz nie informował o odczynach, o możliwości zakupienia droższej ale bezpieczniejszej szczepionki, co za kraj!! Czwarta dawka na pewno nie będzie Euvaxem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

XX, a dlaczego ta szczepionka jest w 4 dawkach :o

 

Też się zastanawiam dlaczego aż 4 dawki.. Narazie mały ma podane 3.

Malka, czy później doszczepiałaś dziecię, czy już pozostało tylko przy wzw?

 

 

Ps. Śniłaś mi się kilka nocy temu :D Nie pamiętam juz treści sny, ale to byłaś Ty! Poznała Cie po...malunku na twarzy :roll: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

XX, a dlaczego ta szczepionka jest w 4 dawkach :o

 

Też się zastanawiam dlaczego aż 4 dawki.. Narazie mały ma podane 3.

Malka, czy później doszczepiałaś dziecię, czy już pozostało tylko przy wzw?

 

 

Ps. Śniłaś mi się kilka nocy temu :D Nie pamiętam juz treści sny, ale to byłaś Ty! Poznała Cie po...malunku na twarzy :roll: :lol: :lol:

 

Młody przyjął potem szczepienia podstawowe, (gdy awansował na przedszkolaka :D ) wszystkie były preparatami acelularnymi.

 

A co do wzw wydaja mi się, że na tej trzeciej dawce się skończy, no bo po co czwarta ??

 

 

jejeeeeeeeeee, no to ja przepraszam za ten sen :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, malka wiem , ze doroslych sie szczepi 3 razy, ale nie wiem jak maluchy, chyba macie racje, ze tez 3.

ja narazie jestem w stresie bo za tydzien dawka heksa+pneumokokki i az się pocę na myśl o tym

 

My mialysmy dotychczas 2 dawki Hepavaxem - tez bez mozliwosci wyboru, trzecią dawkę zaryzykujemy w heksie (6w1) tam jest engerix, chociaz ja juz jestem glupia z tymi szczepionkami cZY warto w ogole placic za te szczepionki skojarzone.... Na razie tylko rotarix przeszedl nam gładko, reszta to były zawsze goraczka, wyginanie sie i płaki.....az sie denerwuje jak sobie pomysle o tym jakie jeszcze szczepienia przed nami a najbardziej denerwuje sie szczepionką MMR

 

aGNES no tak mi powiedziala pediatra z przychodni, może to kompletnie bez znaczenia ale może jak bedziesz rozmawiac przyszlym razem z neurlogiem to wspomnij ze byl tym szczepiony?Agnes a moze jeszcze ...Ujma?...jest ordynatorem w marciniaku - tyle wiem.

 

a ktoras z Was szczepiła na wzw A?

malka o tym, ze warto w ogole szczepic na wzw b to mnie nikt przekonywac nie musial, szkoda tylko, ze sanepid nie dał mi prawa wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes- przepraszam że się wtrącę bo nie mam doświadczeń wcześniakowych - powiem Ci tylko, że mój Mikołaj jak był w wieku Twojego Franulka (nie mówię o wieku faktycznym tylko skorygowanym) to spał 18 godzin na dobę. I ani myślałam żeby się tym przejąć- Bogu dziękowałam że mam takie śpiące dziecko (szybko mu się to niestety zmieniło i do dzisiaj przespanie całej nocy traktowane jest w kategorii sukcesu ;) ) Także chyba nie ma nic złego w tym ,że Franulek śpi- tym bardziej, że jak pisała Ania- po ćwiczeniach śpi mocniej i dłużej.

Trzymajcie się kochani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX- nie szczepiłam małego na wzw A, to kolejne ociążenie dla organizmu, a umycie rąk jest takie proste.

Tylko nie rozumię, masz dziecko neurologiczne i podaje się mu szczepionki, jeszcetakie srylion w jednym :o

 

Agnes, teraz dopiero doczytałam :oops: ,tak chodzi o dr Dołyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kuba był szczepiony właśnie tą "bezpieczniejszą" a wg lekarzy BARDZO BEZPIECZNĄ szczepionką z krztuścem bezkomórkowym. W poniedziałek o 18. zaszczepiony, wtorek - stan podgorączkowy, środa - zaburzenia równowagi uniemożliwiające chodzenie postępujące do piątku - brak możliwości samodzielnego siedzenia i od następnego poniedziałku sukcesywna poprawa ( 2 tyg. w szpitalach) i wg immunologów nie wiadomo czy zadziałał komponent krztuścowy czy któryś z utrwalaczy szczepionki

Ja także cieszyłabym się gdyby tyle spał... Kuba spał tylko na rękach, miał b. wyostrzony odruch moro, odkładany z rąk natychmiast wybudzał się rozrzucając łapki...

A rehabilitacja działa cuda, u nas postępy widać było bardzo szybko.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ostatnia nowinka: doszedł Pan Klólik :D Maksiu, XX - dziękuje w imieniu Frania :D Widać na poniższym zdjęciu :D

 

 

Cieszę się że Pan Klólik dotarł, mam nadzieje, że zadziała jak dobry talizman i będzie przynosił tylko szczęście :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...