Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taaaa, Ty sobie ten wpis skopiuj i gdzieś zachowaj! I kiedy będziesz się zastanawiała, dokąd on ZNÓW polazł i czemu w domu nie może usiedzieć, będziesz go czytała dla ochłonięcia, pełna zdumienia nad swoim brakiem perspektywicznego myślenia...

A tak w ogóle, to widać facet ma dosyć zastoju i ruszył z kopyta. Kolejny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowałam, ze po każdym regresie jest skok do przodu :)

Ale trzeba pracowac, bo rozumiem, że skok raczej "mentalny" niż całościowy.

No i chyba aparaty lepiej teraz ustawione a to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alejahandlowa.pl/obr/mazak/2496_1_d.jpg

 

 

Taki sprzęt wzbudzi w Prawdziwym Facecie błysk w oku. To na razie. Potem się przesiądzie na wersję z napędem nożnym a potem będzie woził laski na wydechu:wiggle:.Oczywiście przyklejone moocno do jego pleców. Wszystkim...:razz:

Ale trzeba od czegoś zacząć.

Jeśli kupować taczkę, to z cienkim kołem, wymusza większą pracę ciała nad utrzymaniem by się nie wyrkopytnęło.

 

Wiosna idzie pełną gębą. Fanek nam rozkwitnie w pełni.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, wydaje mi sie, ze zmiana ustawienia aparatów duuuzo dała. Dziś na spacerze (za domem znowu, przed domem tylko na ganku - w sumie 30 min bo mimo słońca dość zimno, tylko 2 st C) mały ..nasladował szczekanie psów!!! Wprawdzie nie szczekały za płotem, bo wtedy byłby płacz, ale po raz pierwszy przyjął na luzaka fakt egzystencji psów!:)

 

Wgrywam filmik na you tube, zaraz umieszczę go na blogu.

Film z rechotem Franca, ale widac na nim jak raczkuje i jak w sumie mało stabilny jest jego siad.

Spojrzałabys fachowym okiem?

Dryndnę też zaraz do Malki z prośba o to samo.

 

Ziaba, RADEK od 2 lat choruje na zakup zabawkowej kosiarki dla Frania:)

Odkąd zobaczył taka u synka sęsiadów:)

Myśle jednak, ze taczka to byłby niezły czad dla Frania!:)

Narazie kupilismy mu używane autko (jeszcze nie dojechało), zeby uczył się odpychac naprzemiennie.

 

Żelciu, obawiam się ze z Twoje cud-niepancernej-motylkowej-taczki w łapkach Franiutka ino wióry by zostały:)

 

DPS, dziś były ruskie. 8 sztuk! OSIEM!!

Radek powiedział, że strach Franca wypuszczac na dwór:)

Po spacerku na dworze młóci jak wsciekły!:)

Miałam nadzieje, że może dzięki temu w nocy dłużej pospi, ale nic z tego:(

 

Agduś, skopiuje i obiecuję poczytywać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie i taki czas, że pośpi.

Mnie to się zdaje, że to całkiem niedługo już będzie. ;)

Zwłaszcza, że Franek zaczyna być prawdziwym macho - młóci jak stary! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałam pytanie, gdzie ten film, ale już widziałam.

Wiesz co, tragicznie to nie jest. Chwilami nawet było nie źle. Czy nie próbujecie, zeby siadał z nogami wyprostowanymi do przodu? Aż się prosi, żeby go skłaniać w zabawach do prostowania nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Magda też tak siadała, aż zaczęła mieć wyraźnie krzywe nogi. Na szczęście jakoś powoli ją odzwyczailiśmy i nie ma śladu po "W".

A filmiki z Frankiem godne Oskara! Albo kilku Oskarów! Za rolę pierwszoplanową, drugoplanową, za scenariusz i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Malka filmiki obejrzała i powiedziała, że napięcie walniete.

 

 

No powiedziała, ale powiedziała też,że regres może być wywołany stymulacją z innych źródeł niż znane Frankowi dotychczas.

 

Ewa, nie masz wrażenia,że Franek napięciem stóp próbuje się ustabilizować? Centralne napięcie nie jest ok, dlatego stabilizuje się na obwodzie?

Nie sądzisz, że Franek ma silniejsze kończyny górne,a ciągle problemy z ustabilizowaniem miednicy i nieprawidłowy mechanizm antygrawitacyjny ?

 

Podpowiedz mi coś, bo ja juz głupieję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem ci, bo ja jeszzce nie umiem patrzeć jak lekarz rehabilitacji, bardziej patrzę jak neurolog. I widzę wzmożone napięcie palców ale już co do nóg to sama nie wiem, na ile to napięcie a na ile nawyk. Na pewno ma ręce nie tyl silniejsze ile bardziej sprawne więc chetniej uzywa a przez to są silniejsze (kółko). Ale przecież on niedawno nie bardzo wiedział do czego służą nogi, to co się dziwić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...