Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieci moich Sąsiadów mają. Oczywyście, że też musiałam poskakać. Niestety od razu mi przeszło, bo kręgosłup lędzwiowy się odezwał. Za każdym lądowaniem ukłucie. Latka lecą! ;-)

A u Frania Aguś skonsultujesz i będziesz wiedzieć czy kupować teraz czy jeszcze nie. A jak ma potrzebę skakania, w sensie, że góra-dół, a nie pozwolą trampolinę, to bujawka. Tata z Franiem z jednej, Mama z Natka z drugiej strony i opa! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX, przeczytałam..."upierdliwa"..:oops::oops::oops:

 

DPS, Ty lizuuuuusie..;-)

 

XX...Jezu, ale cena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8 stówek prawie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Masakra........ To ja posłucham Ewy...;-)

 

Żelka, dla nas to juz tylko fotele z masażem prundem;-)

 

Radek pojechał po auto. Panowie rano zadzwonili, ze częśc nie pasuje, ze musi być oryginał. Ściagnięcie z Franci 2 tyg. Cena 750 zł !!!!!!! Spytałam tylko czy mamy jeździmy maserati czy innym ferrari????????

 

dokończe opotem - franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DPS, Ty lizuuuuusie..;-)

 

To ja posłucham Ewy...;-)

 

 

Znalazła się, niby nie lizus... :p :rotfl:

 

Mam nadzieję, że auto jednak, jakimś cudem, nie wiadomo jakim, pojedzie jutro... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, panowie postanowili reanimować srebrna strzałę własnym sumptem. Cos tam połatali - kosztowało to 100, auto jeździ!:)

 

Jutro mam dostać informacje z Opola czy dadza rade przygotowac nie tylko diagnozę ale i opis terapii i pierwszą partię zadań na miesiąc na 4.04. Nam by to baaardzo pasowało, bo to środa, od czwartku dzieci mają wolne w szkole, wiec zwolnilibysmy natke z 1 dnia w szkole i prosto z Opola pojechalibysmy na drugi dzien do Szczecina.

 

Od dziś Natka jest na sterydach. Byłam z nia dzis u lekarza - początek zapalenia oskrzeli. Choroba jasna!

Franula norrrmalnie był zazdrosny , że siorka inhaluje sie JEGO inhalatorem:)

 

Jutro wrocław. Znowu w planie p psycholog. Poprosze zeby mi dokładnie wyłozyła tę skalę DSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to tu jest za trzy stówki.

http://www.decathlon.com.pl/nettools/allsearch.search?language=PL&siteId=10293446&text=trampolina&central=12&elementPerPage=16

Też bezpieczna. Może nawet bardziej. I w razie czego świetnie się u nich reklamuje towary - bezproblemowo. Oddałam buty po półtorej roku używania, na słowo uwierzyli, że przemakają i oddali kasę natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! cena Decathlonowa juz normalniejsza!:)

 

Wrócilismy z Wrocka.

Krew pobrana.

Zero pawia!!!!!!!!!!

Pełen sukces!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Aparaty poleciały do serwisu na przeglad, 1 obudowa już do wymiany jest.

Nawet nie pytałam o koszt. Mam nadzieję, że i tym razem uda się puścić bezpośrednio na Fundację.

No i w przyszłym tygodniu robimy nowe wyciski uszek franiowych.

 

Własnie ustaliłam z Prodeste - przekazanie diagnozy za 2 tygodnie, w środe 4.04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to same prawie dobre wieści (oprócz obudowy) :)

 

Co do trampoliny - może być póki co niebezpieczna. Miałam dziś chwilę czasu (bo chora jestem ;) ) to sobie pomyślałam. Franek nie czuje odległości. Tak pisałaś. To, że się prostuje na pochyłym może z tego wynikać. Ale to nie jest wada wzroku. Jakby tak łatwiej ....... Żeby utrzymać środek ciężkości w położeniu granic stabilności potrzebne są impulsy z receptorów ścięgien i mięśni okolic stawów skokowych, kolanowych itd, czucie proprioreceptywne z podeszw, wzrok i na koniec (najmniej) kontrola błędnika. Te wszystkie informacje są przetwarzane w mózgu i na ich podstawie korygujemy pozycję (i automatycznie i śwaidomie). Co się dzieje, jak Franc wchodzi na pochyłe? Ano do mózgu idą impulsy, że zgiął się staw skokowy. A jak nie idą? To mózg nie wie. Do tego dochodzi problem z oceną odległości czyli wzrok też nie podpowie. Może oczywiście być zaburzenie ptzrtwarzania tych informacji, ale tu miałby problemy ogólne z utrzymaniem równowagi. Czyli mój wniosek - stymulować stawy skokowe. Tym bardziej, że on nóg długo nie używał a nadal woli siedzieć w parterze w pozycji "rozkracznej" z szerokim polem podstawy. Łatwo utrzymać tak równowagę.... Trampolina nic tu nie pomoże (mam wrażenie, że moze zaszkodzić, ale nie chce mi się już porządkować wiedzy w tym względzie, pracę na dziś skończyłam) a co może pomóc? A widziałam takie przyrządy ze 2 tygtemu w Lidlu były - takie coś, jak kiedyś twister ale zamiast płaskiego naleśnika to podstawa była półpiłką i trzeba bylo łąpać równowagę. Oczywiście z asekuracją ogromną (na szelkach?) ale tu by właśnie stawy skokowe ruszał.... Na te zaburzenia oceny odległości na razie nic nie wymysliłam, ale mysle :)

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc i decahtlonowa, chodziło mi o to , żeby siatka była wewnątrz.

u nas trampolina bardzo poprawiła stabilność. ale piszę wyraźnie, ze tak było u nas, nie wiem jak u Fr.

I duzo naprzemienności - drabinka, zabawy w kosi kosi łapci ale naprzemiennie, podawanie piłki naprzemiennie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ewuś, dobre rady! Do tych ćwiczeń można kupić też "beret". W każdym sklepie rehabilitacyjnym do kupienia. Powiem, że jak ja na tym stanęłam i usiadłam i miałam trzymać równowagę, to stwierdziłam dopiero ile mięśni przy tym pracuje.

 

 

 

O to coś takiego jest.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, nie popadaj w zbytni przestrach - nawet jeśli coś nie jest zgodne z normą, lekarz popatrzy, ustawi leki i dawki, pomoże.

Być może wtedy też Franc wiele różnych trudności komunikacyjnych pokona, tarczyca ma wpływ na takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie rozmaiwałam o tym z Natalią, ze może ten obecny regres, bo TSH skoczyło.

Zaraz lece do labu odebrac wyniki, jesli na wydrukach nie bedzie norm dla ft3 i ft4 to bede molestowała panie.

 

Pamietacie jak ostatnio dywagowałyśmy o taczkach i kostarkach dla Frania?

 

Ciotka Maciejka_1976 przysłała Franiowi kosiarkę!!!!!!!!!!!!!

Szał jest nie z tej ziemi:)

Jeszcze raz dziękuję, ciociu kochana, w imieniu Frania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, nie umiem przeliczyć bo nie wiem, z czego!

Ale w labie MUSZĄ podać ci normy. Jak nie mają, to wyslij ich do ch...

Nie masz przyzwolenia od lekarza na niewielkie korekcje eutyroksu samej? To trzeba pogadać. W końcu TSH możesz robić a nie musisz od razu lecieć do endokrynologa. Niech ci da jakieś ramy samodzielności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, pojechałam do labu. Pani poszła skonsultować bla-bla..najważniejsze że normy mam.

FT3 i FT4 w normie, jak poprzednio.

Podeszłam od razu do naszej pediatry i spytałam czy mogę zmiększyć euthyrox, powiedziała ze koniecznie. Kazała do pół tabletki, reszte ma zadecydowac endo za tydzień. Do endo i tak miałam jechac z małym, termin wizyty mieliśmy na 8.3 pierwotnie, ale przekładałam.

Masz racje, musze porozmawiac z endo.. Kurcze, może kontrolowac samo TSH, krew z paluszka, raz na miesiąc? I ewentualnie w porozumieniu z podiatrą korygowac dawkę? Może dlatego mały ma teraz ten regres bo tak TSH mu skoczyło? Norma jest do 4,2. Ostatnio na wizycie u endo miał 4,29, a teraz 6,26.

Bardzo duży skok!!

 

Żelus, Franek kocha kosiarke tylko w domu.

Jak Radek próbował mu dać ja w ogrodzie był koszmarny ryk.

Nie kapuję.. Cóż, będzie pokojowy kosiarz;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...