Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest sms! Przed chwilą dostałam i od razu piszę!

"Całościowe zaburzenia rozwoju, ale Franio ma bardzo duzy potencjał. Jest ogromna szansa, że się Mu pomoże normalnie funkcjonować. diagnoza ma 7stron, zlecenia 6."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z terapeutka Frania trwała 2,5 godziny. I ciesze się z tego, ze mamy diagnoze, ze to zrobiliśmy. Wreszcie wiele mi sie wyjasniło, wszystko sie zazębia.

Dla mnie wiele zachowań i problemów Frania nie było oczywista oczywistością. Dostaliśmy dokładne wskazówki, w jaki sposób zwracać się do Frania, jak mówić, czego oczekiwac a czego nie itd. Najwazniejsze jednak, że mamy dokładny program terapeutyczny dla Frania - w dość ogólnym zarysie na najbliższy czas i szczegółowo na najbliższy miesiąc. Kolejne spotkanie bodaj 18 maja, terapeutka sprawdzi postępy małego i opracuje plan pracy na kolejny miesiąc.

Narazie będziemy sie trzymac tego schematu pracy.

Jest kilka pozytywnych zachowan, które sprawiają, że mozna mieć nadzieję, że przy dobrze poprowadzonej terapii Francik bedzie w stanie normalnie funkcjonować.

Na to bardzo liczymy.

I teraz własciwie juz klamka zapadła w kwestii wiadomej.

Franio potrzebuje dobrej i fachowej terapii. Koniec kropka.

 

Fragment z podsumowania:

 

"Analiza zebranych informacji wskazuje, że rozwój Franka przebiega nieharmonijnie, co przejawia się w relacji poziomu rozwoju poszczególnych sfer funkcjonalnych względem siebie. Dodatkowo w obrębie poszczególnych sfer obserwuje sie tendencję do kształtowanie się umiejętności rozwojowo późniejszych przy jednoczesnym niedostatecznym ukształtowaniu się kompetencji z wczesniejszych lat rozwojowych. Co więcej specyfika profilu rozwojowego Franka odpowiada charakterystyce rozwoju dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (tj. z zaburzeniami ze spektrum autyzmu). Przesłanka do tego rodzaju wniosku jest przede wszystkim duża dysproporcja pomiedzy rozwojem poznawczym chłopca a a jego funkcjonowaniem w obrębie takich obszarów jak rozwój społeczny, nasladownictwo oraz komunikacja wykorzystywana do regulowanie interakcji z innymi ludźmi (...)."

 

 

Jutro postaram się zamieścić skan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRANIO MA POTENCJAŁ I panie terapeutki też zadziwi a co... W końcu nie od parady ma Waleczny...

 

A ja muszę to napisać:

 

ZOSIA WYCHODZI JUTRO DO DOMU!!!! Ma 100 % szpiku dawcy w sobie. To teraz kochani trzymamy kciuki by udało się jej odzyskać zdrowie bo przeszczep był tylko wstępem do tego... Aż mam łzy w oczach.

 

 

i nieważne że mój Stasiula znowu chory całe 6 dni był bez temp... Najpierw miał jelitówkę od niani- 3 dni temp 39 st. bóle brzuszka, potem tydzień przerwy i znowu 3 dni temp 39 bo grypa lub grypopodobna od siostry, 6 dni bez temp i znowu 39, katar, kaszel... tym razem infekcja od taty... Biedulek malutki. Ale dzielnie walczy bo lecimy tylko na nurofenie jakimś syropku i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia piekne wieści o Zosi! Musi być dobrze! Kciuki wciaż trzymamy!

Aguś czekam na więcej, mnie zwłaszcza te wskazówki interesują, bo Frania znam i wiem, że to Chłop do sukcesu tylko! Będzie dobrze, twarda babo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, o tak!!! :lol:

Jamles - no naraziłes się jak skurczybyk!!! :mad:

 

Ja CHCĘ zobaczyć tę diagnozę i w ogóle wszystko!!!

Aga - oczywiście, że będzie dobrze, tak Franc, jak Wy ma nieprawdopodobną siłę sprawczą, więc nie mam tutaj żadnych wątpliwości. :cool:

W kwestii wiadomej - klamka w dobrą stronę zapadła, więc nie ma co się rozwodzić nad tym. ;)

 

Sylwia - to FANTASTYCZNIE, że Zosia tak dobrze się miewa, wspaniale!!! :wave:

Przekaż nasze pozdrowienia i wyrazy wsparcia dla Zosi i jej Najbliższych.

Przed nimi cudowne święta, czyż nie? :D

Szkoda Stasiulka, kuruj go, Kochana, niech malec nie męczy się z tymi paskudami różnymi! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...