Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Aniu, dzieki

 

Dokonujemy wstępnej selekcji przez internet. Wybraliśmy do zobaczenia wczoraj dosłownie kilka ofert z 20-30, które oglądaliśmy.

Nie braliśmy pod uwage oglądania "na pół" choćby ze wzgledy na koszty. Nie sądziliśmy ze będzie to tak trudne z Franiem.

Narazie sprawę i tak zawieszamy na kołku. Dopóki nie będziemy mieli umowy przedwstępnej, nie ruszamy się drugi raz.

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież Wasz dom wciąż jest wystawiony i w każdej chwili może się zjawić kupiec.

A swoją drogą, to pooglądajcie może jakieś podopolskie miejscowości. W niektórych są szkoły, przynajmniej podstawowe, i to wcale nie takie złe, bo to już są sypialnie Opola, więc i szkoły nie "wiejskie". Ba, nawet często lepiej wyposażone dzięki środkom z Unii na rozwój obszarów wiejskich. A w takiej miejscowości, to może i na domek wolnostojący byłoby Was stać. Ja nie mówię, że działka od razu ma być wielka, ale przynajmniej bez sąsiadów za ścianami. A wiesz, kto tam mieszka? Czy imprez nie urządza co sobotę? Nie remontuje gruntownie raz na pół roku? Nie griluje hałaśliwie i śmierdząco? I co? Będziesz się użerała?

Nie żebym obrzydzała tamten dom, skoro Wam odpowiada, ale nad tym też trzeba sie zastanowić, żeby nie pluć sobie w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś... o tym samym myślałam jak pisałam czy musi być szeregówka....

Czasami obrzeża są dużo lepsze niż ścisła zabudowa, właśnie szeregówek, mnie to się ciut z blokami kojarzy... z jedną i drugą ścianą sąsiad... tylko spooooro droższe...

Zero prywatności, własna szufladka w modnej dzielnicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś odpocznij,wyśpij się,ułoży się i będzie dobrze.:hug:Zatrzymaj się na moment,spokojnie pomyśl dacie radę.Pozwól niech to płynie swoim rytmem,nie poganiaj.

Kciuki trzymam za pomyślne ułożenie spraw,mieszam ku zdrowotności :stirthepot::stirthepot:i wybieram ramkę do mojego pięknego drzewa autorstwa niezwykle uzdolnionej młodej damy(przelew poszedł):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już chwilę temu pisałam o tym - ale to muszą sami, na pewno wszystko się ułoży, ale współczuję Ci, Aguś, tych emocji i braku stabilnej sytuacji, takiego zawieszenia.

Wciąż mieszam, żeby sie poskładało - nie poddawajcie się, musi się udać! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszzce jedno pomyślałam - jeżeli ci od domku chcą mieszkać do pażdziernika, to może nawet lepiej. Spiaszcie umowe przedwstępną i czekajcie. A w międzyczasie będziecie szukać kupca na dom. Jak tym ludzim się nie śpieszy, to pewnie spokojnie poczekają, wiedząc, że kupca mają.

 

Z tego co czytałąm, rozumiem, ze szeregówka jest skrajna. Czyli tylko jeden sąsiad - to plus. Drugi, że to pewnie niemłode osiedla, więc może ekscesów żadnych nie będzie, czasem w domu wolnostojącym mozna trafić gorzej, bo kupi ktoś działkę obok i budowę zacznie i byłby horror.

mam nadzieję, że się wszystko ułoży..

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Robaczki. Nie wasza jeszcze pora widać.

 

Najwyższy odłożył ad acta Wasze sprawy , bo ma coś fajnego w zanadrzu. Z perspektywy czasu na to wszystko zerkniecie tak : kurde, jak dobrze że wyszło tak jak wyszło, bo gdyby wyszło jak na początku , to była by doopa po całości.

 

A Natalia mądra dziewczyna jest. Nie piszę "dziewczynka" bo już jej nie przystoi.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Robaczki. Nie wasza jeszcze pora widać.

 

Najwyższy odłożył ad acta Wasze sprawy , bo ma coś fajnego w zanadrzu. Z perspektywy czasu na to wszystko zerkniecie tak : kurde, jak dobrze że wyszło tak jak wyszło, bo gdyby wyszło jak na początku , to była by doopa po całości.

 

A Natalia mądra dziewczyna jest. Nie piszę "dziewczynka" bo już jej nie przystoi.:yes:

Tak sobie czytałam po kolei historię ze sprzedażo-kupnem i już wiedziałam co napiszę, a tu bach, Ziaba wszystko za mnie napisała :)

Ja też wierzę, że coś co się ma zdarzyć to się zdarzy. Jak ma być upatrzona szeregówka to będzie. Jak coś nie wyjdzie, to znaczy, że coś innego, o wiele lepszego Wam pisane i będziecie tak myśleć jak nasza mądra Ziaba napisała. Nasza sytuacja po sprzedaży domu przedstawia się mocno.... eee... odważnie (będziemy mieszkać na 37m2, w gołych murach), ale widocznie tak miało być i za jakiś czas sytuacja się poprawi i taką samą drogą, jaką pojawił się kupiec-wariat, ja załatwię pozwolenie na budowę na terenie gdzie jest zakaz zabudowy.

Szkoda tylko Waszych nerwów, bo wiem z autopsji jaka ta huśtawka emocjonalna jest okropna. Ale trzymam mocno kciuki, żeby się wyjaśniło jak najszybciej jaki tam w górze mają wobec Was plan. Bo mają. Tego możecie być pewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna, jak ja sie ciesze ze wpadłas do nas:)

Widze ze i u Was rewolucja.

 

 

Nie gniewajcie się za moje wczorajsze wpisy, ale byłam b rozgorycznona i rozczarowana..

My nie wybieramy teraz domu na całe życie. Już nie.

Myślimy kategoriami najbliższych 10-15 lat. Nic poza tym.

 

 

 

Narazie szukamy chętnego na nasz dom.

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szeregówki wbrew pozorom są w cenie. Decyduje lokalizacja.

A próbowałaś ze swoim domem w agencji? Oni mają jakąś sieć powiązań i czasem jak jeden z nich ma chętnego, to mówi innemu za jakiś promil prowizji. Przez agencję dużo łatwiej sprzedać. Poza tym kupujący wolą, bo wtedy sprawdzenie ewentualnych wad prawnych spoczywa na agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...