Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czekam na więcej głosów:)

 

Pan posrednik już pojechał.

Wreszcie ktoś sensowny!!

Tyle do mnie wydzwaniał, ze chce przyjąć nasz dom a ja sie troche opędzałam od niego jak od uprzykrzonej muchy, bo nazwa biura jakaś mało znana, nikt ze znajomych nic o nich nie wiedział (robiłam 'risercz';-) ), co sie okazalo: biuro to jest biurem terenowym biura z Gorzowa, którego klientami są ludzie z Gorzowa i Poznania. Wielu z nich szuka domu letniskowo-zimowiskowego w Karkonoszach (!!). Pan ma dwuletnia córeczkę, więc jak zobaczył Frania, jak mu powiedzielismy ze sprzedaz z powodu Frania...rany jak się bidula przejął. Mówię Wam . Aż mi głupio. W kazdym razie powiedział ze sprzedaż naszego domu będzie jego priorytetem, że zrobi, co sie da, jutro będzie przekopywał baze danych firmy.

Powiedział ze dziś przyjmował oferte domy z miejscowości obok, za 460 tys, i że wg standardów tamtego domu nasz powinien kosztować milion.

No i jeszcze powiedział, ze jego ojciej 4 domy wybudował, więc on część życia na budowach spędził, więc widzi ze to nie jest fuszera, tylko dom budowany dla siebie itd itd.

No podbudowana jestem ta wizyta BARDZO!!

Postawiłam panu miłemu zadanie - ma znaleźć kupca w maju;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsze. Widać kiełkującą trawkę i krzaczki pod płotem. Ja bym jednak poczekała na słoneczko i zrobiła jeszcze jedno zdjęcie, bo na tych jakoś zimno jest. No i rzeczywiście dekoracja na tarasie by się przydała. Pożycz kwiatki i parasol od sąsiadów, obrusik kolorowy połóż na stole, może bukiecik w dzbanku. Może posadź kogoś z filiżanką w ręce przy stole. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne! Przyjadą oglądać z nastawieniem, że fajnie będzie posiedzieć na tarasie, z gotową wizją samych siebie w tym miejscu.

 

Na trzecim działka jest mała. A jak by wyszło znad płotu od sąsiadów? Tak, żeby było widać i krzaczki i plac zabaw.

A gdybyś stanęła tam, skąd było robione drugie zdjęcie, zrobiła dwa kroki w prawo i dwa w tył? Trochę wyje ten słupek od placu zabaw tak w samym kącie.

A sprzed domu z widocznym tarasem?

 

Na takie dictum miłego pana, to ja bym podniosła z mety cenę! Skoro on tak wierzy we własne siły i możliwości, to i ja w niego wierzę.

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ale zrób jeszcze jedno. przesuń się w lewo jeszcze ze dwa metry i kucnij.

pomieszczenie gospodarcze zrób jeszcze raz - wydaje się, że na podłodze jest mokra plama obok pralki. może tak ze środka pomieszczenia albo z drugiego końca?

nie podoba mi się też pierwsze zdjęcie łazienki górnej. spróbuj ponownie.

salon tez powtórz - żeby nie było tych wystającyh rur z kominka.

to zdjęcie z nowym tarasem - w którym opisujesz nowa trawkę też nie bardzo - spróbuj inne.

 

ale koncert życzeń co nie?

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, wymiękam

Najwyraźniej zadanie mnie przerasta:(

W pom gosp jest mokra podłoga bo nie zdązyła wyschnąć po myciu - Fr korby dostawał nie było czasu już by czekać az wyschnie

Jak jutro będzie pogoda spróbuje zrobic kolejne zdjęcie tyłu domu

 

XX a dlaczego nie podoba ci się pierwsze zdjęcie górnej łazienki??? Nic innego nie wykombinuje, chocby skały sr..ły.

Może żabe Gonie poproszę o misję specjelną - ino ona trochę za daleko od nas mieszka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze coś - kominka nie wytne.

Celowo nie wstawiłam zdjęcia na którym widać go w całości. NIe moge udawac ze go nie ma, bo tos bedzie rozczarowany. Tak jest "zasygnalizowany" - w opisie napisałam ze jest do obudowania.

 

Jutro spróbuje jeszcze zrobić zdjęcie na zewnątrz, ale wnętrza odpadają juz. Drugi raz nie przejde przenoszenia wszystkiego z kata w kat z Fr pałętającym sie miedzy nogami.

Kurcze, naprawde az tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. Wnętrza są ciepłe i zachęcające. Przecież domów nie szukają sami koneserzy sztuki fotograficznej.

Tak naprawdę najważniejsza jest lokalizacja, bo jak ktoś szuka w danej okolicy, to i tak osobiście zobaczy wszystkie domy w określonym przedziale cenowym. Ważne jest ogólne rozeznanie na zdjęciach, co jest w domu zrobione itp. Brak obudowy kominka może być też atutem, bo akurat z tym trudno trafić w gust. A zmiana kominka to nie przemalowanie ściany. Reszta pomieszczeń wygląda bardzo dobrze. Wiadomo przecież, że każdy przyjdzie ze swoimi meblami i pokoje będa wygladać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przepraszamy, nie mamy zdjęć tego miejsca" - napisali, kiedy próbowałam zbliżyć.

 

A nie znajdziesz wpisując tylko Kowary?

 

Acha, chyba nie zrozumiałam. Może to jaka strefa chroniona, czyli strategiczna. Bo są takie, jak na przykład w pobliżu są jakieś obiekty wojskowe albo tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest wcale źle tylko można dopieścić.

łazienka na górze - jakoś tak wydaje mi się, że zdjęcie robione bardziej ze środka optycznie by lepiej wyszło.

właśnie - zapytaj Żaby - może ona cuś podpowie?

mi też brakuje projektu - może możesz wkleić linka do projektu z muratora?

http://projekty.muratordom.pl/projekt_praktyczny,22,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=0&nazwa=praktyczny&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć pożyczyć kwiatki i parasol, dekoracja tarasu wazna jest!

Z nowych zdjęć drugie, ale żeby nie sam słupek z placu zabaw, Agduś dobrze mówi, żeby do sąsiadów wleźć.

Zdjęcia pomieszczeń w domu rób w pozycji kucnięcia, żeby nie było wrażenia patrzenia na wszystko z góry, to skraca perspektywę, jak kucniesz pomieszczenie zrobi się optycznie większe.

I przyślij mi, to zamiast tego, co masz teraz, np. zdjęcie 2:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/P4Z9CSmCSee2SQvVjX.jpg

 

będziesz miała coś takiego:

 

http://dompodsosnami.files.wordpress.com/2012/04/bezc2a0tytuc582u.jpg

 

Powtórzę: ludzie kupują oczami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze tego konia sąsiada jakos wyeksponowała. jak sielskośc to sielskość miałaś fajne zdjęcie gdzieś Fr z tym koniem od razu było sielsko.

o tu

http://3.bp.blogspot.com/-U0qFrR3b6y0/T57GrxeJpAI/AAAAAAAABFY/cbVHu7u5zNk/s1600/46a.jpg

co do łazienki - widzę przecież, że ładna ona a tego nei widać na zdjęciu!

 

i te kwiatki by się rzeczywiście przydały.....

pożyczysz? a może to nie extreme kupić pare pelargonii? one teraz tanie

 

ja wiem, że nie masz teraz głowy ale pamiętaj, że głupie pelargonie moga sie = 10000zł więcej przy sprzedaży. No tak to już po prostu jest.

I pamiętaj - cynamon, piernik ;)

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko - jutro pójdę na żebry do sąsiadki Bozenki:)

Cos uzbieramy po sasiadach:)

A w łazience - wieeeeem, paluchów na lustrze nie dopatrzylam i sa jak byk:)

 

Miejsce strategiczne, bo 100 m od nas Niemce V1 składali;-)

 

XX, dzieki za link do projektu!!!!!!!!!!!!!!!!

wielka jesteś:)

już wstawiam:)

 

DPS, rany julek!!! Nie wiedziałam ze mamy taka cudna trawę;-)

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...