Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Ja nie mogę Aniu! Czasami zapominam o tym, że bycie rodzicem zdrowego dziecka wcale łatwiejsze nie jest. ;-) No i mi właśnie o tym przypomniałaś. Ukochaj Urwysa od Ciotek forumowych.

Jak tam w pracy nowej? A czy wiesz, że jest aukcja dla Tomka? Zobacz, może cośik skubniesz lub dasz skubnać, na Tomka zdrowie. ;-)

Aga kciuki trzymamy!

Depsia no faktycznie, teraz ja wiem czemu Ty jesteś taka twarda baba. Ty dwóch chłopaków wychowałaś! Jesoo a ja Ci popiskowałam ostatnio. Trzeba było mi przypomnieć, o tym i tamtym co ja nie wiem... No.., wiem, czemu nie przypominałaś, wiem... Ja też w osie gniazdo bym ręki nie pchała... ale teraz mi możesz dokopać, jestem juz spokojniejsza... :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A popiskuj sobie, Zeljciu, na zdrowie - i tak Cię kocham! :hug:

Czasem widzimy świat przez różne dziurki od klucza, mówiłam Ci.

I to jest fajne, bo możemy się od siebie uczyć. :lol:

Aniu - kciuki niezmiennie trzymam, żeby jakoś udało się w miarę bezboleśnie dobę przeorganizować nieco. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ten wywiad. Z jednej strony taka rzeczowa relacja, a z drugiej bardzo chwyta za serce i pokazuje, jak mało wsparcia od państwa otrzymują rodzice chorych dzieci.

 

Przypomniała mi się moja kuzynka, która przez kilka lat woziła autobusem codziennie swoją córkę w plecaku 50 km na rehabilitację. Nie powinno tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny artykuł! Jest wszystko co trzeba, niczego za dużo, niczego za mało, nie ma przesady i do tego z sercem pisane. Gratulację dla Autorki! Buziole dla Franczeska Walecznego!!!

 

A my dziś pewnie po antybiotyk, Stefek tem 39st. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny za te opinie.

bardzo bardzo. Starałam się zeby nie było zbyt histerycznie ale i tak miałam obiekcje

Dopiero opinie dwóch naczelnych czarownic mnie przekonały;-)

 

Oj zdrówka wszystkim..

 

Franca porzygał się dzis strasznie..mam nadzieję ze nic go nie trafiło..:(

 

EWA!!! Pomocy!!!

Nata od miesiąca z kawałkiem strasznie kaszle. Na w-fie nie może biegać..masakra

w nocy nie moze spać

Pierwszy raz tak ma

Pulmonolog dała najpierw steryd do nosa, nic to nie pomogło, tzn katar przeszedł, kaszel pozostał

tydzień temu dostała amertil w tabletkach i syrop acodin 150 junior

Zero poprawy

Nie chce jej sama wprowadzac rozkurczowych inhalacji - mam tylko leki Francy

Jutro tak czy inaczej zadzwonie do naszej pulmo-alergolog z Karpacza

natalia wygląda strasznie - umeczona bidula...kurza twarz, co byś podpowiedziała?

Pulmo-alergo mówi ze to alergia.

ja się juz martwię i szkoda mi dziewczyny.

Radź ciotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pulmonolog mówi, że alergiczny, to pwenie wie co mówi, ale zrob Ig na krztusiec.

A w miedzyczasie daj steryd wziewnie, masz Frania leki, przelicz na kilogramy. Rozkurczające można na poczatek przed sterydem a drugiego dnia już raczej sam steryd. Kilka dni powinno wystarczyć. W sumie faszerowanie kodeiną jest gorsze od wziewnych sterydów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale natka alergiczka pełna gębą. To jej silna alergia była bodxcem do budowy domu, bo alegrgia najpierw pokarmowa, potem roztocza a po 2 latach pyłki wylazły. Od 3 sezonów odczulana na roztocza i patrzac na jej pokój (ehm...) mysle ze alergia na roztocza to juz zerowy problem. Pewnie pyłki dają jej teraz tak do wiwatu.

Dziwi mnie tylko że amertil i acodin jej nie pomagają.

Ona nigdy nie miała kaszlu a teraz ma kaszel po prostu koszmarny.

Non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, krztusiec???????

jezu, przestań. Franca nieszczepiony - w czwartek idziemy na perwsze szczepienie DTPa. bez polio. Polio osobno będzie.

Tylko coś mi mówili ze DTPa ma byc z Hibem...Kurcze, nie ejstem juz w temacie...chyba 2 osobne szczepienia czy jak????

Nasza pediatra boi się szczepic Frania, to ja poprosilam o DTPa . Boję się tężca. Franek łazi wszedzie, przerwaca sie, kolana podrapane.

Boję się tego cholernego tężca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tak. Bo u nas jest ponoć w przychodni pani alergolog (poprawnie politycznie pewnie alergolożka), która wedle opinii pacjentów potrafi u każdego, kto do niej trafi znaleźć alergię. Fama głosi, że jeszcze nie wyszedł z jej gabinetu człowiek bez tej przypadłości. Przy czym niektórzy nie do końca jej wierzą. W Opolu też był taki jeden pediatra alergolog o podobnych właściwościach.

No ale skoro Natka jest alergiczką, to nie dyskutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wyda się głupie, co napiszę, ale z tego co wiem, to "w przyrodzie występuje". Takie dolegliwości jak uporczywy kaszel mogą też występować na tle nerwowym. Chodzi o to, że stres może powodować szczególną nadwrażliwość na na przykład alergeny, czy "inne wirusy". Dotyka głównie wrażliwców i ambitnych w sytuacjach szczególnego nasilenia stresu.

 

 

Żelka, a co sie stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amalfi u nas to normalne, a teraz w dodatku Stefek chory, ma dużo zalegań i go to budzi. Jest, niestety znou na antybiotyku. Tym razem ode mnie złapał, a ja sama nie wiem gdzie i jak, bo już tak sie pilnuję by nie zachorować, własnie ze względu na Stefka. ale tym razem nam się nie udało.

Aguś a co u Frania, to jednorazówka jakaś była czy coś wirusowego? Podobno u nas grypa żolądkowa jest. Wiem, bo zatrzymałam się parę dni temu by podwieść starszą babcię z zakupami, a babcia mówiła, że jest osłabiona, bo właśnie przechodziła grypę żołądkową, że niby panuje. No, radosna nie byłam z tego powodu ;-) Ale miałam nadzieję, że za dobry uczynek nie należy nam się kara w postaci grypy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...