Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawdziwy zuch z naszego Krasnala :p :p Po oczkach widać, że już się za mięsem ogląda :wink: :wink:

Aga, tak to jest, że przy dzieciach urodzonych o czasie, zdrowych od początku jakoś to wszystko lekko i normalnie przychodzi. U takich maluchów jak nasze młodsze wszystko wygląda trochę inaczej. 1000 razy bardziej cieszy pierwszy uśmiech, pierwsze słowa i świadome reakcje- a co dopiero pierwszy krok :o :p Tyle zmartwień na początku, tyle niepewności, a maluchy potrafią potem pokazać całemu światu, na co je stać.

Franio jeszcze nie raz nas wszystkich zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim mnięsku Wy mówicie :roll: 8) 8) :oops:

 

Chyba o tym , na który każdy zdrowy chłop ma chęć.

 

Czyli na pierś !! 8)

 

Z grilla.

I z piwem. :D

 

 

Zawsze jak czytam o pierwszej łyżce zupy, przypomnia mi się kumpela, co kiedy czas naszedł na ową zupkę, poszła była do sklepu, zakupiła paczkę zupy mrożonej , gdzie 49% stanowił kalafior na drugie 49% brukselka, ugotowała, dodając łyżkę masła, posoliła, popieprzyła, zmiksowała i nakarmiła 3 miesięczną córę.

Marta najadła się po pachy, po czym zapadła w błogi sen i spała przez 8 godzin od czasu do czasu trąbiąc w pieluchę jak na alarm bojowy strażaków.

 

Wyrosła na prześliczną kobietę ( pewnikiem za sprawą tejże brukselki ) :D

 

ps. Franek, to paskudztwo którym karmi Cię mama :wink: , wpływa bosssko na kolor nosa :D :D który to działa na kobiety jak magnessss :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc po majcheffce była masakryczna, ale co tam. Trzeba twardym byc nie miętkim :D A po majchefce jakie kupy są, wszyscy wiedzą :wink:

 

Próbowałam się dodzwonić do p dr konsultant wojewódzkiej w sprawie synagisu, bez szans. Refundacja jest klepnięta przez MZ, ale w ub roku np przejście przez machinę NFZetu trwało...miesiąc!! Wszędzie już trąbią, że synagis refundowany itd, blebleble.. Jutro znowu uwieszę się na telefonie. Ale czuję ze dawke lutową trzeba będzie kupić. Nie mozemy sobie odpuścić - Mimo wszystko Franek ma kontakt z dużą ilością ludzi w przychodniach, szpitalu, choc w domu nikt nas nie odwiedza.

 

Dziś chłopina tak wciągał marchewkę, że ...masakra :D Od dziś podaję mu tez preparat Omegamed dla dzieci. Dzwoniła do mnie koleżanka pediatra i powiedziała, że badają u nich w klinice na wcześniakach i wyniki są rewelacyjne! Narazie preparat na rynek jest dopuszczony dla dzieci powyżej 6 mies życia, więc..jestem grzeczna, bo Franek za 2 tyg kończy 6 mies urodzeniowych :D

 

Dziś pan rehabilitant powiedział, że zapowiada się u Frania na długa rehabilitację.. Tak się dziś zastanawialiśmy głośno jak ustawić mu operację, bo wtedy trzeba przerwać Vojtę na miesiąc. Niby im później tym lepiej, ale teraz ta przepuklina strasznie mu przeszkadza.. Zobaczymy co powie chirurg i neurolog.

 

Ale mi się synio rozgadał!!! Mówię Wam!!!!! Samogłoski same, ale..jaka radość!!!!! Ile śmiechu :D

Cholera, fajny ten nasz krasnal :D

 

Uśmiałam się z Waszych wpisów - dzięki - kochani jesteście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści od rana!!!!

 

Dzwoniłam do Wrocławia, do p dr konsultant wojewódzkiej ds neonatologii i... Franek jest na liście dzieci, które mają mieć refundowany Synagis!!!!! To oznacza, że na ostatnie dwie dawki się jednak załapie kurczak! :D W przyszłym tygodniu mam dzwonić (tu mogę pomylic nazwę bo nie mam przy sobie notatki) do osrodka dla dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i umówić się na termin!!!! 10 tysięcy z małym kawałeczkiem w kieszeni!!!!! Tak więc 2 tygodnie nad morzem z krasnalem są już właściwie bardzo realne!!! :D :D Alez się cieszę!!!!!

 

Przy okazji wypytałam panią dr nt preparatu omegamed. Odpowiedź była: 3 x TAK :D Już pisze co to jest:

Omegamed dla niemowląt i dzieci od 6 mies życia do 2 roku (zawiera DHA):

korzystny wpływ na: rozwój poznawczy, psychomotoryczny, ostrość widzenia, zmniejszenie ryzyka rozwoju zespołu metabolicznego.

Preparat wskazany dla wszystkich dzieci, ale dla takich obciążonych wcześniaków czy jak malutka XX - z problemami motorycznymi - to wskazany podwójnie. Od razu mówię ze ohydny w smaku. Wczoraj zmieszałam z marchewką, to Franek się nie zorientował a dziś dałam same (producent super pomyślał - to są takie odkręcane kapsułki, których zawartość można wlać na łyżeczkę lub do buzi) i ... masakra :) Więcej tego Frankowi nie zrobię :)

 

 

Aniu klepko - "maluszek" 4,5 kg.. nie wyobrażam sobie :) Dla mnie Franek to już prawdziwy klocek!! A ma ino ciut więcej niż 4,5 kg :)

 

Lecę bo mały zaraz się obudzi - już chrumka.

Właśnie.. Franek odchodzi od długiego spania :-? A ja głupia jeszzce kilka dni temu się skarżyłam :roll: Dziś balowanie od 6 do 10, potem 20 min snu i dalej bal. Lepiej było w wersji: lubię duuużo spać :lol:

 

Miłego dnia wszystkim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...