Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

A Natka fajna jest, to prawda. Fajny ma też bajzel w pokoju. DPS mnie uświadomiła ze to normalne.

Niech będzie:)

 

o pocieszacie mnie maę nastolatek...

 

Agnes a ja o tej Natce myślę wykluczyliście krztusiec? Ja wiem, że Natka szczepiona ale kolega Krzysia miał 2 x i właśnie objawy identyczne... Na wziewy nie reagował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do Ewy i znających sie na sterydach:

Ile trzeba czekac az zadziałaja? Wg mnie, na chłopski rozum, sterydy wziewne działaja miejscowo, więc poprawa powinna byc od razu, prawda? No jest trochę, ale DPS może potwierdzic - natka nadal kaszle strasznie

 

po 2-3 dniach powinien być efekt. nadreaktywność leczyć nawet do 2 tyg, znaczy może kasłać mimo sterydu, ale coraz mniej. Chyba, że to taka postać astmy i jest alergen cały czas w pobliżu. Wtedy też się zaleczy sterydem, ale moze nie do konca. Kot????

O krztuścu też już pisałam i nadal proszę mieć go w pamięci. Immunoglobuliny łatwo oznaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nasza pulmo-alergo po osłuchaniu dokładnym Natki ( z kaszlem, bez itd) powiedziała ze na bank alergia.

Po pierwszej czy drugiej dawce sterydu było słychac wyraźna zmianę - kaszel jest inny i nie tak częsty. Ale nadal częsty i meczący.

 

Ewa, drogie jest takie badanie na oznaczenie krztuśca? Pytanie moze z kosmosu, ale moze akurat wiesz

Zaraz tez spróbuje wyguglac cenniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekać i się dowiedzić. Na razie dawać steryd no i pomyśleć o testach..... Ten kot mi nie daje spokoju, niestety koty alergizują okropnie. Poza tym Jest sens tylko IgM robic, bo chcesz się dowiedzieć, czy teraz jest chora a nie czy kiedyś była (IgG). Czyli powinno być taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sama nie wiem..Tez mi sie tak zdaje, ze chyba dziś nie potrzebują 10 godzin do namysłu, co?

Poczekam do godz 20 i napisze maila z prośbą o odpowiedź.

To czekanie jest koszmarne po prostu.

Wpadlo mi tłumaczenie b duże na cito i w ogóle nie moge sie skupić

szlag by to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawy teraz bardzo pylą, mogą też być winne.

Spróbuj białego, chociaz nie wiem, czy to o wino chodziło, czy o towarzystwo, ;)

Trzymam, mieszam, spluwam.

 

:stirthepot: :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot: :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Aguś :)

po latach weszłam na forum i trafiłam na Wasz wątek

trzymam kciuki, żeby wszystkie plany się powiodły :)

 

jeśli chodzi o alergię, to po latach "mania" kota uczuliłam się na sierść

więc Natka także mogła stać się wrażliwa na ten alergen

rok temu stan był nieciekawy, dostałam astmy, brałam sterydy

te dobrze dobrane działały niemal natychmiast

były też takie po których czułam się fatalnie

u mnie pulmonolog zaczął badania od wykluczenia gruźlicy, badania IG, spiro przed i po wziewie

to tak z mojego doświadczenia ;)

 

pozdrawiam i ściskam Was mocno :*

Natka i Franio są słodcy jak dwa cukiereczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza witaj po latach...:)

Kurka, zasmuciłas mnie wieścią o kocie.

Boluś jest adoptowany przez nas, jesli by się okazało że musimy go oddać...Boże, jak on to bidula przeżyje????

jezu, chyba sobie w twarz nie mogłabym spojrzeć..Jak to oddać adoptowana istotkę tak..

Już mieliśmy falstart z psem..

Kurka wodna.

 

Napisałam maila.

Teraz czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...