Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Zimna skała nie ma wspólników:)

Ale lekko pęka juz:)

 

Powiem ino ze o France chodzi:)

 

XX, w listopadzie powstała w JG nawet Fundacja autika dla dzieci z autyzmem i zaburzeniami ze spektrum.

Co z tego jak do dzis nie zatrudnili ŻADNEGO specjalisty. Rozumiesz? To jest problem tego terenu - młodzi ludzie jadą na sudia magisterskie do Wrocka (w JG sa tylko licencjackie) i tam już zostają. Logopedka , która prowadzi Frania z PZG jest moja sąsiadką zza miedzy! Rodzice tu mieszkaja ale ona z dziecmi już zostala we Wrocku. Chlubnym wyjątkiem jast nasza cudowna Natalia od rehab. Ona po prostu kocha góry i powiedziała, ze za Chiny ludowe nie wyjechałaby z Karpacza.

Sama chciała stworzyć w swojej praktyce takie mini wczesna wspomagania. Weszła w kooperacje z neurologopedką, ponoc dobrą, jednak dziewczyna po pół roku zwiała:(

Wydaje mi sie, ze jest po prostu gdzieś błąd w polityce regionalne. Nie wiem czy takowa w ogóle istnieje w formie spójnej. Mam wrażenie że nie:(

Młodzi ludzie nie widza tu perspektyw.

Co tu dużo mówic, skoro w JG od przyszłego roku będzie 1 ginazjum mnie. Zostaną tylko 3 (!!). Zobaczcie jaka jest struktura ludnosci!

Dla porównania - Opole, wieksze jedynie o jakieś 20-25 tys mieszkanców ma 15 gimnazjów.

Smutne to bardzo ale prawdziwe.

NFZ podpisuje od lat kontrakt tylko z 1 przychodnią rehab, w której jest 1 (slownie: jeden) rehabilitant dla dzieci. Stąd wynika owe 30 min rehab w miesiącu. Więcej nie dają rady dzieci przyjąć, po prostu

Nie w ogóle wczesnej interwencji.

nie ma hospicjum dziecięcego.

Takt to wygląda.

Stworzenie miejsca nie wystarczy skoro ludzi brak:(

 

Sorry za literówki, ale spiesze się - nie mam jeszcze doładowania netu i lece na oparach.

Tłumaczenie poszło o 2 w nocy:)

Dałam radę, jak Bob budowniczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a Ty to jesteś wspólniczka Zimnej Skały :rolleyes:

Ależ skąd!! Mnie męczy dokładnie tak samo jak Was!

Ale myślę sobie czemu Mama Frania nie odtworzy własna filię Prodeste w JG? No czemu?!

Nie chcą domu kupić, to może drążyć inaczej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko jak mama Frania sklonuje speców z P.?:)

 

Londynu nie biorę już pod uwagę.

Juz nawet nie będę opisywała szczegółów, ale...no nie biorę, tzn nie bierzemy.

 

Dostałam wczoraj i dzis znowu kilka pytań o dom i ..zero odpowiedzi.

Teraz mam cichą nadzieje ino, że zonie pana z karpacza nasz dom nie wyda sie klaustrofobiczny..

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Przeca pisze ze o France chodzi nie o dom:)

Arnika, narazie nikt nie zgadł:)

 

Zagranica (Czechy) wchodziły w rachube, gdy szukaliśmy rehab ruchowej.

Teraz , na terapię CZR i logopedyczną musimy mieć w Pl.

 

XX, mi sie marzy, aby Franula był 1 x w tygodniu na terapii, aby był pod stałą kontrola specjalistów, aby oni zdjęli z nas choć ułamek terapii. Wiem, ze nadal większośc będziemy robić my. Ale w Opolu będzie miał logopedę na miejscu, ma szanse na hipoterapię też na miejscu no i terapia CZR.

Po tych już niemal 3 latach dojazdó, turnusów, szarpania mamy dość.

Ten ostatni wyjazd do Opola kosztował nas więcej niż miesięczna terapia Frania w Prodeste.

jesli będzie pod ich stałą opieką to będziemy płacić 4 x 80 zł (zakładając ze miesiąc ma 4 tyg) = 320.

Teraz w systemie "zdalnego sterowania" 1 spotkanie kosztuje 180 zł. Nocleg 200-230. Paliwo ok 250 zł. Obiad w drodze powrotnej - róznie, max 40.

To nam daje koszt rzędu 650-700 zł.

No zobaczymy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Wam, że nachodzą mnie chwile takiej mega-paniki, że może sie nieudać.

Wszyscy dookoła powtarzają: ale wiesz jak jest teraz na rynku nieruchomości, nic sie nie sprzedaje itd idt..

Wiem. Ta świadomośc w ogóle nam nie pomaga:(

 

Dostałam właśnie odp jednego pana, który wczoraj pytał o cenę. Przeprasza, ale nie da rady. Za wysoka:(

W piątek pewna rodzina poszła do banku spytac o zdolnośc, to się dowiedzieli że "trzeba było tyle dzieci nie rodzić to by była zdolność" (mają 3)

A przeciez znowu nie sprzedamy domu za 350 tys jak to oferował ostatni miły pan w weekend (oprócz tego co oferował 300).

Kurcze, jak takie wizyty dobijaja. I jeszcze te "sympartyczne komentarze" i maile.

No ale dobra. mamy ciagle 2 mies czasu, prawda?>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze speców ni ma, kupców ni ma... A koszty terapii dojazdowej ogromne!!!!!! Aguś, ja nie wiem już jak pomóc, czuję się bezsilna... Jedynie co, to wierze, że Franio da rady, czy będzie przeprowadzka, czy nie..., Franio da rady. Ale wciaż tez kciuki trzymam by się spełniło, to co sobie życzysz. Tylko czy te kciuki są coś warte... :-(

p.s. zaraz mi Depsia wyczepie te czarne mysli przez tyłek... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelka, jasne, że wyczepie! :mad: A i ja swoje dołożę! Szklanka ZAWSZE może być albo do połowy pełna, albo do połowy pusta!

Właśnie - macie jeszcze ponad dwa miesiące. To kupa czasu i na pewno wszystko się pięknie poskłada i ułoży. I tyle mam na ten temat do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzis własnie taki dzień ze żmija na gardle - stresior.

Żeluś, musi sie udać. jak pomyślę o kolejnym wyjeździe w środę to mi sie pawić już chce a co dopiero Francowi.

I powiem Wam, że przez te dojazdy nasz budżet naprawdę ledwie zipie.

Co tu zrobić? Co możnaby jeszcze zrobić oprócz czekania?

Chyba nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelka, jasne, że wyczepie! :mad: A i ja swoje dołożę! Szklanka ZAWSZE może być albo do połowy pełna, albo do połowy pusta!

Właśnie - macie jeszcze ponad dwa miesiące. To kupa czasu i na pewno wszystko się pięknie poskłada i ułoży. I tyle mam na ten temat do powiedzenia.

 

Łojezu, to co mam zrobić zeby tę zmiję zdusić???

Bo roboy mam kupe a siedze i myslę

i stresior dech odbiera

kurna no, wykończe sie norrrmalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pewnie robi

Ja - tak prawde mówiąc- nawet nie mam energii zeby o tym mysleć.

W ogóle nie czuję tematu

Bo problem polega chyba na tym, ze my mentalnie juz mieszkamy w O.

Tylko fizycznie tu tkwimy.

 

A co ty , do opielucjowania to jeszcze lata świetlne chyba. Młody w ogóle nie czuje jak ma ładunek atomowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...