Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Agnieszko przyszlam sie oficjalnie przywitac :hug:w Twoim watku ..... ktory w weekend planuje przeczytac od dechy do dechy ( 494 strony :p)

Buziaki zostawiam http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/kisses/smileys-kisses-067969.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Melduje ze własnie wrócilismy z przychodni. Była jazda bez trzymanki:( Bidulek:( Chyba okulistka z poniedziałku została Franiowi mocno w głowie.

Zaraz ruszamy do Opola.

Buziaki

odezwę się wieczorem z O.

Jakby były wieści dobre, dam znac smsem DPS i Żelce z pozwoleniem opublikowana:)

 

Edyta....:) Łomatko...ja bym już nie dała rady:)

 

Buziaki

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści brak.

Nie wiem czy to dobrze czy źle. Łudze sie że dobrze, ze pan ciągle sprawdza mozliwosci jakieś-tam.

 

Malka, wypatrzyłas fachowym okiem buty Franca??

 

Arnika, to SuperFity. Kupujemy mu od zimy. Sprawdzają się super.

 

Gdy dzis wjechalismy do Opola, Franiutek podniósł ręce w gescie HURA

Kurcze, niech ten pan powie TAK.

My pana tak bardzo prosimy..

Fajnie nam tutaj - spacerowalismy dzis po starówce i..było fajnie.

Jutro spotykam się z mamą stąd, która pisze na naszym blogu. Jej synek ma tez terapie w Prodeste.

Dzis przez telefon powiedziała mi tylko, zebyśmy sie trzymali P. z całych sił. Jej synek (autyzm zdiagnozowany w 8 m.ż!!!!) robi niesamowite postępy dzieki fachurom z P.

Kurcze..no..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na macanie sa dobre - wszystkie wymogi spełniają:)

A co masz do stóp gołych na kostce??????? no jak lata na bosaka na dworze to i na kostke wlizie. Co w tym złego?? Kosta się nie podoba???:o

 

nie nie,do samej kostki nie mam nic, ale do biegania na boso po twardych powierzchniach, to i owszem. Przynajmniej póki stopa się całkowicie nie wykształci (nie zniknie fizjologiczne płaskostopie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie,do samej kostki nie mam nic, ale do biegania na boso po twardych powierzchniach, to i owszem. Przynajmniej póki stopa się całkowicie nie wykształci (nie zniknie fizjologiczne płaskostopie)

Malka no teraz to mnie zastrzeliłaś...kurna my w Oslo jak byliśmy na bilansie trzylatka to właśnie usłyszałam, że u Łukaszka w jednej stopie jest problem z płaskostopiem...zostaliśmy skierowani do ortopedy i fizjoterapeuty. Panie orzekły, że wszystko powinno z wiekiem przejść i zaleciły, żeby chodził na bosaka ile się da...buty tylko kiedy musi...dodatkowo zgodnie z zaleceniem pozwalałam mu skakać po łóżkach i sofach bo to niby tez dobre no a od paru tygodni ma trampoline i Panie twierdziły, że skakanie na niej to juz wogóle mniodzio...

Malka jak to kurna jest? nie chcę dziecku krzywdy zrobic?poradz coś proszę :hug:

Aga kciuki nadal trzymam zacisnięte:yes::D a buty to marki SuperFit? w no ta marka bardzo popularna , sama kupowałam ich buty a w pl niespotkałam...tak z czystej ciekawosci pytam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, tak SuperFit - są swietne.

Co my się butków naszukalismy, zeby sródstopie trzymały, no i zapietek, podeszwa i te inne - wszystko perfekcyjne:)

 

Malka, Franca łazi wszedzie - po trawie, kamykach, na kostkę tez wlizie. Ale to jakis mały % całej jego aktywności na dworze. Większośc zdecydowana to traffka. Możesz wiec byc spokojna , ciocia:)

 

Aneta, malce chodzi o to , zeby na bosaka po płaskim młody nie chodził.

Ale, Malka, tak mi przyszło do głowy - dlaczego więc Franc ma chodzic na bosaka w domu??? Podłogi mamy równe przeca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej działki, to na bosaka ma łazić po piasku, gąbce, czymś szorstkim i chropowatym - bo to stymuluje somatosensorycznie i błędnikowo. A po płaskim, to o ile wiem (ale mogę się mylić) zdrowemu dzieciakowi nie zaszkodzi, ale takiemu ze skłonnością do wad stopy to nie jest wskazane, niezależnie czy w domu czy nie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka, skakanie po miekkim podłożu typu sofa, trampolina, nie obciąża stawów i ,że tak po laicku powiem - nie spłaszcza stopy, czyli nie rozleniwia mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe ustawienie stopy.

Natomiast chodzenie to twardych powierzchniach, bez butów, czyli bez żadnej amortyzacji czyni to wszystko.

Fizjologiczne płaskostopie utrzymuje się do 3, góra 4 rż i w tym czasie trzeba bardzo dbać o prawidłowe ustawienie stopy i prawidłową pracę mięśni.

 

Chodzenie po kamykach, piasku (rewelacja), czy trawie, skakanie j.w - mobilizuje mięśnie do pracy, przez co dochodzi do prawidłowego wysklepienia

 

Aga, a kto zalecił ?

Dla mnie to mocno dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...