Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakąś godzine temu mały zaczął nagle bardzo płakać, bez powodu. siedział na sofie, wszystko ok i nagle straszny płacz.

Wzięłam go na kolana, nie widziałam jego twarzy, Radek powiedzial że "znowu zaczęło sie z oczami".

Po kilkunastu minutach wszystko przeszło..

Teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam

 

Trudno coś doradzić, na pewno trzeba "to" skonsultować ze specjalistą.

 

Trzymajcie się.

 

ps.

Tak sobie myślę, że EEG trzeba zrobić pilnie , nawet prywatnie, ale taką wizytę w grudniu na fundusz też można zarezerwować.

Franio szybko dorasta i kolejne badanie może być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu, no właśnie za tydzień, w czwratek, mały ma prywatne eeg w Katowicach.

Narazie nie bede go rejestrowała do Wrocka, bo wierze, ze w grudniu już będziemy w Opolu a tam - z tego co się dowiedziałam - na NFZ takich kolejek nie ma.

Był dziś u nas kolejny pan posrednik, oddaliśmy mu dom do sprzedania, raczej już chyba tak "na wszelki"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :yes:

Aga, gdy napisałaś o wyniku tego badania, poczytałam troszkę w necie, no i wyczytałam, że te grzyby oddziałują właśnie i na układ nerwowy i trawienny i jeszcze parę innych spraw. I to się chyba trzyma qpy ;)

Trzymam kciuki za szybkie i skuteczne pokonanie i tej przeszkody. Oby Francikowi szybciutko wszystko się uregulowało!

Buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeć Aga, niestety filmu nie obejrzalam - byłam na urlopie bez prądu i netu, komórka włączana na 2 godziny dziennie. Teraz zacznę nadrabiać zaległości.

Co do candidy - jaka ona jest? Znaczy jaki ma ciąg dalszy.. albicans?

Zrób sobie posiew, pewnie też ci wyhodują... Do rozpoznania formy inwazyjnej to za mało, za mało... Na szczęście nystatyna jest mało szkodliwa ogólnie i można sobie bezkarnie prawie ją jeść, chyba że są nadżerki i owrzodzenia jelit... Wtedy już nie bezkarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, obejrzyj film proszę.

No własnie nie napisali jaka candida, tylko ze na dwa plusy.

Posiewu w KG nie zrobie bo hodowle trzymaja 5 dni. Wszyscy mówią ze to o kant d rozbic bo trza trzymac 9-10 dni zeby było miarodajne.

Może XX poleci jakis porzadny lab we Wrocku.

Zastanawiam się nad Instytutem w Poznaniu, ale te badania tam sa koszmarnie drogie. Jednal oni robia od razu mykogram, więc chyba jednak sie zdecydujemy na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale mamy nerwowe popołudnie!

Jedno z biur nieruchomosci zadziałało b brzydko za naszymi plecami i musiałam zejśc dziś na niziny werbalne..

Jutro opiszę, bo jutro bedzie jatka.

Dzis juz nawet nie mam siły.

Ale już rozumiem dlaczego tak wielu ludzi uważa ze posrednicy to oszusci..

Ze wszystkich biur, z którymi współpracujemy, 1 takie sie trafiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, film obejrzałam i... nic mi nie mówi. To nie wygląda na przerwy w świadomości. tik??? jestem ciekawa, co powie neurolog

 

Z tymi grzybami to spokojnie, u Frania kurację nystatyną zapewne można zrobić w ciemno - po tych antybiotykach i sterydach grzybica graniczy z pewnością. A inne leki p grzybicze są tak szkodliwe, że trzeba mieć silne dowody, żeby je dawać (grzybica uogólniona).

W ogóle ten tzw zespół nadwrażliwości na Candida jest dość kontrowersyjny. Na szczęście nystatyna jest raczej mało szkodliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzine temu mały zaczął nagle bardzo płakać, bez powodu. siedział na sofie, wszystko ok i nagle straszny płacz.....

 

AgnesK pewnie to nie to, ale moje dzieci tak się zachowywały jak je bolały uszy-zatykała im się trąbka Eustachiusza (ból) i nagle, wydawałoby się bez powodu, zaczynały płakać wniebogłosy, po czym na skutek ryku spadało ciśnienie, przestawało je boleć i przestawały płakać . Może warto sprawdzić.

 

....i musiałam zejśc dziś na niziny werbalne.......

 

Niziny werbalne- bomba określenie :-).

A tak w ogóle wyrazy współczucia- na pohybel nieuczciwym pośrednikom !!!

 

Pozdrawiam Was serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to dziwne bo mi siał to zwykły dialab i sami trzymali 10 dni. Tylko trzeba wyraxnie zaznaczyć, że robi się posiew W KIERUNKU GRZYBÓW oraz MYKOGRAM.

Bo 5 dni trzymaja ale na płytkach ogólnych do zwykłego posiewu. Wex się dopytaj koniecznie.

u nas badali jeszcze alfa-1-antytrypsynę - może Ewa się wypowie czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...