Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Daga, Koliber, Kordzina, co wyście wymyślili??? :)

Obiecuję, że zdjęcie umieszczę :D

 

 

na to czekałam ...pierwsze słowo się liczy , juz się nie wywiniesz .... jutro wysyłam i czekam na zdjęcie z niecierpliwością ... najlepiej na modelce :lol:

 

 

O szlag...

A tak mi ręka na chwilę zadrżała, gdy pisałam te słowa..

 

To teraz powiem jak Danuśka z "Krzyżaków": - Booooooję się....

 

:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam dziś malutkiego Olka :lol: . przypomnę urodził się w 30 tygodniu ważył 1,2kg.I już w pierwszej dobie sam oddychał :D dostał 7 punktów.w 10 dobie życia waży już 1,375 :D . wygląda ślicznie :roll: zakochałam się w nim :lol: :lol:

 

Aaggaa, więc wszystko będzie dobrze :D

 

A nie miałaś problemu z wejściem na oddział?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes on faktycznie idzie we wzrost a nie w wagę... Ale pięknieję z dnia na dzień.

Nie wiem co z tą wodą nie chcemy wstawiać nagrzewnicy na zewn bo to bez sensu. Na razie obłożyliśmy ferelne miejsce wełną z zewn. I ogrzewamy od środka. Ale nastawiam się na wiosnę i porządną odwilż. Że też nie ma jak dostać się do tej rury od środka i jakoś ten lód zniszczyć bez uszkadzania rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pięknieję z dnia na dzień.

 

I o to chodzi! :D

Szkoda tylko, że te obostrzenia w jedzeniu przez cukrzycę, prawda?

No i oby z tą wodą jak najszybciej się Wam udało.. :-?

 

 

Aga, to informuj na bieżąco o postępach malutkiej :D Będę wiedziałą w jakim punkcie jest Franiu, bez szukania w książkach :D

 

Kawika :D :D

A zdrowaś już?

 

Ciociu Anetino, informuje, że dziś do jadłospisu weszłą zupka jarzynowa a do jabłuszka doszła dynia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z dzisiaj:

 

Wstępnie umówieni jesteśmy na 4.02 na Synagis we Wrocławiu. Wstępnie, bo NFZ ciągle nie klepnął papierów :-? To jest skandal!

Posłuchajcie: Ministerstwo Zdrowia wydaje komunikat w dniu 15.01 o finansowaniu leku od....listopada ub.r. do marca br!!! To nie koniec, bo rozporządzenie MZ musi być klepnięte przez NFZ :evil: W ub roku trwało to...miesiąc :evil: Tak więc na papierze jest pięknie: wcześniaczki mają klepnięte finansowanie immunoglobuliny przez (prawie) cały okres RSV (listopad-marzec) a w rzeczywistości może uda się podawać preparat od lutego :evil: Pani pielęgniarka, z którą dziś rozmawiałam powiedziałą, że ze względu na te koszmarne formalności chcieliby podać dzieciom 3 dawki - do kwietnia, ale nie wiem czy to się uda. Lekarze chcę też oglądać dzieci na 2 wizytach - 1 dnia badania, za kilka dni Synagis :-? Poprosiłam, żeby w naszym wypadku zrobić wyjątek (pewnie nie my jedyni dojeźdźający w tej grupie będziemy), bo przy tych warunkach drogowych bez sensu ciągnąć Franka 2 razy do Wrocławia, tym bardziej że w lutym czeka nas jeszcze neurolog i chirurg we Wrocławiu. Najeździmy się troszkę. Ale też ten miesiąc wiele wyjaśni. Ja najbardziej liczę na jakieś wyklarowanie kwestii neurologicznych..

 

I wreszcie, hit dnia, na koniec.. :D

Pan rehabilitant stwierdził dzisiaj, że.....Franek mu się coraz bardziej podoba!! :D

Mi tam on się podoba od początku :D :D

Znowu mamy modyfikację ćwiczeń.

 

Wiecie czego zaczynamy Frankowi powoli zazdrościć? Facecik ma kaloryfer a nie brzuszek! :D Radek dziś stwierdził, że może on by tak zamiast Franka zaczął chodzić na rehabilitację... :lol: :lol:

Jezu jak ja się cieszę. Aż się boję, ale chyba czas najwyższy cieszyć się tak na maksa, prawda?

 

Lecę na kolację :D

 

 

 

Ale się rozgadałam.. :o Ale to z radości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pięknieję z dnia na dzień.

 

I o to chodzi! :D

Szkoda tylko, że te obostrzenia w jedzeniu przez cukrzycę, prawda?

No i oby z tą wodą jak najszybciej się Wam udało.. :-?

hihi wyszło że to ja pięknieję a to chodziło o Frania miało być pięknieje z e a nie ę na końcu :wink: :roll:

Obostrzenia w cukrzycy załatwiam insulinką. :roll: Na wodę nastawiam się na wiosnę... CHyba że wcześniej wymyślę jakiś cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam dzisiaj na bójki między starszymi zdesperowanymi ludźmi, którzy stoją na tym mrozie w kolejce przez całą noc, żeby tego jednego jedynego dnia w miesiącu zarejestrować się na operację okulistyczną. Chętnych kilkuset, miejsc z NFZ 55. I ci ludzie stoją, desperacja w nich i rozpacz taka, że wzajemnie się okładają, żeby w kolejce się zmieścić...

A dyrektor szpitala zarządził tylko osobiste zapisy i tylko JEDEN dzień w miesiącu!!! :evil: :evil: :evil:

 

BożeTy mój, do czego doszło w tym kraju, to skandal w biały dzień jest. :evil:

 

Niemniej - radość wielka, że Franuś taki mocarny i że (jak zawsze 8) ) pokonuje wszystkie trudności i przeszkody. :D :D :D

 

Buziaki i gratulacje dla Mamy i dla Franusia!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pięknieję z dnia na dzień.

 

I o to chodzi! :D

Szkoda tylko, że te obostrzenia w jedzeniu przez cukrzycę, prawda?

No i oby z tą wodą jak najszybciej się Wam udało.. :-?

hihi wyszło że to ja pięknieję a to chodziło o Frania miało być pięknieje z e a nie ę na końcu :wink: :roll:

 

No bo tak miało być! :D

A Ty kobietko piękniej nam i zaokrąglaj się :D

I proszę o systematyczne informowanie który tydzień, wymiary itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziaba.. :o :lol: :lol: :lol:

 

Gosiek, ja też nie sądziłąm, że takie małe szkraby mogą mieć takie mięśnie!! Niemowlaki zawsze kojarzyły mi się z.. ludkami Michellin :D

 

Margoth, o Jezusie... :o

Waga?.. :D 4.910 :D

 

DPS, widziałam te sceny w wiadomościach. Przerażenie bierze.. Żeby nie zapewnić tym starszym ludziom choćby rejestracji telefonicznej?? Życzę panu dyrektorowi tego szpitala żeby choć raz poczuł się jak szary, zwykły pacjent :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D No przecież mówię nie od dziś;będzie dobrze i już!Mnie tam Franio od dawna się podoba,a tu p. rechabilitant teraz się dopiero zdeklarował? No dobre i to :) Dużo powodów do radości życzę! A rozpisuj się ile chcesz-z "dziką rozkoszą" czytam i pysio mi się śmieje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D No przecież mówię nie od dziś;będzie dobrze i już!Mnie tam Franio od dawna się podoba,a tu p. rehabilitant teraz się dopiero zdeklarował? No dobre i to :) Dużo powodów do radości życzę! A rozpisuj się ile chcesz-z "dziką rozkoszą" czytam i pysio mi się śmieje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...