Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Dobźe. To będziemy gadać.

Ja też powinnam iść na szkolenie odnośnie komunikacji dla Stefka ale za dwa dni podstaw (PECS), 1000zł!:bash:

A Wasze szkolenie, za ile? Franiowi by się przydało bo On to jak gąbka wciąga wszystko. Na pewno by po takim czymś ruszał jeszcze lepiej, no i dużo spokojniejszy by był jakby mógł przekazać wszystko co by chciał, bo widać, że brak możliwości porozumiewania się jest nie mała przeszkodą u Niego, a możliwości ma bardzo duże.

Aguś a jak on tak szybko łapie te znaki, może globalne czytanie Mu dać? Czy to za dużo by było na raz? Co mówili w Prodeste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żeluś, po pierwszym dniu szkolenia wiem już że czytanie globalne nie jest dla Frania.

Ale szkolenie suuuper!

Łamałam się wczoraj wieczorem czy jechac, ze względów finansowych, ale dobrze ze tu przyjechałam.

WARTO!!! Oj bedziemy sie z Franiutkiem komunikować az iskry bedą szły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam w Necie i widzę, że u nas też są takie szkolenai do Makatonu, nawet w mojej okolicy. Podstawa, to koszt 150zł! A przecież to nie tylko obrazki, ale też gesty. To czemu PECS tyle kosztuje?

Aga, napisz proszę, może być na pw. coś więcej na ten temat, może to jest w sumie wszystko jedno jaki system, a ten jednak dużo taniej wychodzi.

p.s. czy ktos z Was wie, EZS może ??? kto może przepisać AquaGel - plastry na odleżyny na receptę? Ja kupuję Stefciowi i przyklejam już na stałe by nie robiły mu się ranki pod gorsetem. Teraz juz w trzech miejscach przyklejam, a taki plasterek mimo tego, że psikam też regularnie Octaniseptem by nawilżać, wysycha szybko i trzeba zmieniać na nowy co drugi dzień. Już pomijam to, że aby przykleić trzeba dokupić opatrunek i plastry, które mimo tego, że są do tego przeznaczone czasami uczulają skórę i Stefka swędzi pod plastrem, w związku z czym, jak na noc gorset zdejmujemy, potrafy sie tam drapać i cały ten żel w drobny mak podziobać, więc też trzeba rano nowy zakładać. Więc, czasami codziennie muszę nowy zakładać. Na receptę było by trochę taniej, tylko nie wiem kto może nam to zapisać. Nasz lekarz też nie wiedział. Powiedział tylko, że to na pewno nie on, ew. ortopeda, no bo to od gorsetu się robi. Tylko, że mi się nie usmiecha iść do ortopedy po to by on też nic na ten temat nie wiedział.

Wie ktoś gdzie ja mam się tego dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, popytam. Ale teraz każda recepta to śmierdzące jajo i każdy lekarz się boi. najlepiej zadać to pytanie w NFZ a jeszcze lepiej na piśmie, bo my (znaczy lekarze) mamy już jakąś psychozę na temat kar przez te idiotyczne i niespójne przepisy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeluś i PECS i Makaton to dwa z systemów komunikacji wchodzących w skład AAC. Tych systemów jest kilka.

Różnica jest (ciut upraszczając ) taka, że PECS są kolorowe (i system drozszy) a w Makatonie obrazki sa czarno-białe. Szkolenia w Makatonie sa tańsze pewnie dlatego, że system został ostatecznie adaptowany na grunt polski w 2008 r, dr Kaczmarek ma w Polsce licencje na organizacje szkoleń.

Nie wiem jak to działa w PECS, czy Polacy maja licencje, czy załatwiane jest to inaczej i stąd te wysokie koszty.

W PECS masz obrazki (symbole) reprezentujace całe zdanie, w Makatonie nie. Ale widziałam na szkolenie filmiki z dziećmi głęboko uposledzonymi, które genialnie wręcz komunikowały sie przy pomocy Makatonu - zarówno gestami jak i symbolami.

szkolenie (1 etap trwa 2 dni i koszt dla rodziców to 150 zł) to objasnienie metodyki wprowadzania Makatonu i pracy z gestami i znakami. W pierwszym etapie uczy sie bodaj 240 słów. Naprawde da sie tego nauczyc w kilka godzin!! Mi jeszcze kilka gestów sie troche myli, ale wierzę ze to kwestia wprawy:) Wg mnie pomiedzy pECS a Makatonem nie ma duzej różnicy. Są inne systemy w ramach AAC, które ogromnie sie różnią od tych dwóch systemów - np Blis. To już kompletnie inna bajka.

To chyba tak z grubsza wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: klikam :) Blog ma wygrać!

 

Po drugie do Żelki: nie wiem co prawda jak to z tymi receptami ma być - ale jeśli chodzi o same plastry, to mam solidnie przetestowane plastry Granuflex. Trzymały nieżle po kilka dni. No i nie przypominam sobie reakcji uczuleniowych. Można do nich dokupić też dodatkowe żele czy maści - ale dobiera się je zależnie od stanu odleżyny (już nadkażona czy nie). Nie wydaje mi się też żeby wysychały, może dlatego, że klej mają po calym obwodzie. W każdym razie sprawdzały się wyrażnie lepiej niż wszystkie inne środki. Oby jak najmniej były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samych plastrów żelowych ja jestem zadowolona. Pięknie wyciągają wszystkie powstale pimpcie, z których kiedyś jak tego nie uzywałam robił się głębszy stan zapalny i potem w środku wszystko się gotowało, aż wybuchało ropą i krwią. Dwa razy tak Stefek miał, ale od kiedy tych plastrów uzywam, to na razie puk, puk. Jest strasznie sine, ale na razie się nie paprze.

 

Aguś, dzięki za wyjaśnienie, to ja chyba też zdecyduję się na ten tańszy sposób. U mnie tylko taki problem bo nie mam z kim Stefcia zostawić, jeśli maż nie może z pracy się zwolnić. Ale w razie czego myśle, że nasza nowa nauczycielka którą mamy od tego roku, będzie tym kursem zainteresowana. Fajnie by było jakbysmy obie mogły być, ale zobaczę co mąż powie, czy ma czas by ze Stefciem zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobiczku, jaki Ty zafejzbukowany jesteś:)

Żeby głos sie liczył trza wejść na bloga, kliknąć banerek a potem w zielony pasek. Albo stąd u mnie w podpisie jest przekierowanie:)

 

Anetina, widzisz jak czas leci..Kurcze.

Nie tak dawno wszyscy drzelismy o zycie Frania a tu chłopak sie nauczył rano pokazywac znak 'kawa':)

 

 

Franiutek ma znowu taki cudny czas.

Jak my uwielbiamy jego zwyzki formy.. Jest tak cud przytulasek zainteresowany światem.

I niech tak bedzie jak najdłużej. A najlepiej na zawsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany.

Nie śpię od 4-tej, nawet stefka obudziłam, bo się kręciłam w stawałam po leki. Gardło mnie drapie jak nie wiem co. Aż strach co na to powie Stefcio. On jeszcze wciaż ma kaszel, a w czwartek ma być ta cała narkoza. Jak złapie ode mnie gardło, to po zabiegu.

Aguś, a Ty wiesz, że Franio już też nie choruje tak jak w zeszłym roku? :yes: Jest coraz lepiej, jest, ze wszystkim. A zobaczysz, że badania nurologiczne też nie pokażą nic poważnego z czym Dzielny by nie dał sobie rady.

p.s. Co z domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeluś, jesteś GENIALNA!!!

Dodam do ulubiony, może w X uda się kupic. Narazie kanał u nas.

W nieruchomościach constans. Ale mini-mini swiatełko w tunelu.

Zobaczymy.

 

 

I wiadomość dnia:

JEST ZIELONE ŚWIATLO OD REDAKCJI NA AUKCJE DLA CHŁOPAKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Zaraz piszę do Edzi i DPS - one najlepiej się znaja na organizacji aukcji:)

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś co Ty piszesz, jaka padaczka? Nie używaj nawet tego słowa!

 

Cieszę się bardzo z aukcji i już coś szykuję .Mam też rzeczy które Stefcio dostał od znajomych na aukcje. Nawet dobrze wyszło, że nie dawałam na allegro, bo teraz Damian też skorzysta i kobitki się ucieszą podwójnie.

Ludzie czy macie jakis sposób na PALACE gardło, a właściwie chyba krtań? Strepsilse z miodem i cytryną i inne takie w aerozole nie pomagają. Teraz to już normalnie parzy. :-( Dziś nie pośpię przy takim diabelstwie. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...